Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mikor kezd el tüzelni egy kutyus?

Mikor kezd el tüzelni egy kutyus?

Figyelt kérdés
12 hetes a kutyám, mikorra várhatom az első tüzelését? Ugyanúgy el kell telnie néhány hónapnak, mint az embereknél évnek, vagy nálunk nem számít?

2012. dec. 18. 19:45
 1/3 anonim ***** válasza:

Az én kutyám 1 éves korában tüzelt először.

6havonta tüzelnek 1-2 hétig kb.

2012. dec. 18. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

ne beszélj hülyeséget, a kutyák masszívan 21+ napig tüzelnek, ebből körülbelül 3-6 nap az amíg fel is veszik a kant. Egyede válogatja h mikor. Általában 9-14. napot mondanak. De ismerősömnek a kutyája 20. napon állt meg a kannak és lettek is belőle kiskutyák.


Én javaslom h még ivarérés előtt ivartalanítsátok.


Egy hasznos cikk:

[link]

2012. dec. 18. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 kira kenzo ***** válasza:
Nekem 8 hónaposan tüzelt a szukám. Pitt, tehát kis-középtermetű. Nagyságtól függ. Kistestűek hamarabb nagytestűek később tüzelnek. Optimálisan 9 nap a vérzési időszak addig nem is engedi közel magához a kant. Ezután jön 20-24 nap amikor aktívan tüzel és meg is állja a kant. Namost az enyém 4 hétig vérzett első tuzelése volt. Elvittem orvoshoz, de nem tudott vele mit csinálni, egészséges, várjunk majd csak el múlik. Nem nagyon vérzett napi 5-6 cseppet, volt, hogy már csak rózsaszín volt. És utánna 6 hónap mulva tüzel.
2012. dec. 18. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!