Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez az elmélet igaz?

Ez az elmélet igaz?

Figyelt kérdés
Egyik ismerősöm szerint egy kutya minimum a testsúlyának a kétszeresét el tudja húzni. Persze van amelyik fajta jobb a súlyhúzásra mint a pitek meg a szánhúzó fajták azok többet is de ette képezni kell. Képzés nélkül meg a testsúlyuk kétszeresét. De ez tényleg így van? Akkor mondjuk egy 5 kilós yorki elhúz 10 kilót? Egy bernáthegyi meg vagy 140 kilót?
2012. dec. 15. 14:41
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
ez akkora hülyeség.. ha rárakok 200kg-t egy kerekes kocsira elhúzza a pit, de ha mondjuk csak a földre lerakok 200kg-t mondjuk sárba azt már nem hiszem h elhúzza... relatív..
2012. dec. 15. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 EagleHUN ***** válasza:
100%
Így van nem mindegy keréken szánon vagy nagyon nagy surlódással.
2012. dec. 15. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
de tegyük fel nem hiszem, hogy egy 5kilós yorki elhúzna egy földúton 10kg-t :D
2012. dec. 15. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Szánkó kapcsán merült fel ez a téma.
2012. dec. 15. 14:55
 5/9 anonim ***** válasza:
Nem egyensen, hanem fordítottan arányos a testömeg a hasznos teherbírással. Azaz, míg egy yorki akár el is húzhatja testtömege kétszeresét, addig egy bernáthegyi már nem fogja. Vagy más példával, egy 70-80 kilós férfi jó erőben ugyennyit meg is tud emelni, míg egy 5 tonnás elefánt közelében sem lesz annak, hogy 5 tonnát megemeljen.
2012. dec. 15. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
100%
Gondolom biztos jókat aludtál mikor fizikaórán a csúszási-súrlódási és gördülési-súrlódási együtthatóról tanultatok...
2012. dec. 15. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem tudom milyen formában érted de nekem pl a 13 kg-os mudim elhúz szánkón. Én 55 vagyok. Persze havon könnyebb.
2012. dec. 15. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
remélem nem egy yorkit akarsz befogni a szán elé!!
2012. dec. 15. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 ratata ***** válasza:
fajta és egyed függő függ a kortól,fizikai állapottól motiválhatóságtól ajánlom a vadon szava című filmet ahol egy leonbergi kutya elhúz nem havon hanem sárban egy többszáz kilós szánt de láttam már olyat is hogy vizslával akarták húzatni a szánkó ülő kisgyereket kb a kutyával egy súlyba volt a srác a vizsla pedig leült egy gyenge próba után
2012. dec. 15. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!