Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a véleményetek a Labradorró...

Mi a véleményetek a Labradorról? Szerintetek nekünk való kutya?

Figyelt kérdés

elvárásaink: nyugodt kutya legyen akitől nagyon messze van az agresszió, okos és könnyen tanuljon, szeresse a gyerekeket, szeresse a túrákat és a nagy sétákat valamint a hosszas játékokat apportírozást.


az utcánkban lakik egy idősebb hölgy akinek van 2 kutyája (border collie és egy nagytestű keverék) akik nagyon engedelmesek, később ki is derűlt, hogy a hölgy régen kutyaiskolát vezetett. Megvan beszélve, hogy heti 3 alkalommal 1 órát foglalkoznánk közösen a kutyával meg mi otthon gyakorolgatnánk amiket ő mond majd.


2012. dec. 13. 08:58
 1/6 Mara Acoma ***** válasza:
0%
Tökéletes választás ebben az esetben :) Ha jól értem,akkor kertes házban laktok, ugye? Mert nem kis testű kutyus:) Én még javaslom a vizslát és a dalmatát is. Mindkét fajta nagyon jól tanítható és jól kijön a gyerkőcökkel.
2012. dec. 13. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

igen, kertes házban lakunk de benti kutya lenne! azaz szabadon dönthet, hogy éppen hol akar lenni.


Amúgy több ismerősöm is tart panelban, golden retrievert, németjuhászt és sose panaszkodtak. azt mondják, hogy a kutyák teljesen megszokták azt, hogy panelba vannak de persze a napi másfél két óra játék megvan nekik plusz ezen kívül 3 egészségügyi séta!

2012. dec. 13. 09:22
 3/6 anonim ***** válasza:

Szerintem is nektek való, nekünk 12 éve van Labradorunk. Nagyon okos, fiatalabb korában szinte bármire meg lehetett könnyedén tanítani, nagyon szereti mindenkit, ismerősünk két éves kisgyereke azzal szórakozott, hogy beleteszi a kezét a kutya szájába és nevet rajta meg húzogatja a kutya farkát és a kutya teljesen jól bírta, sőt szinte még élvezte is :) A túrákat nagyon szereti, szinte minden hétvégén visszük erdőben 10 km feletti túrákra, nagyon szereti az ilyet, jól is bírja, régebben mindig előbb dőltem ki, mint ő, most így 12 éves korára eljutottunk addig, hogy úgy 14-15 km után ő szokott pihenőt kérni :). Szóval tényleg tökéletes.

Amire viszont számítsatok, hogy úgy fél és másfél éves kora között nagyon rossz volt, mindent tönkretett, ami a környezetében volt (kitépte a virágokat, megrágta a bokrokat, szétrágta a papucsokat, a hintaágy párnáját és mindent megrágott a környezetében, azt erről egyszer csak leszokott. De ha a házban akarjátok tartani, akkor ez okozhat komolyabb problémákat. Másik, ami miatt kevésbé javaslom, hogy házban tartsátok, hogy nagyon hullik a szőre, főleg tavasszal, de másik is. Tavasszal rendszeresen 7-8 szatyor szőrt szedünk le róla és akkor még nem számoltunk azzal amit útközben potyogtat el :)

2012. dec. 13. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

egyedül a diszpláziától félünk. megpróbáljuk normális tenyésztőtől venni.

Valamint havonta 20ezret tudnánk a kutyára költeni. itt értem a tápot, vitamint vagy zöld kagyló kivaotatot és a kullancs és bolha elleni spotot! azt tudom, hogy az elején az oltások sokban lesznek :)

2012. dec. 13. 09:34
 5/6 anonim ***** válasza:
Az elején az oltásokra valóban kell költeni, viszont később szerintem még sok is az a 20 rugó (feltéve ha szerencsétek van és egészséges az állat).
2012. dec. 13. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem is jó nektek a labrador. De fontos, hogy a kölyköt körültekintően válasszátok meg, akár kölyökteszttel (Volhard-teszt pl) támogatva a döntést, hogy nehogy egy domináns, az átlagnál magasabb energiaszintű kiskutyát válasszatok ki, mert az már nem lenne nektek való, különösen a gyerekek miatt. :)
2012. dec. 13. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!