Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy tudnám megtanítani a...

Hogy tudnám megtanítani a kutyámnak, hogy csak a családtól tagjaitól fogadjon el élelmet?

Figyelt kérdés

Nagyon izgatottan várom a jövendőbeli kutyusomat, de még mindenek előtt jobbnak látom ha megtudok pár dolgot a tanításról. Régen volt már egy német juhászom, tehát az alap trükköket meg tudom tanítani, (Ül, fekszik, pacsi stb.. ) valamint azt is, hogy csak parancsszóra kezdjen neki az étel elfogyasztásának. A jövendőbeli ebemet arra szeretném megtanítani, hogyha kaját talál hagyja ott, és csak is a falka tagjaitól, alias a családtól fogadjon el ételt. Ez azért fontos, mert gyanús, hogy a szomszédunk mérgezi a kutyáinkat.

Régen olvastam már erről, hogy már kölyökkorában el kell kezdeni a kutyát tanítani erre, mert idősebb korában már lehetetlen rászoktatni, hogy utasítsa el a talált ételt. Többre viszont nem emlékszem(pont a lényeges dolgokra), ezért hálás lennék ha valaki beavatna ebben. :)

Mellesleg a tervezett kutyus egy kan labrador lesz. ^^


13/L



2012. dec. 15. 00:41
 1/5 mantis religiosa ***** válasza:
Nem látom biztosítottnak, hogy az üzenetem nem kerül avatatlanok kezébe, ezért privát írok Neked. Ha gondod van, írj! Mindenem a kutya, és minden ezzel visszaélő felett, majd ítél a természet.
2012. dec. 15. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szia! Magyarázd el neki! Mondjuk...Én úgy tanítom a kiskutyámat. Mondjuk ha van egy új barátom akit még nem ismer lehet arra lehetőségem,ha pl ő nem ismeri,akkor én megkérem a barátomat,hogy adjon neki enni,és megmondom neki: Fúj! Nem szabad idegenektől elfogadni! Csak a gazditól! És akkor magyarázd el neki! :) A kutya tud beszélni! Csak nem úgy ahogy te! :) És akkor talán megérti,mert az ilyen parancsokat is hamar megérti hogy pacsi,fekszik,ül, stb... Akkor ezt is megfogja csak gyakorold el pár ismeretlen emberrel! (Na de persze ne minden jött menttel de gondolom tudod) :D Sok sikert!
2012. dec. 15. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Sőt szerintem le is írhatná neki egy papírra, és majd a kutya elolvassa, nem?
2012. dec. 15. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ez az egyik legnehezebb dolog a kutyanevelésben. Még a kutyasulis oktatók kutyái is sokszor bepróbálkoznak a talált kaja felfalásával. Döntsd el, hogy melyikre akarod 100 %-ig megtanítani: ne egyen földről, ne fogadjon el mástól ételt, vagy ne egye meg a bedobott ételt. Ha a másodikat választod, akkor rengeteg emberrel kell gyakorolnod, rengeteg helyen. Először a te jelenlétedben próbáljátok, nyújtja az illető a kaját, te erélyesen rászólsz, hogy fujj, majd nyújtasz neki egy sokkal finomabb ételt (pl. táp helyett máj vagy kolbász), és hatalmas dícséret. Ha a jelenlétedben már jól megy, elbújhatsz egy bokor mögé, és mikor a kutya megenné az ételt, előugrasz, majd fujj, és finomság tőled. De elárulom, nagyon kicsi az esély rá, hogy 100 %-os legyen, és ahhoz nagyon nagy tekintélyed kell legyen a kutya előtt.
2012. dec. 15. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Azt viszont kétlem, hogyha elkezdenék magyarázni a kutyának megértené...

Mellesleg inkább arra szeretném tanítani, hogy a földről szedett ételt hagyja ott. Felénk sokkal jellemzőbb az, hogy bedobják a mérget, mintsem kézből etetik meg a kutyát.

2012. dec. 17. 19:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!