Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az agarak mellkasa mennyi...

Az agarak mellkasa mennyi idős korukra lesz olyan szép mély?

Figyelt kérdés
Az enyém 14 hónapos, de olyan kis vékonyka, fog még mélyülni a mellkasa? Láttam már fiatalabb kutyákat mélyebb mellkassal. Törzskönyves.

2012. dec. 13. 16:43
 1/7 anonim ***** válasza:
Sajnos vannak olyanok akiknek sosem mélyül annyira a mellkasuk mint amire te gondolsz, és ez sajnos standard hiba. A legtöbbnél már 2-3hónapos korban lehet látni hogy nagy korában szép mély mellkasa lesz, egyenes háta, jó szögei, szép feje stb. Sajnos ehhez rutin kell hogy az ember jól tudjon választani.Viszont az agarak azért 1,5 éves korukig még változnak. Ha küldesz képet üzibe szívesen megnézem neked.
2012. dec. 13. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az enyémnek mikor már kiválasztottam majd pár héttel később elhoztam, egész mély mellakasa volt. Aztán persze ez mélyült egyre jobban. Annál jobb, minél mélyebb és minél tovább széles, akkor fér el benne a nagy szív és a nagy tüdő. 14 hónapos kutyánál már nem lesz változás.
2012. dec. 13. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Általában a küllemagaraknak szokott lapos és egyenes ívű mellkasa lenni, amelyik jó pár centivel a könyök felett van. A verseny és vadászagaraknál ez jóval mélyebb, eléri a könyököt és szélesebb.
2012. dec. 13. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Egyrészt a nagyon mély mellkas nem feltétlenül jó. Itt is az agarakhoz mérten arányos a nyerő. Másrészt pl. az angol agaraknál másfél éves kor körül történik meg a mellkas és a váll végleges formájúvá alakulása (ekkor rendszerint mélyül sokat)... egy agár még képes három évesen is változni, de ekkor inkább már csak izomtömegben/testtömegben érheti változás. Két éves koráig azonban változhat a mellkas, váll, fejhossz is.
2012. dec. 15. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha egy kutyának 14 hónapos lapos a mellkasa, akkor az már nagy mértékben nem fog változni.
2012. dec. 16. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Azért nem lapos, csak nem ér a könyökéig.
2012. dec. 16. 19:12
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem olyan nagy baj az amúgy. Én jobban szeretem több ok miatt, ha a könyökéig ér. Egyrészt számomra szebb, valamint nagyobb a tüdő és szívkapacitás, ergo gyorsabb és tovább bírja.
2012. dec. 16. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!