Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Parvó vírus hogyan terjed?

J-né Ildikó kérdése:

Parvó vírus hogyan terjed?

Figyelt kérdés
Kaptam egy kiskutyát ami parvó vírusban elpusztult.Szeretném tudni hogy terjed és ha hoznék egy másik kutyát akkor az elkaphatja?Segítsetek mert nagyon fontos
2012. dec. 19. 17:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

mivel vírus ezért úgy mint a többi... sajnos elég ellenálló. Annó még mikor nemvolt rá oltóanyag én a kennel padozatot felszedettem, méter vastagon cseréltük ki a földet, kidobtuk az elletőládákat, fertőtlenítettünk mindent, olyan előírásokat tartottunk be mint a kórházban vagy még keményebbeket (váltó ruha, folyamatos kézmosás, stb stb) mégis folyamatosan pusztultak a kicsik... 4 alomból 3 teljesen elhullott.

Én csak teljesen oltott kutyát vinnék haza a helyedbe. Olyan 13-14 hetes minimum 3 oltásos kiskutyát válasz... így se 100% de nagyobb az esély (ismerősöm teljesen oltott 6 hónapos kutyája néhány hónapja pusztult el parvóban)

2012. dec. 19. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

1, NE szaporítótól vegyél kis kutyát!

2, kapja meg az oltásokat normálisan

3, ne vigyétek ki, és ne engedjétek más klutyákhoz

4, minimum egy fél évet várjatok az új háziállat beszerzésével!

2012. dec. 19. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Ez nagyon változó.

A parvó a levegőben is terjed, de jellemzően a széklettel (cseppfertőzés) kerül a kicsik szervezetébe.


A kutyák általában 6 hónapos koruk után már elég erősek, és oltás nélkül is legyőzhetik a betegséget.


Nagyon alaposan takarítsatok ki, és ahogy írták, csak olyan kutyust vigyetek a házhoz, aki a 3. oltását már legalább 1 hete megkapta.

Pont azért, mert a levegőben is terjed, csak felesleges kockázatot vállalnátok, ha egy oltási programját nem befejezett kiskutyát vinnétek haza.


(Van, hogy már 1 oltás után megfelelő védettség alakul ki, de minek kísérletezni...)

2012. dec. 19. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

A többiek már leírták hogyan terjed és miket kell csinálni, ha parvós kutyus volt és utána érkezne egy másik kölyök.

Barátnőmék kiskutyája is parvóban halt meg, hiába az orvos által adott fertőtlenítő, utána domestosozás/hipózás mindenhol (kilincsek, ajtók stb), az állatorvos azt mondta, hogy minimum fél évet, de jobb lenne 1 évet várni az új kutyussal. Még akkor is, ha annak már befejeződött az oltási sorozata. (Egy 6 hónapos oltott kutyus befogadásán gondolkodtak, de még csak 3 hónap telt el, az állatorvos így is azt mondta, hogy nem ajánlja.)

2012. dec. 19. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Mondjuk azt már nem értem, miért nem ajánlja... Vannak nem olyan jó állatorvosok, akik annyira bizonytalanok, hogy inkább túlbiztosítják magukat - emberorvos is sok van ilyen...


Nálam voltak mentett kölyök kutyák, de 3 nap alatt elvitte őket a parvo. (Más betegség miatt nem lehetett még őket oltani.)

2 hétre rá jött 2 újabb kölyök, akiknek még csak 1 oltásuk volt meg, és semmi bajuk nem lett. (Nem volt választás, vagy én, vagy altatás a gyepin...)


Egy másik kutyám pedig úgy került hozzám, 1 évesen, hogy addig egy darab oltást nem kapott, pedig isten tudja, milyen helyeken járt addig...



Szóval tényleg óvatosnak kell lenni, felesleges kockázatot nem vállalni, de ahogy írtam, egy kölyköt, aki legalább 1 hete megkapta a 3. oltását, simán odavihettek, miután 2x-3x jól kitakarítottatok, pláne azokon a helyeken, ahol szegény kutyus ürített...:(

2012. dec. 19. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Ja, és bár nem tudom, a domestos vírust is pusztít-e, de ne hígítsátok vízzel, úgy használjátok és hagyjátok hatni 5-10 percig, utána pedig minél forróbb vízzel mossátok fel.
2012. dec. 19. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Figyelj, olyan fertőtlenítőt kaptak otthonra, amit az állatorvosi rendelőkben használnak, márpedig ott megfordul parvós kutya. Ennek ellenére sem ajánlja, mert sajnos épp eléggé masszív vírus :( Jó dokiról van szó, mi is hozzá járunk.
2012. dec. 19. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
a parvo ahova befészkeli magát, a hajad kihullik mire kiirtod. Folyamatos fertőtlenités, és minimum 6 hónap mulva menjen csak uj kutya, és akkor ha a teljes oltási programja végére ért.
2012. dec. 19. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Hát én nem tudom, az én állatorvosom ennyire nem parás. Azt mondta domestos sűrűn 15 percig állni hagyni, kiirt mindent...
2012. dec. 20. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Ha így lenne, az állatorvosi rendelőkben sem fertőződnének meg a kutyák...
2012. dec. 20. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!