Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudom igazolni a kutya...

Hovarju kérdése:

Hogyan tudom igazolni a kutya tulajdonjogát?

Figyelt kérdés

Azt olvastam, hogy a chip és az oltási könyv kevés. (a chiphez kaptam egy plasztik kártyát is a chip számával)

Labrador keverék. Törzskönyv és adás-vételi szerződés nincs.



2012. dec. 16. 21:15
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
71%

A Chip az, amivel elsősorba igazolni tudod.

Lehúzzák a készüléket a kutyán és kiad minden adatot.

Te pedig odaadod a személyid és a lakcímkártyád.


1 éve meggyanúsított egy járókelő, hogy elloptam a tacskóját, mert ugyan olyan volt a kutyája, mint az enyém.

Odáig fajult a dolog, hogy kihívtam a rendőröket, mert már üvöltözött az utcán velem.

Hozattak valami készüléket is magukkal, amit lehúztak a kutyán.

Kiadta az adatokat nekik, majd bekérték tőlem és a hapektól is az íratokat.

Természetesen az én nevemen és címemen volt akutya.

A hapek elkérte az íratait és elsétált. Annyit se mondott, hogy kakukk..

2012. dec. 16. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Igen. én is úgy tudtam, hogy a regisztrált chip (10 hetes kora óta benne van) és az én személyim elég hozzá. De nemrég azt olvastam itt az egyik kérdésnél, hogy a tulajdonjogot, csak adás.vételi szerződéssel lehet bizonyítani. Akkor most hogy van ez?
2012. dec. 16. 21:31
 3/19 anonim ***** válasza:
Egy át nem gondolt rendeletet hoztak. Elvileg még a törzskönyv sem igazol tulajdonjogot. Kesze-kusza az egész rendelet, amit kidobtak hirtelenjében.
2012. dec. 16. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Háznál, autónál, stb valóban kell és tud is az ember tulajdonjogot igazolni. Na, de kutyánál? Befogadsz az utcáról egyet,megtartod, akkor az nem a tulajdonod, mert nincs adásvételije? Akkor , ha megharap valakit, nem is vagy felelős érte, mert nem a te tulajdonod.Úgy hülyeség az egész, ahogy van.
2012. dec. 16. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 sippara ***** válasza:

Ajándékozási-, örökbefogadási-, adásvételi szerződés. Elvileg csak ezekkel. Áldom az "eszem", hogy amikor elhoztuk attól a szeméttől a kutyát, aláírattam vele az ajándékozásit.

Megint másik kérdés, hogy mennyire tudják kideríteni, hogy a szerződés igazi-e (a miénk pl egy A4-es lap, rajta a kutya neve, fajtája, egy rövid szöveg, hogy nekünk ajándékozza és két aláírás).

2012. dec. 16. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

Csak és kizárólag ajándékozási-, örökbefogadási- és adásvételivel tudod.


21:33-as! Ez nem az új rendelettel lépett életbe, ez nagyon rég így van.

2012. dec. 16. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Nekem semmi ilyen papírom nincs.

Egy expesszes hirdetés alapján vettem 7 hetesen.

Azért tetettem bele már 10 hetesen a chipet (3 évvel ezelőtt), hogy igazolhassam, hogy az enyém. Erre most kiderül, hogy ez kevés. :-(

2012. dec. 16. 21:56
 8/19 A kérdező kommentje:
Akkor ez a kutya most jogilag nem is az enyém?
2012. dec. 16. 21:57
 9/19 anonim ***** válasza:
Akkor gyakorlatilag az enyém sem az enyém,mert semmi nem igazolja, hogy megvettem, de ennyi erővel az összes törzskönyves kutyán meg amelyikhez írtak adás vételeit azokon kívül senki kutyája se a sajátja.
2012. dec. 16. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
nekem magyar vizslám van, márciusban kaptam egy tenyésztőtől, ugyanis ők elköltöztek a kutyát ingyen elajándékozták, de semmi papír nem született róla, hogy az enyém lenne a kutya
2012. dec. 17. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!