Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Igaz, hogy a menhelyről...

Igaz, hogy a menhelyről hozott kutyák sokkal hálásabbak, mint azok akik végig gazda mellett voltak?

Figyelt kérdés
2012. dec. 18. 17:52
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
84%
Szokták mondani igen, de nem feltétlenül van így.. Kutya függő hogy ki milyen "hálás". Bár sose értettem hogy konkrétan mire gondolnak ez alatt a szó alatt az emberek ^^
2012. dec. 18. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
42%
Diesel: szerintem a bújósabbra, ragaszkodóbbra, könnyebben szófogadóbbra :D
2012. dec. 18. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
82%
Menhelyi kutya van a családban. Már a házba is betörtek mellette... Semmi köze ennek, hogy milyen helyről van a kutya. És nem háláról van szó a hűséges kutya esetében, hanem a fajta speciális tulajdonságairól, hogy milyen az adott egyed és hogy milyen hatások érték az életben.
2012. dec. 18. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Nah bújásban az enyémet egy menhelyi se veri az biztos :D
2012. dec. 18. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
75%

ja... szeretik ezt mondani de ez messze nem így van. Nekem is menhelyről hozott kutya marta szét a kezemet 5 évesen pedig szüleim úgy hozták el, hogy "nyugodt, gyerekszerető és kedves kutya" már hónapok óta nálunk volt és teljesen nyugiban néztük a tv-t mikor megakartam simogatni... azóta se működik rendesen az egyik ujjam. Jelenleg 5 kutyám van mindent én neveltem fel és végtelenül kedves állatok akikben 100% megbízom.

A kutyasuliba ahova járok rengeteg mentett kutyát hoznak... egyik ideg betegebb mint a másik.


Menhelyről is lehet szuper kutyát kifogni, mint ahogyan jó neveléssel is bárki felnevelhet egy jó kutyát. De ez fordítva is igaz...

2012. dec. 18. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
85%

Az utolsó két kutyám kóbor állat volt.

Most egy tacskó keverék őrzi a házat, aki egyszer csak megjelent megetettem, befogadtuk. Szerintem nagyon ragaszkodó, hűséges. Ha a macskát simogatom, akkor jön és követel magának némi dögönyözést.

2012. dec. 18. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
50%
nagyon igaz,mert menhelyen nem kapják meg amit új gazdik adnak
2012. dec. 18. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
91%
Tekintettel arra, hogy ugyanazt a kutyát kölyökként tenyésztőtől megvenni, és pár évesen menhelyről örökbe fogadni lehetetlen, mindez csupán feltételezés.
2012. dec. 18. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 Szilvi & Argos ***** válasza:

Osztom a 8-as válaszoló véleményét :)

Nyilván, sok esetben a verésből, utcán éhezéstől mentett kutya hálás a szép szóért, a kajáért, a törődésért. De ez mindig az egyedtől függ!

Például kölyökként szerzett kutya is mutathat nulla kötődést a gazdi felé...amire naponta látom is a példákat: elkényeztetett lakótelepi szobaebek pl :D

2012. dec. 18. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
a kutyának nincs viszonyitási alapja, ahhoz a helyzethez alkalmazkodik, amiben éppen van. nagyon sok, éveket kennelben töltött kutyánál lehet észrevenni, hogy ott érzi biztonságban magát, ha kiviszik, menekül vissza. Ő nem tud ugy gondolkodni, hogy jaj de jó, most milyen jó dolgom van, egyszerűen elfogadja az uj helyzetet.
2012. dec. 18. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!