Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért van ez a szinte már...

Miért van ez a szinte már pitbull kultusz? Mi a jó ezekben?

Figyelt kérdés
Mostanában errefelé népszerű lett a pitbull tartás(borítóképek,postok) és én arra vagyok kíváncsi hogy mi a jó ebben?Ezek a kutyák ********* rondák és szerintem jó ha megtudna karcolni egy ilyen 50 centis marmagasságú ocsmány kutya szóval lehet hogy ,,harci kutya" de semmit nem érne egy ember ellen.

2012. dec. 12. 17:40
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
83%

a pit bull terriernek valóban kultusza van, ez nem pusztán divat, mint a yorkiknál, ez annál több... amerikában a pit nemzeti fajta, egy "idol", egy fogalom. a kitartás, a hűség, az erő, a győzelem jelképe. ezeket a kutyákat arra találták ki, hogy győzzenek, hogy sose adják fel. ugyan úgy egy kultikus fajta náluk, mint a briteknél a bulldog (a kettő mellesleg egy tőről fakad mind családfa, mind használat és karakter terén)

az írásod alapján arra következtetek, hogy a súlyos ellenszenven kívül más kapcsolatod nincs a fajtával, így abba már nem is megyek bele, hogy mennyi ostobaságot írtál le.

2012. dec. 13. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim válasza:
0%
Mindig voltak, vannak, és lesznek emberek, akik inkább kutyás típusok, mint macskásak. A pitbull harcikutyának lett kitenyésztve, tehát ember ellen is hatásos, nem is kicsit. Ha foglalkozol, törődsz vele, nem lesz egy nyálcsorgató vadállat ami mindenre rátámad. Ugyan ész terén nem ér fel egy labradorhoz vagy németjuhászhoz, de nem tartozik a buta kutyák közé sem, ismét csak a gazdájától függ, hogy bánik vele, tanítja, szereti-e, vagy kiköti a kert végébe 3 méteres pórázra, néha megveri aztán éjszakára kiengedi. Majd 5-10 év és levonul ez a divathullám is, megint más lesz a divatkutya, addig ha nem is tetszik, barátkozz meg a gondolattal, hogy látni fogod ^^
2012. dec. 13. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
79%

harcra lettek tenyésztve, idáig igaz, de utána... :S állat elleni, illetve legfőképp kutya elleni küzdelemre szelektálták őket, emberrel szemben nem lehettek agresszívek! célirányos neveléssel el lehet érni természetesen, hogy "emberes" legyen egy pit, de a kialakulása során ezt a tulajdonságot nem preferálták.


a butaságról meg annyit, hogy a büdös kutyafülit! dehogy butább a többi kutyánál...! nagyon jól motiválható, értelmes, tanulékony kutyák, csak "agyasak", makacsabbak, mint az átlag - hisz terrierek.

2012. dec. 13. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 compactegon ***** válasza:
100%
provokatív és buta vagy, kérdező. a többit már leírták előttem.
2012. dec. 13. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Azért magyarországon ink az amstaff a divatosabb, ezért én pitet vettem mert az talán ritkább. am szerintem kedves kérdező, te azt se tudod milyen egy igazi pit!
2012. dec. 14. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező!Nem tudna megkarcolni?Azzal az 50cm magasságával felugrik a torkodig és "megkarcolja".Ha egyszer elkap egy pit nem fog könnyen elereszteni.Szokták mondani: ha egy pit elakar érni valamit azt el is éri.
2013. jan. 9. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
0%
Tènyleg ocsmànyrondàk. A gazdàjuk a kutyàban rejlő èsszel ès erővel akarjàk kompenzàlni a sajàt hiànyossàgukat. Ha megfigyeled, ilyen kutyàja ostoba ès alja embereknek van, valamint a romàknak. Erről ennyit, lehet ezt ideològizàlni, de legtöbben ezt üzenik magukròl az ilyen kutyatartòk. Ostobàk, kigyùrt tetkòs kis senkihàziak, akik a kutyàt csak stàtusszimbòlumkènt tartjàk.
2019. ápr. 9. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 compactegon ***** válasza:
55%

Nincs ocsmány állat, csak intoleráns f#szkalapok utolsó ;)

Aki ennyire járatlan és buta egy témában, mint az előttem szóló, ássa el magát lehetőleg élve. köszi.

2019. ápr. 12. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Nem lep meg a stìlusod utolsò. Ebben làtszik, hogy betalàlt a jellemzèsem ès magadra ismertèl.
2019. jún. 10. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!