Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kicsi termetű kutyát...

Milyen kicsi termetű kutyát lehet tartani lakásban,4 hónapos kislány mellett?

Figyelt kérdés

2012. dec. 15. 18:20
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Bármilyet. Sőt, nem csak kistermetűt.

De azért remélem, egyéb szempontokat is figyelembe veszel, nem csak a négy hónapos kislány jelenlétét.

2012. dec. 15. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Azért írtam, hogy 4 hónapos baba van, mert egy nyugodt természetű kutyát szeretnénk. Vidéken lakunk, sokat sétálok a lányommal, így a kutyus is sokat lehetne velünk kint. Udvarunk is van, jó helye lenne.
2012. dec. 15. 18:37
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Akkor az a megoldás, hogy egy nyugodt természetű kutyát választasz :) Felnőttek között könnyebb ilyet találni, a babák még sokszor lutrik, meg egy kölyökkel nagyon sok macera van, gyerek mellé valószínűleg nem a legjobb választás.
2012. dec. 15. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Fajtára lennék kíváncsi.
2012. dec. 15. 18:49
 5/14 anonim ***** válasza:
50%
Leírtuk, hogy a legjobb egy nyugodt felnőtt kutya. Én a kutya személyiségét nézném, nem a fajtáját és egy menhelyen keresgélnék.
2012. dec. 15. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Hiába lennél kíváncsi fajtára, mikor fajtán belül is teljesen eltérő jellemű egyedek vannak. A kutyák nem olyanok, mint az autók, hogy ismersz egy példányt, és ismered az összeset. A leglustábbnak tartott fajták egyedei között is akadnak olyanok, hogy reggeltől estig pörögnek, nem bírsz vele, megőrjít, ha nem vagy olyan típus, akinek ez való. Nagyon sokan követik el azt a hibát, hogy csak a fajtát nézik, az egyedet nem, holott ha te nem ragaszkodsz valami miatt egy bizonyos fajtához, akkor akár menhelyről is hazavihetsz kisebb testű felnőtt keverék kutyát, ugyanolyan jó társad lesz, mint bármelyik fajtatiszta.

Gyerek, pláne kicsi mellé elsősorban egyedet kell választani, nem fajtát, különben ráfázhatsz.

2012. dec. 15. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 ratata ***** válasza:
49%
keress fel egy menhelyet és egy kistermetű idősödő már lenyugodt kutyust aki már inkább pihenni szeret és úgy oldd meg hogy legyen egy olyan helye ahol a baba nem tudja piszkálni
2012. dec. 15. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 ratata ***** válasza:
kölyökkutyát ne válassz semmilyen fajtát -a kölykök vadul játszanak ugrálnak harapdálnak
2012. dec. 15. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Cavalier king charles spániel.A kicsik közül-ennyi.Amúgy-Berni pásztor,bulldogok,masztiffok stb.
2012. dec. 15. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
0%

Bár én nem vagyok annyira hozzáértő, de felnőtt kutyát nem vinnék haza, ki tudja milyen az előélete, lehet h utálja a gyerekeket, vagy bántották régen gyerekek és emiatt nem bízik bennük stb.

Írd be a google-ba h gyerekbarát kutyafajták és kidob néhányat.

Én személy szerint ha nagyobb akkor skót juhászt vagy golden retrievert vinnék haza, ha kisebb, akkor meg beaglet vagy (amint az előző is írta) azt a spánielt.

Tudom h egy beagle nehezen nevelhető, de max nem tud majd annyi parancsot, de attól kedves lesz a családnak.

ja és az én gyerekeim 2,5 és 4 évesek. a helyedben várnék még legalább másfél évet.

2012. dec. 15. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!