Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » B. A. R. F étrendel eteti...

B. A. R. F étrendel eteti valaki a kutyáját?

Figyelt kérdés
Szeretnék többet tudni róla akinek van tapasztalata mesélhetne.
2012. dec. 12. 20:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

szia

Én BARF-al etetek egy ideje... mire vagy kíváncsi? az alapokról nagyon sok anyag van a neten :) pl a netboard BARF fóruma nagyon jó de a facebookon is van (igaz angol) barfos fórum) de sok honlap is foglalkozik a témával

2012. dec. 12. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Igazából az érdekelne,hogy milyen húst adsz neki.Kb mennyi kell egy 26 kg-os kutyának.Mik a tapasztalataid?Esetleges hátrányok?Az én kutyáim ha farhátot ettek.Vagy székrekedésük volt vagy hasmenésük.Az írják ha nyersen kapják nem okoz majd gondot a csont.Igaz ez?
2012. dec. 12. 20:47
 3/11 A kérdező kommentje:
És,hogy milyen színhúst adsz neki?
2012. dec. 12. 20:59
 4/11 anonim ***** válasza:

egy nap a súlyának kb 2-3%-át kell adni. Általában, nyulat, szárnyasokat, kecskét szoktam de néha marha húst is ha sikerül jó áron szereznem. Heti 2-3 alkalommal adok belsőséget a napi adag 10-30% ban csontos hús és az össz kaja 70-90% ban állati eredetű fehérje. Szoktam adni tejtermékeket, tojást, halat stb + zöldségek

Kiegészítésnek olajok, és gyógynövények (főleg lucerna)

A nyers csont nem törik szilánkosan és emészthetőbb mint a főtt ami konkrétan értéktelen és emészthetetlen. Nálunk hasmenéses probléma nem volt bár tudok olyat akinél előfordult az elején.

itt nagyon sokat meg tudhatsz a BARF-ról: [link] ajánlom az elejétől rágd végig a fórumot mert csupa hasznos infó van és sok olvasmányt ajánlanak :)

2012. dec. 12. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod,és,hogy időt szakítottál rám.Esetleg tudsz valami olyan helyet ahol belehet szerezni húst jó áron?
2012. dec. 12. 21:20
 6/11 anonim ***** válasza:

hol laksz?

Budapest: pulyka farhátat itt 59 forintért: [link]

Tatai vadfeldolgozó is jó. Sajna a BARF egyik nagy kihívása a hús megszerzése..

Nekem mázlim van mert én magamnak vágom itthon az állatokat :) csak a marha húst szoktam venni, azt egy Balaton közeli marha telepről szoktam hozni.

2012. dec. 12. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm,igen én is ettöl tatok,hogy nehéz lesz beszerezni.És ugye az ár sem mellékes.Sajnos Budapesti vagyok,igy nincs lehetőségem állat tartásra. :(
2012. dec. 12. 21:40
 8/11 anonim ***** válasza:
2012. dec. 12. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Állateledelesnél lehet kapni fagyasztott husit, elvileg a Kutinál van és jó árban meg egy budaörsi boltot is mintha ajánlottak volna (nálunk 300ft/kg a csirkemell pl), aki nem teheti meg hogy egyszerre nagy mennyiséget vegyen akárhonnan, annak maradnak ezek a beszerzési források. Ha nem is igazán olcsóak a végösszeg elvileg még így sem kéne, hogy meghaladja havonta azt amit az ember tápra költene. De persze ez attól is függ, hogy mit és honnan vesz az ember.
2012. dec. 13. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nekem is van ismerősöm ők eleinte Budaörsről vették a húst de most XI. ker. Gazdagréten veszik. Ott nyílt egy állateledeles a Tűzkő utcában és elég jó árban vannak a húsok.
2012. dec. 13. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!