Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kerültél már veszekedésbe,...

Kerültél már veszekedésbe, konfliktusba a kutyád miatt sétáltatás közben úgy, hogy nem is voltál hibás?

Figyelt kérdés
Barátnőmnek van egy jó nagydarab bullmasztiffja. Minden este együtt visszük sétálni a kutyáinkat. Egy nagy rétre szoktuk kivinni őket, ahol nem zavarunk senkit és a kutyákat is elengedhetjük. De ehhez sokat kell gyalogolni, főúton menni, házak előtt elmenni, emberekkel találkozunk közben. Nem sok alkalmat tudok felsorolni, hogy ne szólnának be neki a kutyája miatt. Nekem golden retrieverem van, talán ezért sem kapok megjegyzéseket. Ma pl egy idős öregasszony kezdett el sipákolni, hogy nehogy el merjünk menni a háza előtt azzal a gusztustalan döggel. Majd amikor elhagytuk a házát, azt kiabálta utánunk, hogy ez az ördög kutyája. :) Mi nevetünk ezen, de elég durva, hogy az emberek az összes ilyen kinézetű kutyára rámondják, hogy harci kutya, tehát tuti harap...Nektek volt hasonló tapasztalatotok?

2012. dec. 14. 19:18
1 2 3 4 5 6 7
 1/67 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is bullmacim van, most hirtelen nem jut eszembe ilyen sztori, de egy biztos, hogy minket messziről kikerülnek, pedig aztán az én kutyám imádja az embereket, folyton azt lesi, kihez lehetne odamenni egy kis simiért :)
2012. dec. 14. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/67 A kérdező kommentje:
Addig jó, amíg csak kikerülnek. Ez mindennapos nálunk is, mintha nem is tudom, valami nukleáris atomfegyvert cipelnénk magunkkal, olyan szinten kikerül mindenki minket. De az fel sem tűnik az embereknek, hogy ezt a 60 kilós kutyát egy 160 centi magas, 50 kilós lány viszi, laza pórázzal...:)
2012. dec. 14. 19:25
 3/67 anonim ***** válasza:
100%
Nem volt ilyen tapasztalatom, de beszéltem olyan emberekkel, akiknek hasonló kutyájuk van és ők is eléggé negatívan nyilatkoztak. Nem értem igazán ezt, mért ilyen előítéletesek az ilyen kutyákkal. Nekem az ilyen jellegű kutyák sokkal jobban tetszenek, mint mondjuk a yorkik, nekik legalább van kutya kinézetük. És az elkényeztetett pincsi kutyák sokkal agresszívabbak, barátságtalanabbak tudnak lenni.
2012. dec. 14. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/67 anonim ***** válasza:
100%

panelban lakok, örökbefogadtam egy kutyát, döntés képes lakógyülésen lettek megkérdezve az emberek, mindenki igent mondott... már fél éve nálam volt a kutya mikor az egyik szomszéd hölgy megállított a lépcsőházban hogy sokáig marad e a kutya (az említett hölgy férje is igennel szavazott)

azt válaszoltam hogy remélem igen. erre elkezdett hepciáskodni és hogy kiengedte ezt meg.. mondtam alógyűlésen meg lettek kérdezve a szomszédok és mindenki beleegyezett, erre felháborodott hogy ő már pedig nem lett megkérdezve, és hogy miért nem mentem végig az összes lakáson és kérdeztem meg mindenkit. erre jeleztem hogy mivelmás ügyekben is döntésképes volt a lakógyűlés ezért úgy gondoltam hogy a többségi szavazatt elég lesz, valamint xy bácsi (a hölgy férje) is lent volt.... erre összezsugorodott a pupillája, az orrlyuka kitágult (tisztára mint egybika ugy nézett ki modnom mindjárt itt kap agyvérzést az öreglány :D) hogy xy bácsinak ehez semmi köze... én meg néztem értetlenül... mint kiderült éppen haragban vannak az öreggel... (mindez a jelenet hajnali fél ötkor játszodott le, mikor meló előtt levittem a kutyát eü sétárra, a hölgy pedig egy locsoló kanávval jött velem szembe a lépcsőházban(-megjegyz.: akkor éppen nem voltak virágok a lépcsőházban)

2012. dec. 14. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/67 anonim ***** válasza:
100%

Na igen :S

Egyik barátnőmnek is bullmacija van, közös nyaraláson sétáltunk együtt, ott ő kapott beszólásokat, hogy ekkora kutyára szájkosár kéne stb :S

2012. dec. 14. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/67 anonim ***** válasza:
100%
nekünk a kiskutyánkat rúgta fejbe 1 nagy k.rvának a bátya... volt cirkusz bőven...
2012. dec. 14. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/67 A kérdező kommentje:
Hajjaj, látom másnak is meggyűlik akkor a baja az emberekkel. Én csak sajnálni tudom ezeket az embereket. Milyen sz@r lehet már rettegésben élni, hogy más kutyát tart a környéken, és esetleg még sétáltatja is...áh, felháborító. :)
2012. dec. 14. 19:30
 8/67 anonim ***** válasza:
100%

Igen,volt.

Bérházban laktunk,és elég sűrűn levittük a kutyust sétálni.Nem kellett messzire menni csak az utcába,ahol mindkét oldalt kertesházak,előtte pedig közterület,füves terület.A lényeg:sétáltattam a kutyust,megállt kakilni.Egy idős nénike pont akkor jött ki a kapu elé.Meglátta hogy a kutyus mit csinál a közterületen a fűben,és azt kérdezte őrjöngve,hogy miért itt kakál a kutyám?!Erre én:"Ha a kutyánk otthon tudná használni a wc-ét,akkor nem hoznám le ide.Utána bement vörös fejjel,a kutyusom pedig boldogan megkönnyebbülve kaparászta a füvet.

2012. dec. 14. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/67 anonim ***** válasza:
100%
Egyszer nekem is beszólt egy nyanya, mert látta, hogy éppen a dolgát végzi a kutyám. Csak elég vaksi volt, azt nem látta, hogy a kezemben van a zacskó...
2012. dec. 14. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/67 A kérdező kommentje:
Miért van az, hogy a legtöbbet idős nénik mérgelődnek ezen? Még ha otthagyná az ember a kakit, de gondolom fölszedted. Nem értem az ilyeneket.
2012. dec. 14. 19:33
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!