Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha egy kutyát többször büntetn...

Ha egy kutyát többször büntetnek fizikailag, akkor emlékezni fog rá? Negatív hatásként vagy traumaként könyveli el?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, ha kamaszodik és annak ellenére, hogy szobatiszta, direkt bepisil. Nem hallgat a gazdára úgy ahogy azelőtt, és ezért megverik, azaz pontosabban jól megrángatják.

2012. dec. 14. 01:01
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A kutyának tiszteletből kell szót fogadnia és nem félelemből. Ez nem azt jelenti h nem engedélyezett néhány "atyai pofon", de ettől a probléma nem fog megoldódni és a tisztelet sem alakul ki. Tehát hosszútávon nem hatásos, sőt kifejezetten káros módszer. Csak kolbásszal nem lehet kutyát képezni - ezt aláírom - de ilyen fokú negatív megerősítéssel sem... Nézd meg a kapcsolatotokat és találd meg azokat a pontokat ahol elúszik a tisztelet, és azokon változtass! (ilyen pl ha túl sokat engedsz meg a kutyának, nem vagy következetes, túl gyakran bünteted (számára) ok/logika nélkül, nem fordítasz elég hangsúlyt a negatív mellett a pozitív visszacsatolásra... és ezer millió kis dolog még)
2012. dec. 14. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
[link] NEVELNI kell, nem verni.
2012. dec. 14. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
A kutya idegrendszerének a terhelhetőségétől függ. Az is lehet, hogy egyáltalán nem izgatja, így hatástalan is lesz, meg az is lehet, hogy maradandó károkat okoz. Mindenesetre ha idáig eljutsz, az azt mutatja, hogy több sebből vérzik a viszony meg az életmód, és inkább azt kéne rendbe tenni rángatás helyett.
2012. dec. 14. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
# 1, javítanék egy fogalomzavart: ez nem "negatív megerősítés", hanem pozitív büntetés.
2012. dec. 14. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Hát igazából van olyan kutya aminek nem is igazán foglalkozik vele.(amiknek nagyobb a fájdalom tűrő küszöb)


A fizikai bántalmazás egyébként kutyáknák a büntetések között csak közép kategóriás a legsúlyossabb a falkából kirekesztés(amit nagyon sok ember tudatlanul megcsinál amikor a kutyát kizárja a kertbe) Most hirtelen nem tudom felsorolni, de ha érdekel akkor írj privit és megírom ma estig :D

2012. dec. 14. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
nem aminek hanem ami..
2012. dec. 14. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Emberek! Nem arról van szó h szotyogósra verem a kutyát :)

Bölcsen linkelitek a cerebros-zsoltárt, de ez érdes kevés.

Ezek mind be vannak tartva. Van olyan helyzet, amikor véleményem szerint el kell csípni a grabancát, mert ugye pl tettenérés esetén szerintem szükséges.

A kutyám egy fél éves beagle. Gondolom ezzel mindent elmondtam mikre képes. Következetes vagyok vele, de az is hozzá tartozik, hogy néha amikor szándékosan csinálja amit csinál, akkor sajna fülön van csípve őkelme.

Nem vagyok egy szadista állat, nem az első kutyám.

Diesel! Érdekelnek az ötleteid írok is privátot :) A többieknek is köszönöm!

2012. dec. 14. 11:50
 8/8 A kérdező kommentje:
édes*
2012. dec. 14. 16:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!