Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért van ez a szinte már...

Miért van ez a szinte már pitbull kultusz? Mi a jó ezekben?

Figyelt kérdés
Mostanában errefelé népszerű lett a pitbull tartás(borítóképek,postok) és én arra vagyok kíváncsi hogy mi a jó ebben?Ezek a kutyák ********* rondák és szerintem jó ha megtudna karcolni egy ilyen 50 centis marmagasságú ocsmány kutya szóval lehet hogy ,,harci kutya" de semmit nem érne egy ember ellen.

2012. dec. 12. 17:40
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

A feltevésed több helyen hibádzik.


1: Ezeknek a kutyáknak nem is kell semmit érnie ember ellen, mivel arra lettek szelektálva, hogy a legkisebb agressziót se mutassák ember felé.

2: Ezek a kutyák nem rondák, mint semelyik másik kutya sem, esetleg a te ízlésednek nem felelnek meg, ergo nem kell tartanod.

3: Minden kornak megvan a maga divatja, gondolj a '90-es évek dalmata hullámára, a yorkie-westi-bolognese-csivava stb. mániára. Mindig lesznek divatfajták és olyan emberek, akik csak azért tartanak egy adott kutyát, mert az 'menő'. Ezen kár felhúzni magad.

2012. dec. 12. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Ugyan azért mint amiért a yorkie meg a csivava kultusz.
2012. dec. 12. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 kira kenzo ***** válasza:
74%

Egyre többen kezdik elfogadni a fajtát, nem kell annyira titkolni hogy ilyet tart valaki. Szerintem ugyan annyi van mint ezelőtt, csak fel merik vállalni. Nekünk az első véletlen jött. Kaptuk. Nem értek eggyet veled hogy ember ellen nem érne semmit. Nagyon jó házörzők, és ha tanítva van a betörő nem hiszem hogy egyben maradna. Én a csivavákkal vagyok így. Mire jó??? Pici, tehát örzésre nem. Csúnya, viszont nagyon agresszív emberrel szemben is. Nagyon örülök hogy egyre többen nem a viador kutyát látják benne, hanem egy társat, egy szeretnivaló és viszont szerető érzékeny lényt. Bárki megkeresheti a neten a fajtaleírást a történelmüket, és a you tubon van egy 3 részes video sorozat ami mindent megmagyaráz.

Aki kéri linkelem a videot.

2012. dec. 12. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim válasza:
Tudnád linkelni? KÖszi :D
2012. dec. 12. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 kira kenzo ***** válasza:
2012. dec. 12. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 kira kenzo ***** válasza:
2012. dec. 12. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim válasza:
Már meg ne haragudj, de az én pitem darabokra szedne szerintem egy világbajnok ketrecharcost is;) És van ismerősöm akinek 3 pitbullja van, és évek óta egyszer sem zárta be a bejárati ajtót, még akkor sem ha nincs otthon senki:) Mellesleg az egyik legokosabb kutya.
2012. dec. 12. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim válasza:
Ha elkapja a karodat, vagy a lábadat ütheted a fejét akármilyen erővel, akkor sem fogja elengedni. Még azt a pici fájdalmat amit érez azt is lesz*rja.
2012. dec. 12. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Nekem staffordom van, de szinte ugyanaz a kettő.

Egyetértek az egyik előttem szólóval: mi a rossebnek kell csivavát, yorkiet meg hasonló borzalmakat tartani?Szerintem a törpekutyák ocsmányak, a te szavaiddal élve.Nincs semmi hasznuk, ugatnak, morognak, támadnak emberre is, kutyára kivétel nélkül!Gúnyolódni, ócsárolni én is tudok...

Az én kutyámat több ilyen kis nyomorult támadja meg naponta, mert lakótelepen lakom, és egy futtató van...

Ha neked nem tetszenek, ez van.Fordulj el, ha látsz egyet, vagy harapj a szádba, de kifikázni nagyon könnyű más fajtát.Sokaknak tetszik, és én is beleszerettem.Csodálatosan okosak, gyönyörűek.

2012. dec. 12. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

-Azért mert sokkal intelligensebbek mint néhány kérdező:)

Jól képezhetők,hűséges,alkalmazkodó kutyák.

Le ocsmányozni' -úgy,hogy gőzöd nincs a fajtáról,gondolom a külleméről sem,ez egyenesen butaság.Gondolom soha nem fogtad a kezedbe egy ilyen kutya fejét,nem érezted az állkapcsát és nem láttad a fogazatát-más különben tisztelettel írnál róluk.Már nem menőzésből' tartják sokan,inkább a megbízhatósága miatt,mert amit megtanítasz neki azt komolyan veszi és betartja.(Nálunk sem léphet idegen a területére míg mi haza nem megyünk.)

2012. dec. 13. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!