Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ebben az esetben menjek...

Ebben az esetben menjek tetanuszra? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Ma játék közben megharapott a kutyám:( Az én hibám volt túl kicsi a játék neki nem a kezemet akarta:( ilyen meg sosem volt. Tavaly júliusban kaptam tetanuszt, a seb a tenyeremen van kicsi kb 1 cm, nem mely... szerintetek?
2012. dec. 16. 11:44
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
85%
Ha nem mély, akkor nem kell rá tetanusz. A tetanuszt okozó baktérium ugyanis anaerob környezetben fejlődik csak ki, tehát olyan sebeknél, amik annyira kicsik és mélyek, hogy felül a bőr bezárul, de a mélyben ott marad a sérülés. Ez a baktérium amúgy a kutya száján kívül is mindenütt ott van betokozódott állapotban (betonon, földön, stb., sőt, leginkább ott), az összes apró karcolásnál kerül belőle a sebbe, de mivel nem jön létre megfelelő oxigénhiányos környezet, nem okoz semmiféle tünetet.
2012. dec. 16. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
köszi:) igenigen tudom hogy mindenhol ott van :( a huvelykujjhoz kapcsolódó csont mellett van a seb. csontig nem ér és kicsit vérzett csak de kb 2mm mély
2012. dec. 16. 11:55
 3/18 anonim ***** válasza:
72%

Szia!

Elvileg minden vérző kutyaharapásnál adnak tetanuszt!

Egy út az ügyeletre, még mindig jobb, mint egy esetleges fertőzés.

2012. dec. 16. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
A kisgyerekeket sem szúrkálják állandóan, csak mert elestek a játszótéren, pedig az is pont olyan veszélyes, csak az emberek szemében sokkal hétköznapibb, mint a harapás, ezért nem is veszik annyira komolyan, mégsem szokott baj lenni belőle :)
2012. dec. 16. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
28%

Ha jól kivéreztetted,kimostad a sebet,és utána lefertőtlenítetted mondjuk Betadine-nal,akkor elvileg nem lehet baj.

Viszont ha később,másnap piros csík jelenik meg a seb fölött,ami fölfelé húzódik,azonnal menj a sebészetre,mert akkor beadják a tetanuszt.Mert még akkor sem késő.(Eü.-ben dolgozom)

2012. dec. 16. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
72%

Akuminak:

4 gyerekem van, kettőt harapott meg kutya, az egyik fiamat 2x is, egymás utáni évben, mindkétszer kapott tetanuszt. A másik fiam sebe nem is vérzett, csak karcolta a fog, mert nadrágszáron keresztül fogott rá a kutya, ő is kapott. Ezért mertem írni, amit írtam, tapasztalatból.

Annyira szeretem, hogy ilyen "okos" vagy, mindíg mindenre tudod a megoldást, választ.

2012. dec. 16. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Persze, mernék azt mondani egy aggódó anyukának, hogy nem kap tetanuszt a gyerek... Szerintem megpróbálták párszor, aztán inkább szó nélkül adják ha kell, ha nem. De olvass utána nyugodtan, felületi sebekben nem tenyészik a tetanuszt okozó baktérium.
2012. dec. 16. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

"tehát olyan sebeknél, amik annyira kicsik és mélyek, hogy felül a bőr bezárul, de a mélyben ott marad a sérülés"

Érdekes, hogy nekem nem kicsi (az alkarom teljes külső oldala) és nem mély (csak a bőrt szedték le róla) sebnél is adott tetanuszt a traumatológus (2. fokú égés, 1,5 hónapja)

A kisgyerekek 16 éves korukig több alkalommal kapnak tetanusz elleni védőoltást.

Mélyebb kutyaharapásnál nemcsak tetanuszt adnak, hanem antibiotikumot is. Nyáron járt így a szomszédom.

2012. dec. 16. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
A tetanuszoltás 5 évig érvényes, nekem is tavaly volt egy balesetem, de 4 évvel korábban kaptam tetanuszt, így azt nem kellett beadatnom.
2012. dec. 16. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Na felhívtam az ügyeletet 1 évig érvényes a tetanusz. kedden megyék beadatni biztos ami biztos, mert mint látom nagyon megoszloak a vélemények:(
2012. dec. 16. 21:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!