Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Westie kutyámból hogyan...

Westie kutyámból hogyan csinálhatnék szépet?

Figyelt kérdés
Kaptam egy westie-t. Kinti kutya volt, most viszont benti. Megfürdettem, fehér lett, de ahol a lábainál, fenekénél fekete volt, ott most rózsaszíneses-barna a szőr. nem nagyon jött ki, hamvasítós kutyasampont használtam. Kifésültem, de még mindig olyan, mintha tincsekbe állna a szőre. Mit csináljak vele? A lábfejeinél levágtam a szőrt, mert ott is rózsaszínes volt a szőre.
2012. dec. 18. 18:21
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

találtam neten szépeket, nem tudom, otthon hogy tudnék szakember nélkül ilyet varázsolni belőle pl:

[link]

vagy ilyet [link]

2012. dec. 18. 18:27
 2/11 anonim ***** válasza:

De aranyos lehet :)


Szerintem azon csak teljes nyírással lehetne segíteni, de majd csak nyáron ha jó idő lesz...

2012. dec. 18. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Egyszer vidd el kozmetikushoz, utána te is karban tudod tartani:D de ha tényleg csúnya akkor muszáj a hozzáértő kéz.
2012. dec. 18. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
azt látom mindegyik ápolt westie-n, amilyen képeket találtam, hogy a fülükön a szőr le van vágva teljesen. szerintem azt én is levágom.
2012. dec. 18. 18:35
 5/11 A kérdező kommentje:
most, pedig már meg is lett fürdetve, valahogy így néz ki, csak westie arccal: [link]
2012. dec. 18. 18:45
 6/11 anonim ***** válasza:
Azokon a képeken kozmetikázott kutyák vannak. Nem lehetetlen megtanulni, mint ahogy a kutyakozmetikusok is megtanulták, de ha csak úgy nekiesel, abból biztosan nem ilyen szép kutya lesz. :) Szóval minimum el kellene vinni párszor egy kozmetikushoz, aki rendbe szedi, kialakítja a fazont amit utána már te magad is szinten tudsz tartani és idővel megtanulhatod kozmetikázni.
2012. dec. 18. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
ha elviszed kozmetikushoz és ő majd kialakít neki egy fazont (amit kérhetsz is, hogy legyen olyan...pl láttam plüss kutyára hajazó yorkit is már...) és ha egyszer már formája van annak a kutyának, akkor azt te is szépen karban tudod tartani. ez olyan, mint pl a hajvágás. egyszer ad neki egy formát a fodrászod, onnantól elég egy olló és értelmes fejed lesz :) na jó kell hozzá némi érzék is :)
2012. dec. 18. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Van egy fontos dolog: a westie-t NEM SZABAD nyírni! Csakis trimmelni, másképpen nem tud vedleni, állandóan vakarja, rágja magát, begombásodhat a bőre és akár be is gyulladhatnak a szőrhagymái. Évente kétszer-háromszor egy hozzáértő kozmetikussal ki kell tépetni az érett, elhalt fedőszőröket (ami nem fáj neki!), de meg is tudja tanítani neked. Az olvasottak alapján pont itt van az ideje. Ha ez megvan, utána lehet ollóval eligazítani. Ha nyírják, trimmelésre alkalmatlanná válik a szőre! A drótos, szálkás szőrtípusokat így kell ápolni.
2012. dec. 18. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
Először kevés hígítót és sampont keverj össze, majd azzal fürdesd meg. Utána nagyon alaposan öblítsd ki a bundájából. Rendszeresen fésüld, ritka fogú fém fésűvel. Négy havonta nyírd fazonra a szőrét vagy egy évben kétszer vágd teljesen rövidre. :)
2012. dec. 21. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
vidd el egy kutyakozmetikushoz, megmossa, kifésüli. esetleg trimmeli, tavasszal pedi formára igazítja, azért is vidd el mert a fülszőrt 2 havonta kikell szedetni, mert beteg lehet tőle a kutyus füle. Szerintem egy kutya sem lehet csúnya, csak piszkos, és egy kozmetikusra vár
2013. jan. 2. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!