Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ma véletlen összeszabadultak...

Ma véletlen összeszabadultak a kutyák nálunk, és a Husky kan kutyánk, "felcsinálta" a Beagle szukát. Mekkora baj lehet ebből?

Figyelt kérdés

Arra sajnos nincs pénz, hogy állatorvoshoz vigyem...

Lehet baj a méretbeli különbség miatt a fialásnál?



2012. dec. 12. 22:45
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Remélem, akkor arra lesz pénzed, hogy oltasd, féreghajtsd, chipeltesd a kicsiket, az anyakutyának megadd a kiegészítő tápot stb... Szerintem olcsóbban kijössz, ha elviszed a kutyád ivartalaníttatni. Vannak ivartalanítási akciók is itt-ott.

A komplikáció esélye attól függ, mekkorák lesznek a kölykök és mennyi lesz belőlük. Az is sok pénzbe kerülhet ám.

2012. dec. 12. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
egy alom felnevelése főleg ha eladni se tudjátok őket (keverékeket lehetetlen) jóval drágább mint egy ivartalanítás.
2012. dec. 12. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
92%

Ha lesz komplikáció, akkor sem pénzetek az állatorvosra, végignézed, ahogy elpusztul a kutyád?

Mi lesz a kölykökkel? Mi lesz, ha nem tudjátok mindet örökbe adni, aminek nagy az esélye? Őket is etetni kell majd, ellátni stb.

Ivartalanítani kéne minél előbb!

2012. dec. 12. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
94%
Ha felelőtlen voltál, akkor legyen rá pénzed és fizesd meg az árát!
2012. dec. 12. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha rendes az orvos, részletfizetést is kérhetnél.Ezt gyorsan meg kéne oldanod, mert annyi már a kóbor kutya, hogy rossz nézni, mi folyik az utcákon. :(

Ne a fialáson gondolkozz, hanem ivartalanításon!Attól még, hogy husky keverék, nem kapkodják el!A felét hónapok múlva a menhelyek honlapján látod viszont, mert sem a husky, sem a beagle nem az a fajta, akivel egy kezdő kutyás elboldogul.

Állatorvos!!

2012. dec. 12. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Ráadásul ha rajtad maradnak a kölykök, akkor idővel azok is ivaréretté válnak, és ha nem tudod őket megfelelően elzárni, akkor össze vissza "csinálgatják" majd egymást, aminek eredményeként ott lesz neked a rengeteg kutya, amik valószínűleg valamilyen rendellenességgel születnek, mert rokonok a szülők.


Még ha nem teszel chipet a kicsikbe és csak olcsó kajával eteted is őket, nem féregteleníted és hasonlók, akkor is olcsóbb most ivartalaníttatni (igen, ilyenkor is lehet, ha már vemhes), mert a kiskutyákat oltások nélkül még ingyen sem viszik el, és menhelyre sem veszik be már ingyen.

Inkább kérj részletfizetési lehetőséget az állatorvostól, vagy kérj kölcsön pénz ismerőstől, családtól, gyorsan csináltasd meg a kutyát, aztán majd megadod a pénz később.

2012. dec. 12. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
95%

Kedves kérdező 10-15 ezerért már ivartalanítanak egy szukát, szerintem vidd el ha most nincs pénzed hát karácsony után. Mi tavasszal csináltattuk, akkor 12 ezret kért az orvos, nem hiszem hogy sokkal magasabbak az árak.


Amúgy bocs, de írhatjátok itt, hogy mennyibe kerül az alom felnevelése, akinek nincs ennyije az ivartalanításra azt nem fogjátok meggyőzni, hogy prémium tápot, gyógyszereket meg chipet vegyen a kutyába. Nem tudom mennyire vagytok tisztába vele de vidéken az a szokás, hogy a kutya a maradékot eszi és a nem kívánt szaporulatot nem nevelgetik, hanem elintézik fialás után. Rosszabb esetben bedobják a menhelyre a kicsiket csináljanak vele amit akarnak "azért állatvédők" Nem tudom a kérdezőnek mik a tervei a kölykökkel de a prémium tápot azért nem hinném.

2012. dec. 12. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem arról senki nem akarja meggyőzni, hogy prémium tápot stb-t adjon a kicsiknek, ezzel csak azt akarjuk kifejezni, hogy valójában olcsóbb az ivartalanítás, így ebből a szempontból is jobb, ha orvoshoz menne.
2012. dec. 13. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
78%
Ha elütötte volna az autó, lenne pénzed összevarratni? Mert ha igen, akkor legyen ivartalanításra is, ha meg nem, akkor gondolkodj el azon, hogy te vagy-e a megfelelő gazda nekik, képes vagy-e két kutyáért felelősséget vállalni.
2012. dec. 13. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Én is csak ugyanazt tudom mondani, mint az előttem szólók, hogy irány az állatorvos, nem várnám meg a fialást. Kérdezd meg a dokikat, hogy részletfizetési lehetőség van-e náluk.

Egyik ismerősömnek is volt olyan, hogy a kutyáknak sikerült összekerülniük. Utána rögtön! mentek dokihoz, és kaptak esemény utáni tablettát. Igaz a tabletta sem 100%-os, és az is 5000 Ft körül volt, de szerencsére nem lettek kölykök.

2012. dec. 13. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!