Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan büntessem a kutyámat...

Hogyan büntessem a kutyámat ha megtagadta a behívást? Husky. Sürgős!

Figyelt kérdés
Minden nap megyünk ki póráz nélkül jutifalattal, de ma úgy elment, hogy negyed óra múlva jött haza. Nem szóltam hozzá egész nap, most kaja idő van ...., mit csináljak?
2012. dec. 17. 16:06
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
72%

Utólag büntetni nem tudsz csak abban a pillanatban amikor megtörténik a dolog.

Én nem adnék neki enni holnap estig hnap este pedig egy japán vacsora ^^

2012. dec. 17. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 A kérdező kommentje:

Tehát akkor ne adjak enni? Japán vacsora, az meg micsoda? :)

Egyáltalán, hogy lehet büntetni akkor rögtön,ha megtagadja a behívást?

Ma nem szóltam hozzá, azaz próbálom éreztetni vele, hogy kizártam a falkából, húú nagyon nehéz, mert dörgölőzik mint egy macska. :)

2012. dec. 17. 16:12
 3/38 anonim ***** válasza:
Hát ha hagyod dörgölőzni, az nem kizárás. Legalább zavard el ha már van olyan pofátlan, hogy megsérti a privát területedet.
2012. dec. 17. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 A kérdező kommentje:
Rendben, akkor elzavarom. Igazából nem hagytam, csak kivittem a szemetet és akkor dörgölőzött hozzám.
2012. dec. 17. 16:18
 5/38 anonim ***** válasza:
100%

. Ön leül a vacsorájával a földre a

szőnyeg közepére és megeszi úgy, hogy a kutya nem mehet az étel és az ön

közelébe. Próbálja minimális fizikai kontaktussal, inkább olyan kommunikációs

jelzésekkel elérni ezt amit a kutya biztosan ért (megfeszülés, morgás stb.)

Akkor sikerült a feladat ha a kutyának látszólag már esze ágában sincs

megkísérelni megenni az Ön vacsoráját. Ha ez megy, a következő lépés lehet az,

hogy a félig megevett vacsorát ott hagyja és leül a szobában a fotelbe. A kutya

akkor sem mehet az étel közelébe, ha megkísérli, akkor zavarja el. Fontos, hogy

NEM lehet sikerélménye a kutyának!! Fokozatosan legyen egyre távolabb az

ételtől, és a kutya tartsa tiszteletben, hogy ez az öné.


Ez a japán vacsora :D


A falkából kizárás akkor működik hogy ha a kutya tudja miért kapja, ha nem tudja akkor sajnos nincs sok :/


Gondolom előszőr fordult ilyen elő. Használj a kutyához hosszúpórázt 5-10méterest és úgy engedd el. Egy séta alatt minél többször hívd magadhoz ha nem jön oda akkor tudod használni a hosszú pórázt. (ez a póráz csak legyen a földön csak akkor vedd kézbe/lépj rá ha nem engedelmeskedik.

2012. dec. 17. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 A kérdező kommentje:

Ezek mind megvannak. A kutya csak akkor eszik ha engedélyt adok, nem kunyerál ha mi eszünk, stb. De köszi, már értem mi a japán vacsora. :)

Van 10 méteres póráz, régen azzal vittük ki, az elején tartottuk a végét, utána a földön húzta, de most sár van és 2 hónapja úgy döntöttünk, hogy póráz nélkül visszük. Az igaz, hogy csak akkor érdemes csinálni ha érti, hogy miért kapja, de honnan tudjam én, hogy ő érti vagy sem??

2012. dec. 17. 16:37
 7/38 A kérdező kommentje:
Nem először fordult elő, korábban is volt rá eset, hogy megtagadta a behívást, de aztán 1-2 perc múlva szaladt oda hozzám. 4 éves most. Igazából azt nem tudom, hogyan kell ilyenkor büntetni. Akkor rögtön nem lehet, ha meg oda jön jutalmazni kell.
2012. dec. 17. 16:41
 8/38 anonim ***** válasza:
72%

Nem igazán értem, h a "japán vacsora" mivel teszi biztosabbá a behívást. Normális kutya nem eszik meg semmit ha ott vagyok, ha nem. Az én kutyám mellett a kisméretű dohányzóasztalon lehet kolbász, szalonna, bármi, nem nyúl hozzá.Akkor sem, ha elmegyek itthonról.


Behívás működik, de tuti nem emiatt :) Igaz én a "nem követendő" módszerrel szoktattam rá, h ha szólok, akkor jöjjön.

2012. dec. 17. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 A kérdező kommentje:

Én sem értettem mi köze a japánvacsorának a behíváshoz, az maximum azt erősíti, hogy én vagyok a falkavezér.

Utolsó! Igen a többi kutya engedelmeskedik a behívásra, de ez husky. :) Makacs egy jószág!

2012. dec. 17. 17:11
 10/38 anonim ***** válasza:

Én ezt annak idején úgy csináltam, hogy amikor már tekintéllyel viszonylag jól álltam, csak kisebb csúszások voltak, akkor elkezdtem elhagyni a 10m-est, és magammal hordani egy kis flakont, amiben fémpénz vagy kavics van.

Ha megindult valamerre, és első szép hívásra nem jött, akkor másodszorra ráordítás, harmadszorra meg repült utána a palack. Ez épp elég ijedtség ahhoz, hogy aztán megálljon, és kedves szóval vissza lehessen hívni és megjutalmazni. Hozzáteszem a palack is csak akkor működik, ha valamennyi tekintély már van, anélkül nem.

2012. dec. 17. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!