Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Két felnőtt kan kutyát hogy...

Két felnőtt kan kutyát hogy lehet összeszoktatni?

Figyelt kérdés
Adott egy idős, nagytestű keverék kutyus, és egy 2 éves beagle. Az öreg már régen nálunk van, a kicsi most lett örökbe fogadva. A nagyobbikkal nem lenne gond, de a kicsi annyira fél a nagytól, hogy megmorogja. Nem kellene egy portán lakniuk, csak hétvégente lennének együtt, akkor is az egyik kinti, a másik benti lenne. Csak ha kocsival megyünk valahova, addig ne rúgják össze a port. De így nem merem összeengedni őket, félek, hogy a kicsi nekimegy a nagynak. Hogyan lehetne megbarátkoztatni őket?
2012. dec. 17. 10:01
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Hát igen, a beagle nem egy barátságos, kutyaszerető eb, inkább magának való. Jó, ha pozitív tapasztalatokat szereznek egymás társaságában. Például mind a kettő kap simogatást és egy falat jutalmat, ha jól viselkednek. Biztos, hogy a kicsi fél a nagytól, azért morog?
2012. dec. 17. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Hát például ha mindkét kutya megfelelően kézben lenne tartva, akkor egyszerűen megtilthatnátok nekik a balhézást, de ha ez nem megy, keressetek szakembert, aki segít ebben.
2012. dec. 17. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom,hogy a Beagle egy társaskutya,jól kijön fajtársaival.Nem vagyok jártas ebben a fajtában,de olvastam,és láttam is,hogy falkában vadásznak velük,vadászat után pedig elég sokan alszanak,laknak egy helyt...Ezen pedig meglepődtem:"...félek, hogy a kicsi nekimegy a nagynak".
2012. dec. 17. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Igen, biztos, hogy félelemből morgott rá. És azért aggódom, hogy nekimegy a nagyobbik kutyának a kicsi, mert akkor a nagy is visszavág, és a kiskutyám jönne ki rosszabbul.

Más kutyákhoz barátságosan közelített, de ennyire közel még egyikhez sem került.

2012. dec. 18. 08:20
 5/5 anonim ***** válasza:
Ja, hát ha nincs szocializálva, akkor ne csodálkozz, ha nem viselkedik szociálisan. Tessék kutyák közé hordani, és a nem kívánt viselkedésekről letiltani.
2012. dec. 18. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!