Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek mekkora lesz...

Szerintetek mekkora lesz körülbelül ennek a kutyának a marmagassága?

Figyelt kérdés
Hozzám került egy kan 6 hónapos golden retriever, az előző gazdája egy szaporítótól vette 6 hetesen. Aztán kb 3 hónaposan megunták, hogy a kutya felásta a kertet és összekakilt mindent a lakásban, úgyhogy meg akartak tőle válni. Én magamhoz vettem, és azóta szépen cseperedik. Tudom, hogy azt írjátok, hogy ha nem törzskönyves, akkor ő csak egy fajtajellegű keverék, de tényleg kezd már olyan szép lenni, mint egy igazi, törzskönyves golden retriever. Tudom, hogy az előző gazdája kitől vette, azoknak két fajtatiszta goldenük van. Nem is ez a lényeg, arra lennék kíváncsi, hogy ha a kutyának most 37 centi a marmagassága, akkor felnőtt korában várhatóan mekkora lesz szerintetek? A fajtastandard szerint a kanok felnőtt marmagassága 56-61 centiméter. Ő még benne lesz ebben a méretben vajon?

2012. dec. 13. 14:55
 1/8 anonim ***** válasza:
50%
simán lesz akkora!
2012. dec. 13. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha fél évesen 37 cm a marmagassága, akkor soha nem lesz 56 cm. Közel 20 cm-t kéne nőnie hozzá. Nem fog.
2012. dec. 13. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Értem. Azt ezek szerint rosszul tudom, hogy másfél éves korukig nőnek a nagytestű kutyák, igaz? Végül is lényegtelen, csak kíváncsi voltam kb mekkora lesz.
2012. dec. 13. 15:11
 4/8 A kérdező kommentje:
És köszönöm a válaszokat!
2012. dec. 13. 15:13
 5/8 anonim ***** válasza:
Másfél-két éves korukig nőnek a nagytestű kutyák. De ebből 1év alatt kb elérik a max magasságukat. Utána már csak izmosodnak "szélesednek" meg talán még a fejük nő.
2012. dec. 13. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nem tudod rosszul, de a leglátványosabb növekedés 6-7 hónapos korig történik, utána még pár centit 'dobnak' magukra. A erősödés meg eltarthat 2-3 éves korig is akár, sőt...

2. voltam

2012. dec. 13. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Értem, tehát akkor ő ilyen törpe marad. :) Nem is baj az, hogy nem lesz olyan nagy, sajnos az ízületeivel így is voltak bajok. Szerencsére meggyógyult, de ha nagy lesz, szeretném aktívabban mozgatni, majd megyünk röntgenre 1 éves kora után, hogy minden rendben van e vele és lehet e futtatni. Köszönöm a válaszokat!
2012. dec. 13. 16:06
 8/8 ratata ***** válasza:
az én labrador keverékem 6 hönapos korára elérte max magasságát féléves kora után magasságra lassan és keveset nő ha nő egyáltalán
2012. dec. 13. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!