Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szökés és tüzelés?

Szökés és tüzelés?

Figyelt kérdés

ha van két kutya, (kan,szuka) és szuka tüzel, de el van zárva, szóval biztos, hogy nincs még véletlenül se baleset, de elutazunk, és a szukát visszük magunkkal(a kant nem lehet, mert nagytestű + fogadott idős kutya, és nincs annyira megnevelve, mint a szuka), akkor van rá esély, hogy a kan szökjön?

sose volt szökős, + mindennap jönnek ismerősök,akik etetik, meg foglalkoznak vele.


Eddig se voltam elragadtatva a dologtól, hogy itthon kell hagyni, de ha nem megyünk karácsonyozni, akkor meg sértődés lesz, szóval menni muszáj, a kicsit aki még csak fél éves viszem magammal, de az öreget, aki 12 éves nem lehet.

Kérek mindenkit, hogy ne ajánlgassa az ivartalanítást, mert a kérdésem nem arról szól, és nem is fogok ivartalanítani, és még mielőtt valaki valami oknál fogva kikövetkeztetné, hogy szaporítani akarok annak is előre szólok, hogy ilyenről szó sincs, csak egy kutyámat ivartalanítottam, akinek a műtéténél(ami állítólag rutin műtét) valami hiba folytán fertőzést kapott el a kutya, és két héten belül meghalt, úgyhogy az ivartalanításból ezek után köszönöm, de nem kérek, inkább elzárom a kutyát.


Visszatérve az eredeti kérdésre, amíg a szuka nem tüzelt nem aggódtam, mert volt már rá példa, hogy el kellett utazni, és nem tudtuk vinni a nagyot, de most, hogy tüzel a kicsi a nagy teljesen meg van bolondulva, az ajtót szét rágja, sír, vonyít, szóval egyértelműen a szuka kellene neki, és attól félek, hogy amikor utazunk, akkor megpróbál majd utánunk jönni. A kerítésünk tökéletes, szét rágni se tudja, mert beton alapon vas kerítés, de azért mégiscsak felmerült bennem a félsz, hogy megpróbál szökni. Vagy az is lehet, hogyha nem lesz a közelben a szuka, akkor lenyugszik?


2012. dec. 18. 09:38
 1/3 Hovarju ***** válasza:

úgy gondolom,ha az öreg kutya már megszokta, hogy a kertben van,nem fog szökni.

Ha elviszitek a szukát, akkor tuti feltérképezi a helyet, ahol a szuka volt, és talán meg is nyugszik kicsit, ha nem lesz ott a másik.


Na, de mi lesz a szukával? Ahová mentek, ott nincs kutya? Hogy fogsz tudni rá vigyázni az utazás/ ott tartózkodás alatt?

2012. dec. 18. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem valószínű, hogy el fog szökni.

(Értem, hogy volt rossz tapasztalatod, nekem pont az ellenkezője miatt volt. 8 évesen emlőrákban pusztult el a kutyám, ami megelőzhető lett volna. Biztos vagyok benne, hogy egy jó orvosnál nem fordul elő ilyesmi, vagy a kutyánál alapból volt valami. Ha képes vagy nézni, ahogy évente kétszer megőrülnek a kutyáid, hát akkor nézd)

2012. dec. 18. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

ahova megyünk nem lesz kutya. amúgy 23-25-ig leszünk, és direkt előre lenéztem meg leszerveztem mindent, szóval a szukával nem lesz gond, csak a kan miatt aggódok, mivel, hogy ha nem leszek itthon, akkor így féltem egy pöppet.

Amúgy, igen, inkább szenvedek velük fél évente, minthogy még egyszer átéljem azt, hogy a kezeim közt haljon meg a kutyám. Ha meg esetleg kialakul nála egy gyulladás, akkor majd elgondolkozok az ivartalanításon, de addig nem.

A válaszokat amúgy köszönöm szépen

2012. dec. 18. 13:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!