Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Házi koszt vs. Minőségi táp!...

Házi koszt vs. Minőségi táp! Véleményed szerint melyik a jobb?

Figyelt kérdés

Én Brittel etetek és kap mellé zöld kagyló kivonatot a kutyám (lupo sant)viszont egyre több embertől hallom, hogy ő inkább főz a kutyájának... hát nem tudom, hogy melyik a jobb ezért vagyok a ti véleményetekre kíváncsi.


Ha a kutyámnak én főzök csontot, farhátat, csirkefejet, csirke pulyka nyakat úgy, hogy reszelek rá répát karalábét (zöldségeket) rizst tésztát... szóval húst, csontot, zöldséget, tésztát, rizst kap a kutyám és mellé a zöld kagylót az úgy jó? Vagy maradjak a brit tápnál ?


2012. dec. 17. 09:41
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Én a természetes etetés híve vagyok, tapasztalom is az előnyeit, de nem főzöm meg a kajáját, mert az élő enzimek kellenek a kutyáknak :)
2012. dec. 17. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Én a nyersre szavazok. Ha főzöl pont a lényeg veszik el.

Bár akkor is inkább a megfelelően összeállított főtt kajára szavazok... abban legalább tudod mi van.

De fontos, hogy kapjon belsőségeket is, a csontot meg soha ne főzd meg mert emészthetetlenné és nagyon keménnyé válik. Ezenkívül tojás, tejtermékek (savó, túró, kefírt) ha ragaszkodsz a szénhidrát etetéséhez akkor inkább rizs mint tészta mert a rizs könnyebben emésztető és ritkábban allergén

2012. dec. 17. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

azért hagyják el a tápot mert van benne gabona. ezért válogatnak össze olyan étrendet amiben nincs gabona, tészta, rizs stb ajánlom nézz utána a BARF étrendnek


[link]

2012. dec. 17. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Én is a BARF híve lennék, ha nem lennék olyan rohadt lusta:D Így viszont felsőközép kategóriás tápot kapnak, gyakran maradék husikával, zöldséggel.
2012. dec. 17. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
76%

A legnagyobb probléma magyarországon a BARF-al hogy a legtbb embernek nincs pénze olyan minőségű húsra amivel igazán megérné. A legtöbben túl sok csontot adnak 50% fölött :D ami azért már nem igazán jó...


Persze lehet találni jó helyeket. én azt csinálom mostanság hogy felesbe kap húst meg tápot. Este több húst kap reggel meg több tápot olyan 1/4-3/4 arányba. Mondjuk így megtudok venni drágább nekem jobban tetsző húsokat akár. Attól függ mekora kutyád van. De a britt árában azért kétséges hogy talász megfelő mennyiségű húst. Nekem így a kutyák etetése olyan 30-35 ezer körül van havonta :) Ez olyan 27kg táp és mellé kb olyan 20kiló hús. havonta. Két nagy kutyám van osszál mindent 2vel :D


Néha azért bele gondolok hogy mért nem két pitet vettem azt megúsznám feleannyiból :D

2012. dec. 17. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Ha nem tápot adunk a kutyának, hanem húst, akkor meg már minek megfőzni? A főtt táplálék semmivel se természetesebb, mint a táp, csak épp más az állaga és ismeretlen az összetevők pontos aránya. Én is szívesen etetnék BARF szerint, de ha az árát nem is vesszük figyelembe, akkor is ott van, hogy komoly logisztikai kihívást jelente a két kutyám számára havi 100 kg hús beszerzése, szállítása és tárolása.
2012. dec. 17. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
87%

Nekem sajnos nincs pénzem, viszont ideiglenesezem, egy állatkertben élek.:D

Így az Aldiban kapható Romeot kapják.

333 Ft kilója...

Ahhoz képest egy elég jó táp...


De néha kapnak csontot...


Jutalomfalatnak olcsó baromfipárizsit, krinolint (vagy mit használok, meg vadászom a tescoban a leértékelt árukat, és akkor néha van jobb jutalomfalat is.


Ha tehetném, persze nem ezeket használnám, de így hozta az élet...


Még magamnak sem tudok húst venni...


A szomszédaim viszont gyűjtik a maradék kaját, esetleg romlófélben lévő húsokat, és havonta 1-2 nagy adagot szoktam kapni, akkor abból készítem a jutalomfalatot.

