Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Normális, hogy nem reagál...

Normális, hogy nem reagál bizonyos ingerekre a kiskutyánk?

Figyelt kérdés

Sétáláskor elsősorban. Ha odamegy egy ember hozzá, vagy egy kutya, nem kezdi el csóválni a farkát, nem emeli fel azt, meg se mozdul. Egyszerűen áll és nézi. Nem csinál semmit, csak nézi, nem kezdeményez se verekedést, se játékot. Egyszerűen nem bírom megítélni hogy mi lehet a fejében, mert semmi testi jelet nem ad (fülei se mozdulnak, meg semmi, ugyanakkor nem is feszül be, hanem lazán áll, mint akit leraktak)

Alapjáraton ilyen kis lomha, persze otthon már virgonc úgyhogy nem értem. 4 hónapos kan kutya


2012. dec. 16. 22:10
 1/7 anonim ***** válasza:
Nagyon fiatal még. Mióta van nálatok?
2012. dec. 16. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
6 hetes kora óta. A régebbi kutyánk már 8 hetesen megmorogta az embereket az utcán, az se a legjobb de valamit legalább reagált.
2012. dec. 16. 22:52
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha simogatják se reagál semmit? mármint idegenek? ÉS a kutyákkal mondjuk egy kis idő elteltével sem? Szerintem is furcsa. Meg kéne nézni hogy otthon játszik-e más kutyákkal. Legalább is én ezt tenném, csak úgy kíváncsiságból.
2012. dec. 17. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Ha idegen simogatja se csinál semmit, az elhaladó emberek után szokott még osonni hogy megszaglássza a szatyrokat ilyesmi :D de magához az emberhez nem. Otthon játszik a többi kutyával, szóval azzal nincs baj. Meg egy jó 3-5perc elteltével másik sétálós kutyával, de akkor is csak akkor ha a másik kutya kezdeményez valami játékot- ha morogna arra nem reagál.

Sok kiskutyánk volt már, de olyan furcsák nekem ezek a "érzelmi szünetek"

2012. dec. 17. 10:28
 5/7 anonim ***** válasza:
szerintem pedig leírás alapján a kutyád egyszerűen megadja magát a helyzeteknek. az mindenképp jó hogy a farka lazán lóg, egy kutyával szemben semmiképp nem jó a felemelt farok az kihívás , dominancia. a fejét fel vagy leszegezi ilyenkor? egyáltalán nem is szimatol? ugy értem ha másik kutyával találkozik össze pl.
2012. dec. 17. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy esetleg rosszul lát vagy hall? Dalmaták egy része pl. süket. Ki kellene vizsgáltatni.
2012. dec. 17. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Hallani biztos hogy jól hall, a látáson gondolkoztam, néha elbotlik és bukfencezik egyet :D de szerintem ez csak olyan kölyökkutya jellemvonás. Nem tudom, olyan szelektívnek tűnik ez a "lefagyás" nála.
2012. dec. 21. 22:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!