Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Séta közben a 7 hónapos...

Séta közben a 7 hónapos kutyusom mindig felszed valamit a földről. Műanyag zacsko darab, papirzsebkeddő, csont, stb. Hiába figyelek, tíltom, büntetem nem használ. Van amit csak összerág, de van amit le is nyel. Van valakinek valami jó ötlete?

Figyelt kérdés

#séta #fölszedi a földről
2012. dec. 16. 16:49
 1/6 anonim ***** válasza:

Mikor észreveszed hogy érdeklődik valami iránt (pl.:papírzsepi) mond neki hogy "Fúj!" vagy "Nem szabad!" ha pedig mégis felveszi koppints az orrára csak finoman és ha nem köpi ki vedd ki a szájából.

Nekünk így sikerült leszoktatni a kutyusunkat.

2012. dec. 16. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Ezeken már túl vagyok. Az a gond, hogy nem engedi kivenni a "zsákmányt" a szájából. Ha megpróbálok a szájába nyúlni harap. Ilyenkor kap egy fülest de nem hat rá. Az utóbbi harapás ( három hete ) most gyógyult be. Azóta nem nyúlok a szájába ilyenkor. Egy kutya kinövi az ilyesmit ?
2012. dec. 17. 17:30
 3/6 anonim ***** válasza:

nem, nem növi ki! kezd el rászoktatni -igaz már előbb kellett volna de most sem késő-


ezt nagyon egyszerű dolgokkal meg lehet tanítani. pl. rongyhúzás közben rászólsz engedd el vagy add ide eleinte talán szükséges lesz elkapni hátul a nyakán a bőrt. amint elengedi megdicséred. ezt sűrűn gyakorolni és egy idő után megszokja. én szoktam pl. azt is csinálni ha pl. csontot vagy bármit rágcsál -otthon nem utcán- megkérem hogy szimlán adja oda, ilyenkor megdicsérem és vissza is adom, így később az utcán felszedett dolgokat is könnyen odaadja majd . a másik és eleinte talán a leghatásosabb módszer hogy valamit adsz neki mindig az elvett dolog fejében, jutifati, egy karika virsli.


érdemes lenne arra is figyelned hogy -ha pórázon van- séta közben nem szaglásszon hanem előre nézzen és menjen.

2012. dec. 17. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
írtad azt is hogy megharapott, nem hiszem hogy téged akart hanem a zsákmányáért kapott. én ezt alegtökéletesebben rongyhúzásos játék közben tanítottam meg a kutyának. -pontosabban egy farmeranyagot "gombóccá" csomoztam- ilyenkor amikor éppen huzigálja szólok hogy engedje el, megdicsérem, majd le kell ülnie ahhoz hogy folytatódjék a móka. ha utánna kap -játék hevében pl.- rá kell szólni, fúj, vagy bármilyen hangjelzés én pl. az á-á hangot és a hííí -t szoktam váltogatni ilyenkor már azonnal kérés nélkül leül. ha nem viselkedik fel kell függeszteni a játékot azonnal, elfordulni tőle, nem figyelni rá. miután lenyugodott pár perc mulva ujra folytatni. ezzel még azt is meg tudod tanítani neki hogy ami fúj az fúj így ha rászólsz időben már nem is kell mit a szájából kivenni.
2012. dec. 17. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Utolsó nagyon jót írt!

Majdnem ugyanezt csináltam/csinálom én is. Az én kutyám már 2,5 éves és nagyon szépen kikerül majdnem minden "földi jót". Viszont a csont és emberi ürülék iránti gerjedelme nem változott. Ezt viszont már simán tudom kezelni. A mozgásából tudom, hogy tiltott holmit szagol ki és akkor hátra arc!

2012. dec. 18. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm mikukac ! Otthon a lakásban nincs gond. Simán benyulhatok a szájába, simán elengedi ami a szájában van. Amikor elkezdjuk az add ide - vedd el játékot és látom, hogy kezd erőszakosabb lenni akkor mondom, hogy játék és lazítok a tempón. A gond akkor van, amikor leviszem a lakótelep parkjába "sétálni" ahol a szükséglet elvégzése az elsődleges cél. Eddig 10 percig sétálunk ami alatt nem tudom rövid pórázon vinni mert akkor nem végzi el a dolgát és nem tudom kontrollálni a cselekedeit. Utána a járdán rövid pórázon szépen sétálunk. Ő egy Golden Retriever amiben vadász kutya vér csörgedez és lételeme a szaglászás. Gondoltam már arra is, hogy veszek egy műanyag szájkosarat, de ezt nagyon megalázónak látom a kutyám számára.
2012. dec. 18. 17:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!