Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kitől tanulnál legszívesebben...

Kitől tanulnál legszívesebben a kutyákról/ kutyák képzéséről stb?

Figyelt kérdés

Inkább személyek érdekelnek és nem kutyaiskola nevek.

Lehet magyar és külföldi is.

Kíváncsi vagyok ki kitől tanulna a legszívesebben.

Én: Jan Fennel, Ivan Balabanov, Keller Zoltán, Benke András, Mányik Ricsi

Ti?


2012. dec. 16. 19:46
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Cesar Millannál egy fél évért nagyon sokmindenre képes lennék :D De igazából bárki olyantól szívesen tanulok, aki okosakat mond. Illetve egyre inkább úgy érzem, hogy Csernus doktortól is kéne órákat vennem az emberi természet jobb megértése végett, hiszen a kutya-gazda párosnak a gazda is szerves része :)
2012. dec. 16. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Cesar Millan, a fél karom odaadnám, ha tőle tanulhatnék. Fantasztikusnak tartom, hogy tök higgadt tud maradni extrém kutyáknál is, mikor én már kb. a hajam kitéptem volna. Az is nagyon tetszik, hogy nem egy sémát alkalmaz, hanem tekintettel van a kutyára és a gazdára, ennek fényében próbálja megoldani a helyzetet. Emberileg nem tudom, hogy milyen, de az a műsorán is átjön, hogy van egy nagyon erős vezetői kisugárzása, ami hatással van a kutyákra. Az is tetszik még, hogy hangsúlyt fektet a kutyák életmódjára (mozgatás). Én egyedül az agyi fárasztást hiányolom a műsoraiból. Az általad írt embereknek is utána fogok nézni (már akit eddig nem ismertem).
2012. dec. 16. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Érdekes akumi, hogy te is Cesar Millant írtad, pedig sok mindenről máshogy gondolkodunk. Csernus szintén igencsak érti a dolgát, baromi jó a nyers, őszinte modora, de ő már humánpszichológia (bocsi az offért).
2012. dec. 16. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Hát róla nehéz másképp gondolkodni szerintem. Aki ért a kutyákhoz, az látja, amit csinál, az működik és hasznos, maximum irigységből nem ismeri el :) Én meg amúgy azt furcsállom, hogy tükörsulis nem acsarog rá, tudtommal ott ő is hozzá nem értőnek és állatkínzónak van bélyegezve, legalábbis eddig csak ezt hallottam onnan :)

Csernus meg humánpszichológia bizony, az kéne nekem :)) Most dolgozom egy olyan párossal, hogy a kutyák teljesen rendben vannak, egy családtaggal tökéletesen működnek, kettővel meg horror, minden kutyát le akarnak bontani. Szóval így is elég jól haladunk, de mennyivel egyszerűbb lenne, ha rá tudnám venni őket, hogy kicsit bízzanak magukban is meg a kutyákban is, a problémák 80%-a azonnal megoldódna... :)

2012. dec. 16. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Az ember véleményem szerint sosem lehet igazán profi kutyakiképző, ha fanatikusan egy módszert követ. Úgy egy sémák alapján dolgozó robot lehet, aki ha találkozik egy extrémebb esettel, meg van lőve. Vannak a tükörsulisok között is ilyenek (ők a Cesar Millanra fujjolók), de szerencsére ahova én járok, ez nem jellemző. Ezért is vagyok nagyon hálás az egyik kutyámnak, hogy az önálló gondolkodásra a puszta létezésével és jellemével ráébreszt.

Egyébként a családtag, akinél jól működnek a kutyák, nem tudna segíteni a másik két családtagnak? Talán ő jobban le tudná kommunikálni, hogy mit hogyan csinál, és mit hogyan ront el a másik két ember.

2012. dec. 16. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Én szivesen tanulnék/tanulok, Radics Zsolt-tól, Benke Andrástól,

Külföldiek közül:Mia Skogster-től , Ivan balabanov-tól, és nem utolsósorban Peter Scherk-től.


Ha problémás kutyával lenne dolgom, akkor Ceaser Milan a befutó:)

2012. dec. 16. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

A kutyámtól és más kutyáktól:D de viccen kívül, tőle is tanultam egy-két dolgot, meg a többi kutyától is. Úgy értem ha lent vagyunk és sok kutya van ,oda figyel az ember lehet tőlük is tanulni. pl.: ha egy új kutya jön a társaságba az hogyan viselkedik és a többiek hogyan fogadják. Ehhez mondjuk kell valami alap és nem azt kell meglátni,hogy jhajj de cuki ,hogy örül..

Én olvastam Fennel és Cesar könyveket, tőlük szívesen.

2012. dec. 16. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

leginkább a kutyáktól...a kutyák hosszas megfigyelésével rengeteg mindenre rá lehet döbbenni, olyan dolgokra amiket csak megtapasztalva lehet igazán észrevenni és hasznosítani.

de ha embert kell megjelölnöm akkor egyértelműen Cesar Millan.

2012. dec. 16. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Én pont úgy érzem hogy Cesartól nem szeretnék..

Érdekes :)

Köszi a válaszokat mindenkinek ment a zöld.

2012. dec. 16. 21:22
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Szinák-Veress,Cesar Millan...
2012. dec. 16. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!