Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hamarosan kapni fogok egy...

Bettyke66 kérdése:

Hamarosan kapni fogok egy bichon havanese (kan) kiskutyát, és érdekelne hogy hogyan, mi módon kell tartami?

Figyelt kérdés

sziasztok :)

szeretném tudni hogy mit ehet? mit nem ehet?

milyen sűrűn kell vágatni a szőrét,vagy otthon is letudom neki vágni? a körmét mikor kell vágni? azt tudom hogy nagyon játékos,sokat kell vele foglalkozni,nagyon tud szeretni,gyorsan tanul.. minden hónapban kell neki valami oltás? vagy hogyan is működik az oltás nála? valami vitamint kell neki adni? a füle miért olyan érzékeny?

költséges kutyus? öltöztetni lehet? télen ha bent van a lakásba,és nyáron kint az mekkora baj lehet?

minden álmom volt ilyen kiskutya:) látni ahogy felnő,foglalkozni vele,tanítani dolgokra..!

előre is köszönöm a válaszokat..!


2012. dec. 16. 18:28
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerezz be kutyakefét,és kölyökkutyasampont.Mivel szeret rágni,vegyél neki rágókákat,műcsontot.Hozzá kell szoktatni a gyakori fésülgetéshez.Mindig tedd fel asztalra és ott fésülgesd.Tegyél alá valamilyen csúszásgátló kis szőnyeget ami biztosan áll az asztalon és ő is biztonságban érzi magát.Mindig dicsérd fésülgetés közben,adhatsz neki jutifalatokat is.6hetente kell fodrászhoz vinni,akkor lesz igazán szép kutyusod ha szakemberhez viszed,inkább ne próbálkozz magad nyírkálni.A kutyakozmetikus kitisztítja a bűzmirigyét,a füléből kiszedi a szőrt,és levágja a körmét.Ha fürdeted otthon,mindig hígítsd a sampont,és balzsamozd a szőrét.Szárítás közben fésüld a bundáját akkor lesz nagyon szép.4hónapos korig ne vidd kozmetikushoz.3hónapos korig ne vidd le ,mert amíg meg nem kap minden oltást nem szabad levinni,Vegyél kutyapelust,amit mindig ugyanoda tegyél le,mondjuk az előszobában.Amikor megkapod minél hamarább vidd el állatorvoshoz és ott elmondják neked milyen gyakran kell menni vele.Hogy költséges-e?Igen.Nem olcsó az állatorvos,és a kozmetikában 6hetente minimum 4000Ft-ot fognak elkérni.
2012. dec. 16. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

szóval..:)

ha megkapom,akkor oltassam be?! és utánna kivihetem az utcára? de nem kell minden hónapban valami oltást kapnia?

2012. dec. 16. 18:58
 3/5 Hovarju ***** válasza:

Kedves kérdező !

Mit jelent a "hamarosan"?

Olvass sokat a kutya tartásáról, neveléséről. Jan Fennel könyvét tudnám ajánlani.

Az, hogy milyen fajta és mennyi oltás kell neki, attól függ, hogy mennyi idősen, honnan és milyen oltásokkal kapod.

Érdemes a megérkezése után a leghamarabb elvinni egy állatorvoshoz, hogy meg tud vele beszélni a folytatást.

Chippel már rendelkeznie kell, és azt is át kell íratnod a nevedre.


Keress egy kutyaiskolát és menjetek kutyaóvodába, majd kutyasuliba. Mindketten sokat tanulhattok.

Igen, költséges a kutyatartás, az első időben biztosan.

A szőrét érdemes kozmetikussal nyíratni, hogy milyen időközönként lesz rá szükség úgy is látni fogod.

Jó készülődést és jó kutyázást kívánok !

2012. dec. 16. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Szia! Én is októberben kaptam egy kan kiskutyát! Az enyém imád enni, és hiába veszem a legdrágább kutyakaját, szívesebben eszi a mi kajánkat! sokszor főzök neki rizst, levest, párolt zöldséget stb. Nagyon szereti a levesben főtt répát, a zellert krumplit. Nasiként pritamin vagy tv paprikát kockázok neki. Viszont száraz tápot én Acana-t vagy Happy Dogs-ot adok neki váltva (puppy-bárány). Az állatorvos azt mondta, csirkés tápot ne erőltessük...

Ha megfelelő (junior) tápot adsz neki, akk nem kell külön vitamin.

Én télen nem vágom le a szőrét, max ami nagyon a szemébe lóg, de te semmiképp se vágd neki se a szőrét, se a körmét. A szemét mindennap tisztítani kell, de az enyém már engedi, és a fürdetést is megszerette. Ezért fontos, hogy rögtön szoktassuk ezekhez. Ja és én naponta többször is megfésülöm.

Ha sétálunk, mindig felöltöztetem. Igaz, amíg a lakásban vagyunk leszedné, de a hóban már nem zavarja... :D

Lehet kint jó időben, de figyelni kell rá, mert nagyon kíváncsi..

Nagyon okosak egyébként!!! Kevin most lett 5 hónapos de tud ülni, gurulni, tetszhalott lenni !! :))


Ha megkapod, rögtön vidd orvoshoz, ő mindent el fog mondani. Mivel igényes és kényes fajta, mindent állatkereskedésben vegyél neki, azzal nem lőhetsz mellé.


Remélem segítettem!!

2013. jan. 10. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Ja és az állatorvossal irass fel neki sampont, mert érzékenybőrű fajtájú, és nagyon sokat vakarja magát, ezenkívül szem-és fültisztítót!! Előző voltam
2013. jan. 10. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!