Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy 7 hónapos kan kaukázus...

Van egy 7 hónapos kan kaukázusim! Mikor lesz az idegenekkel szemben agresszív?

Figyelt kérdés
Mielőtt elhoztam a tenyésztőtől, megnéztem a szüleit. Nem mentem volna be egyikhez sem a kennelbe, de főleg a kanhoz, olyan kemények voltak. Az enyém viszont még nem mutat agresszivitást, igaz nem is vadítottam. Az idegeneket megszaglássza játszani próbál velük. Kérdésem, nem is lesz belőle olyan házőrző mint szülei?

2012. dec. 16. 18:25
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Kennelben sok kutya azt mutatja, megeszi, aki közelít. Attól még nem biztos, hogy szabadon is azt tenné. Amúgy a kutyád fiatal, kölyök még. Majd másfél éves kora után fog valószínűleg változni.Vadítani meg nem szabad.
2012. dec. 16. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

A területvédelem a vérében van majd beélesedik.Amikor hozzám idegenek jöttek a portára kivétel nélkül bezártam a kutyát,ne haverkodjon senkivel.Csak a szűk család van a bizalom körében.Most 2éves a kaum,isten őrizzen meg bárkit vagy bármit(kivétel a macskánk vele haverok) attól,hogy hívatlanul a portára bejöjjön!

Egyszóval legyél türelmes,és ne vadítsd nem kell!

2012. dec. 16. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Hány hónapos korában vetted észre rajta, hogy igen most már nyugodtan rá lehet bízni a porta védelmét?
2012. dec. 16. 19:36
 4/18 anonim ***** válasza:
majd kialakul benne a dolog. Nem szabad vadítani. sajnos akármilyen jó kutya is legyen, de ha valaki megmérgezi, lelövi stb akkor b***ssza i***sten a kutyát mert bemegy aki beakar
2012. dec. 16. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
4-6 hónaposan már sok pásztorkutya bizalmatlan az idegenekkel és már úgymond hanggal védi a portát. Persze vannak később érő típusok. Az én kutyám 4-5 hónaposan már morgott és ugatott, de csak az udvar hátsó feléből, 6 hónaposan merészkedett az utcafrontra és szép lassan belakta az egész telket. Olyan 8-9 hónapos kora körül már őrjöngött a kerítésnél, ha idegen jött.
2012. dec. 17. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
5-s válaszolóval értek én is egyet.Ha csak megszaglássza az idegeneket,akkor az még nem baj,még kell érjen,hogy a támadáshoz,védéshez elég bátorságot nyerjen.De ha játszani akar 7 hónaposan is....Az a kutya sosem lesz idegenekkel bizalmatlan.S ha netalán idegenekkel próbálod vadítani,még barátságosabb lesz,még megalázkodóbb,mert alapjába fél az embertől.Agresszió nélküli félelem.Még ha meg is ugatja majd az idegent,annak közeledtével barátságos,alázkodó magatartást vesz fel(csóválás,lelapított fülek,leeresztett nyak és fej,s az egész viselkedése olyan az ismeretlen emberekkel,két három vakkantás(nem ugatás)után,mintha a gazdit üdvözölné 2 nap távollét után...).Tapasztalatom szerint ilyen karakterű kutyákból soha nem lehet jó ŐV vagy házőrző kutyát nevelni,sőt,mint írtam,az ilyen típusú kiképzés csak ront.S nem is szabad ráerőltetni a kutyára,mert egyszerűen nem arra való.Olyan távol áll tőle az egész,mintha csivavákkal akarnál Grönland-on szánt húzatni...
2012. dec. 17. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Szóval ne tegyek semmit hogy változzon az idegenekhez való hozzáállása, mert különben az ellenkező hatást érem el.Csak egy példa! Tegnap csöngetett az ismerősöm, és mire kimentem az udvarra azt látom hogy a rettenthetetlen Kau. ágaskodik a kapun és várja hogy megsimogassák. Azt hittem agylobbot kapok! Félre értés ne essék nagyon szeretem, mindenki csodálja milyen hatalmas meg szép. Viszont azért vásároltam nem kevés pénzért, hogy ne jöjjön fel senki az udvarra ha azt én nem akarom. Ráadásul olyan helyről ahol láttam a szüleit hogyan dolgoznak. Sajnos ezek szerint az nem garancia hogy az utódok is házőrzők lesznek. Ha fél éven belül nem változik a helyzet, akkor én is azt teszem amit régen, szelektáltak csak is a legjobb egyedek érdemlik meg hogy etessük őket. A szelekciót persze elajándékozásra értem nem elpusztításra. Van esetleg javaslat mit tehetek hogy ne rontsak a helyzeten, és rá tereljem valahogyan a fajtára jellemző viselkedésre?
2012. dec. 17. 13:04
 8/18 anonim ***** válasza:
6-os vagyok megint.Nem lehet rávezetni,esetleg annyira megtanítani,hogy a gazdi jelenlétébe ugassa az idegent.DE ez csak a gazda jelenlétében fog megtörténni!S csak addig,amíg az idegen közelebb nem kerül.Akkor ugyanis megint üdvözlő,alázkodó,szeretetéhes kutyává alakul át,aki a gazdit is rángatni fogja...Nem azért,hogy az idegent elzavarja,hanem hogy közelebb kerüljön ahhoz,nyalja a kezét,üdvözölje.DE VIGYÁZAT!Az ilyen személyiségű kutya lehet még fajtársaival domináns,sőt nagyon is domináns!Az Öné hogyan viszonyul más kutyákhoz?Az pedig,hogy a szülők acsarogtak a kennelből nem azt jelenti,hogy micsoda házőrzők....Utolsó előtti mondatával teljesen egyetértek,még ha le is pontoznak ezért...Ha a gazda elégedetlen a kutyájával,azt a kutya is megérzi,s csak napról napra romlik a kapcsolat közöttük.Sok olyan ember van,aki imádja az ilyen nagy,mackós kinézetű,barátságos óriásokat,nem házőrzésre kell a kutya nekik,csak társnak,sétapartnernek.Önnek is jobb lesz és a kutyának is.Nem kell nézze majd,hogy mindennap valakivel megsimogattatja magát a kutya,ahelyett hogy hűségesen jelezzen és védje a házat...Mert írásából úgy értettem,hogy házőrzőt szeretett volna,ezért választotta ezt a fajtát.Sőt még a szülőket is megnézte...
2012. dec. 17. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy a nagytestű kutyák védőösztönös érése 1 éves kor körül, ivarérés után kezdődik, de a pásztorkutyáknál akár két éves korukig is elhúzódhat.
2012. dec. 17. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Igen,a nagytestű kutyák területvédő ösztöne tényleg később alakul ki...De az nem azt jelenti,hogy addig nyalnak-falnak mindenkit,s a két év betöltése után igazi házőrzők....Amelyik ilyen barátságos az emberekhez 7 hónaposan,az 2 éves korában is olyan lesz.Legalábbis,mint már írtam,én ezt tapasztaltam.
2012. dec. 17. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!