Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy is van ez a csivava...

Hogy is van ez a csivava vonaton dolog?

Figyelt kérdés

Szeretném sima személy / gyors vonaton kis táskahordozóba vinni a csivavámat. Valahol azt olvasom, hogy kell jegy valahol pedig azt, hogy nem...


Belekötnek valamibe vagy elég az oltási könyve? Esetleg póráz, hám vagy akármi?



2012. dec. 17. 11:55
 1/10 anonim ***** válasza:
Ha olyan hordozóban van, amiből nem tud kijönni véletlenül sem, akkor nem kell póráz. Ha ki tud szökni akkor póráz, és szájkosár (kötelező kölyök kutyára, és minden fajtára). Jegy mindkét esetben kötelező. Sokat utaztam kutyával boxban, és minde esetben kérték a jegyét. Pedig ő sem nagy kutya, jack russel. Oltási könyvet még egyszer sem kértek tőlem.
2012. dec. 17. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Tőlem is kérték, pedig teljesen zárt hordozóban vittem nem táskában. Oltási könyve amúgy is jó ha nálad van, de csak a jegyét kérik.
2012. dec. 17. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. :)
2012. dec. 17. 12:09
 4/10 EagleHUN ***** válasza:
100%

[link]


Élő állat szállítása


A 2. osztályú személykocsiba díjfizetés nélkül bevihető megfelelően csomagolva egészségügyi vizsgálat nélkül szállítható kis élő állat, ha a csomagolás (kosár, ketrec, láda) biztosítja, hogy az állat abból az utazás során nem szabadulhat ki, és a csomagolás alkalmas arra, hogy az utasokat, az utasok ruházatát és kézipoggyászát, valamint a vasúti berendezéseket megóvja.


A kísérő kutya és a szolgálatban lévő rendőrségi kutya kivételével nem vihető be élő állat


az 1. osztályú kocsiba,

az étkezőkocsiba,

a pót- és helyjegyköteles, vagy helyjegyköteles vonatba és kocsiba.


Az utassal együtt szállított kutyáért élőállat viteldíjat kell fizetni, függetlenül attól, hogy az utas a kutyát pórázon, szájkosárral ellátva tartja, vagy kosárban, ketrecben, ládában vagy más tartályban viszi be a személykocsiba. Egy utas legfeljebb két kutyát vihet magával. A 2. osztályú fülkés kocsi fülkéjébe a kutya csak az ott ülő valamennyi utas beleegyezésével vihető be. A 20 kg-nál nehezebb, nagytestű kutya csak a személykocsi peronján szállítható.


Értelmezésem: Szállító dobozban/kosárban... minden kisállat(patkány/macska/görény...) díjmentesen szállítható kivéve kutya, azért még úgyis fizetni kell.

2012. dec. 17. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nem tudom, a boxxal mi a helyzet, de én táskában hordom BKV-n a kutyusom, és nem kell neki se jegy, se szájkosár, mert kézipoggyásznak minősül, és tényleg nem nagyobb mint 1 tatyó:)
2012. dec. 17. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
A BKV-n a VOLÁN-on és a MÁV-on is más szabályok érvényesek a kutya szállítására. A kérdező a vonatot kérdezte, s a fentebb idézett szöveg alapján kutyának, amennyiben a gazdával az utastérben utazik, mindenképp kell jegyet venni, kutyajegyet.
2012. dec. 17. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
én egyszer ezen össze is vesztem a mávval, még nagyon baba volt az egyik kutyám, simán elfért a boxban és megkérdeztem tőle mi a különbség egy ketrecben lévő hörcsög és egy ugyanakkora méretű boxban lévő kutyában. értelmes magyarázatot nem tudott adni, csak hogy ez a szabály. Úgyhogy igen, így is kell jegy, de legalább annyi a szerencse, hogy nekik félárú jegyet kell fizetni.
2012. dec. 17. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A kutyajegy kevesebbe kerül, mint az 50%-os diákjegy. Legalábbis, nyáron még kevesebb volt. :)
2012. dec. 17. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat ! A lényeg ,hogy kell jegy, az már mellékes hogy mennyi , szívesen kifizetem neki, ha így alakul. :)
2012. dec. 17. 17:07
 10/10 anonim ***** válasza:

Szia

Nekem is csivavám van:)


Gyakran utazom vonaton,és Ő mindíg velem van:)

Szeret utazni:) Táskában szoktam vinni van külön kutyatáskátja. Az útra viszek neki játékot és kaja és ivás nincs a vonatozás előtt mert nem akarok kellemetlenséget..de mindíg pisil elvégzi a dolgát a vonatozás előtt,általában két vagy három órát vonatozom vele,ennyi az út. A jegy az oda vissza 1500Ft vagy ennél kicsit kevesebb de kerekítve ennyi szokott lenni.

De én tervezem azért hogy beírok a MÁV-nak hogyan is képzellik,hogy az én csivim 2kg és elkérnek oda vissza 1500Ft-ot de egy 7-8kg-os macska ingyen utazik!!!!

Persze,mindíg megveszem neki a jegyet,mert sajnos kötelező de azért akkoris idegesítő,hogy a 8kg-s macska ingyen nyávog a hordozóban!!! Ráadásul az én csivim egész úton csendben van az ölemben alszik vagy nézelődik ki az ablakon! :) Olyan cuki :)

23/L

2013. jan. 23. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!