Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Sport nagytestű kutyusoknak?

Sport nagytestű kutyusoknak?

Figyelt kérdés

Van két nagyobb termetű kutyusom, nagyon erősek és elég nehezen tudom őket lefárasztani. Mire ők elváradnak (futok velük egyesével) addigra én meghalok. Nagyon sokat futok velük. Húzni nem szeretnek így teljesen kifogytam az ötletekből. A játékokat nem szeretik nem érdekli őket se a labda,se a frizbi. Túrázni járok nyáron az enyémmel de általában visszük a másik kutyut is.

Van valami sport amit csinálhatnék velük?

jaj és ugrálni sem szeretnek a dog danceinget pedig én nem szeretném.

Tudom nagyok a kritériumok de hátha van valami még amit még nem próbáltunk és tetszik nekik.


2012. dec. 13. 16:47
 1/7 anonim válasza:
11%
Egy jó nagy tér kell és ők majd mozognak maguknak.
2012. dec. 13. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
90%

Nem csak fizikailag lehet elfárasztani egy kutyát. Ha mindazokat nem szeretik, amiket felsoroltál, engedelmes gyakorlatokat (obedience) csinálj velük!

A klikkeres formálást különösen ajánlom még, egy csomó érdekes dolgot meg lehet tanítani vele, de a kutyának nagyon fárasztó!

A fizikai dolgokra visszatérve: azért ezeket a készségeket lehet fejleszteni (apport, ugrás), ha nem motiválhatóak játékkal, akkor kajával. Ha megtalálod, mire motiválhatóak, akkor akár olyan sportokat is megszerethetnek, amiket eddig nem szerettek.

2012. dec. 13. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
87%
Az agilityben többféle akadály is van, nem csak ugrás, és nagy kihívás hibátlanul teljesíteni a pályákat, szerintem próbáld ki, ha tartanak a közeledben edzést. Vagy ha olyan helyen tudsz sétálni velük, futás helyett biciklizz, az gyorsabb és kevésbé fárasztó. Vagy pl a coursinget sem csak agarak csinálhatják, és az is elég fárasztó, bár ahhoz elég sok minden kell...
2012. dec. 13. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én is az obediencet mondanám.
2012. dec. 13. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat!

Fordítottam időt a tanításukra is de nem hittem hogy szellemileg is el tudnak így fáradni. Klikkert pedig éppen most vettem de csak porosodik a szekrényen. Akkor ki fogjuk próbálni.

Eddzést sajnos nincs erre felé, de majd nyáron megpróbálunk pár akadályt megcsinálni.

2012. dec. 13. 17:56
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha van rá lehetőséged akkor menj el velük kerékpározni. Ha olyan a kutya hogy szabadon is követ, akkor elengedheted forgalomtól mentes területen, és megy a keró után. Vagy ha esetleg mindkét kutyát vinnéd, akkor hátha elbaromodnának ketten, elfáradnának. Ezek mellett meg szellemi fárasztás is kell. a klikker nagyon jó, azt ajánlom neked.
2012. dec. 13. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
tedd úgy a kaját eléjük hogy ő nekik keljen ki szedni pl. tegyél egy csőbe tápot két végét papiral kitömni és még kiszedik sok idő.és fárasztó nekik
2012. dec. 15. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!