(Ennek nagy része marha vagy sertés hús, máj, csirkehús, nyak...)


Ha tehetem, Acanát veszek nekik, azt még jutalomfalatnak is használhatom, úgy imádják.:)


Ha csak 1 kutyám lenne, pláne egy kisebb testű, akkor persze jóval több mindent meg tudnék adni neki...


Így a kaja minőségét kompenzálandó igyekszem odafigyelni, hogy megfelelően foglalkozzam velük, ez legalább annyira fontos, mint hogy mit esznek - ha nem jobban.


(Egyébként embereknél minél értékesebb, de minél alacsonyabb kalóriatartalmú kaját eszel, annál tovább élsz. Kutyáknál nem tudom, hogy van, hasonló lehet náluk is a dolog...)


A szomszéd kutyája meg világ életében a legutolsó maradékokat és a legsz.rabb tápot kapta, mégis 20+ évig (!!!) élt. (22 éves vagyok, 2 éves voltam, amikor kiköltöztünk, és az a kutya akkor már felnőtt volt!)

(Az ilyen géneket kellene tenyészteni, nem a DP-s, 8 évesen tropa nj-ket...)


Szóval a kaján sok múlik, de azért nem minden.


A furcsa, hogy annak a kutyának aztán "életmódprogramja sem volt", olyan falu kutyája volt, aki annál a családnál dekkolhatott, de még csak meg sem sétáltatták soha... Rühes is lett öreg korára,... na, szóval rejtély az a kutya, de tényleg tovább kellett volna adni a génjeit.

2012. dec. 17. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
46%
keverve jobb. nagyrészt házikosztot kap : tészta,hús,zöldség,levesek,főzelékek,gyümölcs,péksütemény,szinte bármi jöhet . a nagyon paprikásat, a nagyon hagymásat meg sem eszi!a tápokat szereti ,de ha lehet joghurttal-kefirrel,vagy levessel vegyítve. a kedvenc a Belcandó ,Akana,stb. de az aldi Romeó tápja is bejön neki ! az abszolút kedvenc a túrós-tészta,és a tészta -pörkölttel. a szalonnát inkább csak sütve:) sajt akármennyi! 4 éves ,40kg-os ,nagytestű kutya ,rengeteg mozgással,hatalmas étvággyal . persze most télen 2 hetente 1 koplalónap . ( aznap nem is eszik,ha kapna sem igen enné meg ) .tehát a kutyák is tudják ,hogy mi a jó nekik! még soha nem volt beteg !!! sportsérüléseket leszámítva! még ma is megfürdött,átúszta a folyót egy faágért !:) tehát nem igazán kényes:)
2012. dec. 17. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
80%

Utolsó!

Csak segítő szándékkal írom - nem kioktatni akarlak, vagy osztani az észt -, hogy a kutyáknak nem jó a sok szénhidrát. Nagytestűeknél különösen oda kell figyelni, hogy ne kapjon túl sok kenyeret/tésztát, szénhidrátdús zöldséget.


Nekünk is volt egy "konyhamalac" kutyánk, én akkor még gyerek voltam, 8 évesen csontrákban halt meg, és az ízületei kegyetlenül fájtak. 56 kilós fajtatiszta, törzskönyvet kutya volt.


A hagyma pusztítja a vörösvérsejtjeiket, nem jó adni nekik (kivéve a fokhagyma), a krumplit úgy tudom, meg sem tudják emészteni, a szőlő mérgező, meg is halhatnak egy nagyobb mennyiségtől, a fűszeres kajákat pedig kerülni kell, szintén nem tesz jót nekik - pláne a só.

és persze cukros dolgokat sem ehetnek, csokit meg végképp nem, az is halálos lehet.

2012. dec. 17. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
75%
Utolsónál a pont... a kutyának a cukor teljesen felesleges sőt káros (embernek is). Alapvetően a kutya nemképes szénhidrát emésztésre. Több kutatást is végeztek és a kutyának nincsenek szénhidrátbontó enzimei ellenben ha rendszeresen fogyasztja akkor megjelennek ezek az enzimek de így is csak nagyon elnagyolt mennyiséget képes megemészteni, a többség emésztés nélkül megy át a beleken.
2012. dec. 17. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!