Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kaptam egy Yorkshire terriert,...

Kaptam egy Yorkshire terriert, hosszú szőrben szeretném tartani, és hosszú szőrű is, de iszonyat gubancos volt és maradékon élt, ezért nagyon rossz minőségű a szőre?

Figyelt kérdés
Az lenne a kérdésem, hogy a minőségi ételtől szép szőre lesz, vagy csak már akkor lesz szép szőre ha levágatom, és újranövesztetem?
2012. dec. 15. 19:00
 1/10 anonim ***** válasza:
65%

először is próbáld meg kifésülni.

Utána fürdesd meg jó minőségű samponnal mosd le tegyél rá szintén jó minőségű balzsamot hagyd pár percet rajta és alaposan öblítsd ki.

Töröld meg és hajszárítóval szárítsd meg ha nagyon gubancos használhatsz hozzá gliss kurt könyebb bontani és fésülni is! Ha kitudod csomómentesre kefélni nem kell levágatni!

2012. dec. 15. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
37%
első vagyok elfelejtettem írni a füle 1/3-áról vágd le a szőrt kívül belül, a füléből is ki kellene szedni ha van, és a tappancsai is körbe kellene nyírni + popsi stb... környékén. Gyorsan megvagy vele szerintem te is megtudod csinálni :-)
2012. dec. 15. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

szerintem vágasd le a szőrét és akkor már egészséges szőr fog nőni neki, plusz a jó minőségű kaja nagyon sokat fog segíteni,meg lehet venni szőr és bőr tápláló vitaminokat esetleg még az is segíthet,hogy helyre jöjjön a szőre,de előtt mindenféleképpen vágasd le ,utána pedig 2-3 naponta kifésülöd és szép lesz :)


honnan hoztad szegény kutyust ,hogy ilyen rosszak voltak a körülmények?

2012. dec. 15. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
19:33-as vagyok, jobb ha elviszed kozmetikába,ott a fülét és szépen kitisztítják meg minden!
2012. dec. 15. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
*is
2012. dec. 15. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
A szőrminőség függ attól is, hogy mit örökölt, a gubanc csak egy dolog. Van olyan szer (talán balzsam), ami segít kibontani a csomós szőrt, én megpróbálnám. A nagyobb csomókat vágd fel hosszában, úgy könnyebb kibontani a szőrt. Lassan haladj alulról felfelé tincsenként.
2012. dec. 15. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Ki van már bontva, csak rossz az anyaga, ezt írtam.
2012. dec. 15. 21:28
 8/10 anonim ***** válasza:

tegyél fel róla ha tudsz légyszi képet!

Miért rossz? Milyen tapintású? Durva, száraz, gyenge ???

2012. dec. 15. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
amúgy Biotin ( H vitamin ) lazacolaj, stb... nagyon jó szőrre!
2012. dec. 15. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Akkor lehet, hogy öröklött. Ha így van, akkor viszont lehet, hogy jobb, ha megnyírod.
2012. dec. 16. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!