Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen agárhoz hasonló kutyafa...

Milyen agárhoz hasonló kutyafajták vannak?

Figyelt kérdés
Belső jellemre, viselkedésre, emberhez való kapcsolatra gondolok itt. Szeretnék egy kutyát, az agár, főleg a magyar nagyon tetszik azt leszámítva, h olyan kis soványnak tűnik. Minden más tulajdonsága viszont tetszik. Szóval, nemigazán vagyok vmi sportos alkat, bár szívesen megyek hétvégente kirándulni, és napi 2-3 órát tudnék is vele foglalkozni + benti kutya lenne. Tudom, h egyedenként lehet nyugodt és aktívabb kutyust is kifogni, de én leginkább egy nyugodt típusú kutyát szeretnék, ami ha kell akkor bírjon ki pár órás sétákat. Igazából nagyon sokat gondolkodtam a menhelyin is, és elég nagy a valószínűsége, h az lesz, de kíváncsiságból megkérdezem, h lenne-e ilyen fajta:)

2012. dec. 12. 14:26
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Az agárnál nem sok lustább kutyát találsz. Pont itt írta valaki, hogy az a legnagyobb baj vele, hogy nyomot hagy a kanapén. AKit én ismerek 10 hónap körüli magyar agár, ő is úgy van, hogy naponta kétszer nyom két kör sprintet, meg este a sprint után még bandázik egy órát a többi kutyával.

A maradék időben nem szeret kijönni a takaró alól.

2012. dec. 12. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Már-már kezdek egyre jobban megbarátkozni a testalkatával:D Amúgy minden fajta agár ilyen lusta típusú, vagy vannak aktívabbak is?
2012. dec. 12. 15:14
 3/7 anonim ***** válasza:
a magyar agár a legaktívabb az agarak között szerintem, a legkevésbé agár jellem mám már kutya szerű :D nekünk 4 agarunk van és a magyar agár az egyetlen aki fel-le rohangál a kertben a többiek abszolút kanapé kutyák a magyar agár is de ő nevelhetőbb, motiválhatóbb és több foglalkozást igényel agyi szinten is mint a többiek. Szerintem az afgán és az orosz a lustaság bajnokai mondjuk az orosznál főleg a kanok esetében figyelni kell mert elég dominánsak tudnak lenni.
2012. dec. 12. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
A legtöbb ilyen lusta. Kell neki a két kör sprint, amikor kiengedi a gőzt, utána tök nyugiban eljátszik. Nem hosszútávfutók, mint egy vizsla, hanem sprinterek. Nézd meg meddig tart egy agárversenyeket. Nekik az a fontos, hogy minél rövidebb idő alatt tegyenek meg egy adott utat, és a rövidtávba tegyenek minél több energiát. Erre lettek kitalálva. Akiket én ismerek, azok ilyen hidegben a sétáért se lelkesednek. LEfutják a lefutni valójukat, aztán reszketve néznek a gazdira, hogy menjenek már haza betakarózni.
2012. dec. 12. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
2012. dec. 12. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Kedves elöttem szóló a saluki is agár.... De ők nagyon agarak, nem olyanok mint a magyar agár. Van egy ilyen arisztokratikus leszarom a világot életfelfogásuk, amivel valaki vagy együtt tud élni vagy nem.

A magyar agár valóban inkább hasonlít a kutyákhoz, mint a valódi macskás agárjellemhez. Nyugodtan belevághatsz nem kell hozzá atlétának lenni. Simán letudja mozgatni őket bárki, aki hajlandó a napi szintű sétára a kutyával, meg a hétvégi kiviszem egy nagy szabad placcra és hagyom futni.

Sokkal több gondod lenne más fajta kutyákkal. Az agaraknak egy nagy negatív tulajdonsága van, mégpedig az hogy lopnak. Az enyémek mindent visznek ami megtetszik nekik, legyen az konyharuha, mosogató szivacs cékla vagy akár egy fej káposzta.

Én személyes tapasztalatok alapján csak ajánlani tudom, egy teljesen más világba csöppen az ember agarak között!

2012. dec. 12. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! ment a zöldkéz:D
2012. dec. 12. 20:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!