Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nekem van egy egy éves lány...

Nekem van egy egy éves lány pulim, és miután haza jöttünk a nyaralásból (ő is velünk volt) minding utánam szökik ha elmegyek. Nem nagyon szeretném kikötni és örülnék a ha lenne valami jobb megoldás. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
2009. aug. 21. 11:50
 1/10 anonim ***** válasza:
91%
mondjuk meg kell javítani a kerítést....de egy kennel is jó megoldás lehet.
2009. aug. 21. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

1) ivartalanítás (ha még nincs)

2) kerítés megjavítása

3) vagy kennel építése

4) vagy a házba bezárni (garázs, szuterén, előszoba...)

A pulik nagyon ragaszkodóak, nem egy történetet hallani, hogy a gazda halála után a puli is elpusztul.

Nevelés ügyileg nem nagyon tudsz tenni ez ellen, talán több foglalkozással, a kapcsolatotok erősítésével el tudod hitetni vele idővel, hogy nem hagyod cserben, és mindig hazamész hozzá.

Ezenkívül ha utánad jön, egyszerűen, tömören meg kell szidni, hogy ilyet nem szabad, és hazatoloncolni.

2009. aug. 21. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Kedves második! A kérdező egy szóval sem említette hogy kiskutyákat akar, vagy hogy a kutyája vemhes szokott lenni, sőt, lehet hogy már ki is ivartalanítva! Az pedig nem a mi dolgunk, ha ő vállalja az ivarszervi betegségeket. Már unom, hogy az összes problémára az ivartalíntás a megoldás... Én is ivartalanítás párti vagyok, az ilyen szaporítóknak válaszolok én is, de nem kéne túlzásba vinni.

Amúgy én is kennelt, vagy kerítést ajánlok, és szerintem igenis segít a nevelés!

2009. aug. 21. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

3. válaszoló: az ivartalanítást nem a szaporítás vagy nem szaporítás ügye miatt írtam, hanem bizony a szukák egy része is menni akar, ahogy a kanok, tüzelnie sem kell hozzá.

Nálunk volt olyan kezelhetetlen, folyamatosan szökni és világba menni akaró szuka kutya, aki az ivartalanítás után pár héttel tüneményes kezesbárány lett (menhely).

Kivételesen ez nem szurkálódó csesztetés volt, hanem tanács.

2009. aug. 21. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ezt értem de ebben az esetben nem úgy látszik, hogy ez a probléma... Hanem a félelem.
2009. aug. 21. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Igen, valószínűleg a félelem és a túlzott ragaszkodás, de hozzá társulhat az ösztön és a hormonok is.

Szerintem ne engem kövezz, aki tapasztalatból írta, amit írt, hanem inkább mondd el, milyen nevelési módszerek és trükkök segítenek abban, hogy a kutya ne menjen a gazdija után, mert erre igenis kíváncsi lennék (komolyan!).

2009. aug. 21. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nem köveztelek meg, csak említettem. Amúgy 3 szukám van, és mindegyik ivaros (nem szaporítok, nincs kölyök stb), igaz rajtuk a tüzeléskor semmilyen ösztön nem érződik. Tehát amíg nem rakom az orruk elé a kant addig nem csinálnak semmit, nem akarnak megszökni, nem idegesek. Szerencsém van. De azért mivel van kutyám, én sem vagyok nyeretlen kétéves.

Szerintem azt kéne csinálnia amit említettél mielőtt kijelentetted hogy neveléssel nem tud mit tenni. Szigorúan leszídni, és haza vinni. Ehhez még megpróbálnám a fokozatosságot. Elmenni egy kicsit, és ha jó akkor visszamenni is megdicsérni, aztán növelni az időt. Úgy mint amikor az ugatásról akarjuk leszoktatni. Ja és várni hogy nagyobb idő elteljen a nyaralás után, hogy lenyudodjon. Sokat vinni el, kutyák közé, hogy megszokja az utazást.

2009. aug. 21. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
76%
Javítsd meg a kerítést.
2009. aug. 22. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

kerítést javítani??:D

a mi pulink is kiszökik de nem azért mert rossz a kerítés hanem keresztülugorja:D a postást mindig megkergeti:D

mindig be szoktuk zárni a kenelbe ha megyünk valahova mert annyira ragaszkodó hogy kiugrik és azt vesszük észre ha gyalog vagy biciklivel megyünk hogy ott van mellettünk ha kocsival akkor meg hátranézve látjuk hogy ott fut:D

egy keverékkel van együgyűt de az nem tud kiugrani pedig sokkal nagyobb meg izmosabb, igaz a kerítés felé tornássza magát 20-30cm-el ha meglátja a postást

a pulik ilyenek nem tudsz vele mit csinálni, talán ha párszor megütögeted a fejét vagy 1*-er megvered(nem nagyon csak annyira hogy tanuljon belőle) de szerintem akkor is kiugrik ha nagyon szeret

2010. febr. 4. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

előző vagyok

mikor tüzelt akkor ment magától mindig de bezárva volt kivéve ha kint voltunk vele, meg persze a kan miatt is hogy ne legyen kölyök.

de ha utánunk jön az nem tüzelés miatt van mert téged követ nem össze-vissza megy a környéken

az ivartalanítás csak akkor kell ha nem tudsz vele mit kezdeni mikor tüzel, ha nem tüzel akkor nem azért megy el és ha találkozik egy kannal akkor az se indul be valószínűleg

mondjuk a mién olyan hogy követ a boltba meg ilyenek de ha nem ér utol akkor visszamegy és beugrik mint pl ma is:D lassú volt a kocsihoz, mert az se jó ha mindig bezárjuk mert akkor sose szokja meg hogy el kell fogadnia hogy nem jöhet utánunk

bocs hogy hosszú lett de remélem segítettem

2010. febr. 4. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!