Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyafajták jönnek ki...

Milyen kutyafajták jönnek ki jól más állatokkal (pl. macskákkal)? A staffordshire és bull terriekről az olvastam, ösztönösen üldözik a macskákat, ez igaz?

Figyelt kérdés
2012. dec. 18. 11:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
69%
Nem igaz. Nekem volt olyan Amstaffom,(sajnos elpusztult)aki macskával aludt,és még a tengeri malacot sem bántotta. Minden kutya olyan amilyennek nevelik.
2012. dec. 18. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Minden kutya ki jön a legtöbb állattal ha vele eggyütt nevelkedik. Legtöbbször a másik állaton múlik hogy mennyire tolerálja.
2012. dec. 18. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
92%
Bármilyen vadászösztönnel bíró kutya üldözi az előle szaladó dolgokat, a juhászkutyák, vadászkutyák, munkakutyák, társasági kutyák, szóval nem a fajta a döntő, hanem szokás szerint a gazda. Ha te úgy neveled, hogy ne üldözze a macskákat, meg ne bántson más állatokat se, akkor nem fogja csinálni. Nyilván előny, ha nem vadászatra szelektált kennelből választasz vadászkutyát, de az sem lehetetlen helyzet.
2012. dec. 18. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Az,amelyiket összeszoktatod macskákkal..A mi kutyánk menhelyről került hozzánk és az elején üldözte a 2 macskánkat,de ma már egymás mellett esznek és sosem nyúl a cicák kajájához és jól megvannak egymással. Kb. 2 hét alatt összeszoktak!
2012. dec. 18. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Azért általánosságban elmondható, hogya vadász illetve örző-védő fajták magas zsákmányösztönnel bírnak, míg pl. a pásztor és juhászkutyák alacsonyabb ösztönszinten mozognak. Mókás lenne, ha a mudi megtámadná a libákat amiket terel.

Ugyanakkor mivel kutya, valóban legfőképp a nevelésen múlik. A legpásztorabb pársztorkutyának is van zsákmányösztöne, és a legzsákmányosabb vadászkutyáé is kezelhető.

2012. dec. 18. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
A páromnak staffija volt amikor összejöttünk a macskával jól kijött, miután összeköltöztünk én vettem két csivavát, kegyetlenül alázták a staff it, rajta ugráltak és még a tányérjába is bemásztak és ha nem figyeltünk még enni se hagytak szegénynek! Sose morgot rájuk és nem bántotta öket pedig nem együtt nöttek fel. Ha a csiviktöl nem tudott enni meet az egyik befeküdt a tányérjába akkor kétségbe esetten nézett ránk. Szerintem nevelés kérdése az egész, azt viszont hozzá tenném, hogy nekünk ivartalanított kan kutyánk volt, lehet ezért is nyugottabb volt, bar nem tudom.
2012. dec. 18. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Bármelyik kutya jól kijön a cicákkal, ha kiskora óta cicák között van. Mondjuk egy kölyök medveölőt azért így sem vennék melléjük, mert ahogy nő, észre sem veszi mennyire erős, és történhet baleset.

Én a Cavalier King Charles Spánielről és az Uszkárról hallottam eddig, hogy kifejezetten jól kijön a cicákkal és más kutyákkal is, de biztos számtalan ilyen fajta van még. Ha kutya fajtát szeretnél választani, töltsd ki ezt a tesztet, tényleg hasznos:

[link]

2012. dec. 18. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
A medveölőből speciel pont annyira szokott hiányozni a zsákmányösztön, hogy még labdázni is alig lehet megtanítani. Tehát házi macskát nagyon kis eséllyel bántana, más kérdés, hogyha idegen macska keveredik a területére, azt védőösztönből kicsinálja.
2012. dec. 18. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Én a saját szememmel láttam ahogy egy medveölő széttép egy kismacskát, igz a cica ment az ő területére.

Csak példának szántam ezt a fajtát, lehet hogy rossz példa volt.

2012. dec. 18. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Én a séták alatt mindig letiltom az ilyen " atrocitástól ", de a saját területén nem korlátoztam. Ő választotta ki, hogy melyik állatot viseli el maga körül. Ez nem mindig egyezett az én elvárásaimnak, de nem büntettem ezért. Nálunk a nem kívánatos egyedek: macska, vakond, egér és minden ami repülni tud ( légy, darázs .... ). Legnagyobb bánatomra - a számomra utálatos - verebeket eltűri, és még a kajájából is engedi hogy egyenek. Igaz mindenki azt írja, hogy nevelés kérdése ( lehet hogy itt befuccsoltam ), de ezt az állatot nem sikerült megutáltatnom hű barátommal. Hát mi már csak így vagyunk. Ennek ellenére azt mondom, hogy a nevelésen múlik, de egy vadász, őrző-védő, vagy egy terelő kutyafajta esetén több munkára kell számítani, hogy az ösztönökön uralkodni tudjon.
2012. dec. 18. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!