Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem használják hozzá a...

Miért nem használják hozzá a magyar agár vérfrissítésére a chow chow-ot (ejtsd csaucsau)?

Figyelt kérdés
A magyar agár kihalófélben van, azért mert az emberek utálják, mert sovány, nem tudják kielégíteni mozgásigényét stb., ehhez, hogy népszerűbb legyen keresztezni kell egy mackós, kis mozgásigényű fajtával, ehhez a chow chow megfelelő, de miért nem használják hozzá? Amúgy a chow is vadászkutya, így a magyar agárnak nem veszne ki a vadászösztöne.

2012. dec. 12. 12:51
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
100%
Te ember miről beszél? Mi az hogy utálják? Nem utálják csak nem szeretheti mindenki ezt a típusú kutyát. Az agarak mozgás igénye amúgy sem nagy, az egyik leglustább kutyafajta, csak az nem tudja kielégíteni a mozgásigényüket aki még a lakásból is lusta kimenni. És tudod miért nem használják, mert nem akarnak keverékeket gyártani amikkel tele vannak a menhelyek. A chow-chow és a magyar agár is két külön fajta! Mást várunk el tőlük, más a jellemük. Amúgy az összes magyar fajta kihaló félben van(kiv a vizsla) ennyi erővel miért nem keresztezzük a azokat is más fajtákkal. Tudod te miről beszélsz?
2012. dec. 12. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
100%

Amit most itt összehordtál, annak olyan szinten nincs értelme, hogy az csak na.

Elmondanád, hogy ez a két kutya, azon kívül, hogy kutya mindkettő, mégis miben hasonlít egymáshoz? Meg hogyan lehetne magyar agarat "csinálni" egy agárból és csaucsauból???

2012. dec. 12. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
100%

Huuuu, most elképzeltem egy magyar agár - chow-chow keveréket.


Sőt, rá is kerestem. Ugyan nem magyar agár, hanem vélhetően angol, de íme:


[link]


Természetesen a képen látható kutya aranyos, szép a maga módján, de azért be kell látnunk, magyar agár HELYETT nem az igazi.

2012. dec. 12. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
94%

Elős válaszoló vagyok a kérdező a hozzászólásomra a köv választ adta levélben!

"Ahhoz, hogy jobban tetszen az embereknek a magyar agár. Ezt a fajtát szeretem nagyon.


Amúgy az emberek nagy részének a mackós fajták tetszenek.


A magyar agár vérfrissítésére angol agarat ne használjanak, mert így is túlságosan hasonlít hozzá.


A komondoréhoz a bobtail jó, a kuvaszhoz az akbash, az erdélyi kopóhoz a rottweiler és a saluki, a pumihoz a foxterrier és az uszkár, a mudihoz meg a szamojéd, az uszkár és a horvát juhász használható vérfrissítésre."

2012. dec. 12. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
100%
UHhh ez borzalom (az előző kép) :D Igen igen az agarat agárnak szeretjük. Inkább több velük foglalkozó tenyésztőre volna szükség,mintsem mindenféle korcs gyártására.
2012. dec. 12. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
100%
Ne bántsd szegényt, nem tehet róla, hogy ilyen lett... :D Én simán elfogadnám, ha menhelyen vagy utcán belebotlanék, és lenne módom befogadni, de hogy ez legyen a magyar agár, vagy bármi más fajtatiszta kutya, az ellen tiltakozom.
2012. dec. 12. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
100%
dehogy bántom, egyszerűen az volt az első benyomásom, hogy valaki kísérletezett a fajtákkal és nem véletlenül született ez a fura kutya. Elég bizarr azért valljuk be szegény.
2012. dec. 12. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
100%
Persze, értem én. :) Csak vicceltem, mert a szívemből szóltál... Egyébként igen, valószínűleg az amerikai divathullám, a "designer dogok" úgynevezett "tenyésztése" során keletkezett. Elég fura küllemű állat, és sajnos ott most ez a divat, hogy mindenféle meghökkentő keverékeket gyártanak, mert az olyan "jópofa". Nem mintha az ottani menhelyekben nem lenne ezerszám hasonlóan jópofa keverék...
2012. dec. 12. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
100%

# 2 "Amit most itt összehordtál, annak olyan szinten nincs értelme, hogy az csak na. "


Miért, Prockotól olvastál már bármit is, aminek volt értelme? ;)

2012. dec. 12. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
100%
Ha az embert kereszetnenk a csimpanzal, nem kellene annyit kolteni ruhara..
2012. dec. 12. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!