Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktathatnám le?

Hogyan szoktathatnám le?

Figyelt kérdés
1 éves kutyusom folyamatosan szétszedi a kerítést, hogy el tudjon szökni a hátsó kertbe, ahonnan bárhová mehet a városban. A kerítést több helyen is megfoltoztuk, de új lyukakat csinál. Nem bírom leszoktatni róla sehogy sem. Mit tanácsoltok? Mit tegyek?

2012. dec. 19. 18:17
 1/8 anonim válasza:
21%

erőspaprikát rakj rá

elég egyszer megcsinálni, mert utána már nem megy a közelébe

2012. dec. 19. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
igazad van #1!
2012. dec. 19. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
82%

Attól függ, miért szökik...


1.: unatkozik

megoldás:

Jobban fáraszd le. Ne csak sétáltasd, taníts neki új feladatokat, pláne megkönnyíti a dolgod, ha megtanulsz klikkerezni (klikker.hu)

2.: töketlennek tart, ezért ő dönti el, mikor hova menjen, hiszen kettőtök közül magát tartja rátermettebbnek a döntésre.

megoldás:

Viszonyrendezés.


Ezt nem fogom itt most 2 óra alatt leírni, nem is lehet így átadni, csak többet hibáznál valószínűleg...


Amit én ajánlok:

kutyasuli.hu


ha nem tudsz/nem akarsz kutyasuliba járni:

- nézd meg az Egyik kutya másik nem összes részét, és próbáld ellesni a technikákat

- olvasd el Jan Fennell könyveit

- nagy segítségedre lehet még Vámosi Nagy Nóra KLIKK! című könyve



(A legjobb, ha tanítod is a kutyád, és viszonyt is rendeztek... és próbáljatok valami kutyás sportot találni, amit te kezdeményezel, irányítasz és hagysz abba... - ő sosem kezdeményezhet. Ha odaviszi a labdát, ne kezdj vele játszani. Ha beteszi a fejét az öledbe/bepofátlankodik a személyes teredbe zavard ki. - Ne sajnáld, nem kegyetlenség...)


Te kezdj vele játszani, te hívd magadhoz...


stb.


Vannak dominánsabb (asszertívebb) és megadóbb (szubmisszívebb) kutyák, van, akinél hamar leesik a tantusz, és nem fog szökni, és van, akinél kicsit jobban meg kell dolgoznod a tekintélyért.



De hogy megpróbáljam érthetően összefoglalni:

Legyél határozott, magabiztos, következetes, de legyél jófej is, aki foglalkozik vele - az általad felállított szabályok alapján.


Na ez az, amit általában nem tudnak csak úgy átültetni a gazdik a hétköznapokba, erre lenne a tükör suli...



(Nem befoltozni kell a kerítést, nem megverni kell, ha szökik, és nem láncon kell tartani... csak változtatni kicsit a viselkedéseden - ilyen hihetetlenül egyszerű.:))

2012. dec. 19. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Az előzők már kifejtették, de a villanypásztort erre találták ki.
2012. dec. 19. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Fogadjunk, hogy ha igazán szökni akar, sem a villanypásztor, sem az erőspaprika nem tartja vissza...


Az erőspaprika van, amelyiknek meg sem kottyan, de lehet, hogy foggal nem is bontja a kerítést, csak ás...

A villanypásztor pedig jó a patásokhoz, de egy kutya elég mozgékony és kicsi ahhoz (még a nagyobbak is), hogy kicselezze. Nem is olcsó, nem is igazi, biztos megoldás, ráadásul hogy valamit is érjen, nem elég 1-2 sávban kitenni...


Nem kötekedni akarok, csak próbálom megkímélni a kérdezőt az idő- és pénzpazarlástól.


Tapasztalatból beszélek, én már végigjártam ezeket a saját kutyámmal...

70.000 forintot öltem összesen a kerítésbe. Beton az alja, le van erősítve, szögesdrót a teteje. 1 napig ha kitartott. (és egy 15 kilós kutyáról van szó...)


Semmi, de semmi nem segített, a budakeszi kutyasulin is voltunk, ott sem tudták megoldani...

A szomszédok pedig már mérgezéssel fenyegetőztek... Egyszer pedig befogták, és fogva tartották, amíg ki nem jött érte a sintér.

1 hétig azt hittem, meghalt - mert senki nem mondta, hol van -, aztán felhívtak a gyepiről - mivel van chipje -, és 10.000-ért visszavásárolhattam...


Végső elkeseredésemben - mert ugye továbbra is szökött - ide tévedtem, és itt ajánlották a tükör sulit...

3 hét múlva nem szökött, amit pedig pluszban kaptunk ott, az megfizethetetlen, azt sem tudtam, hogy kutyával lehet így is együtt élni...

2012. dec. 19. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a kommenteket, utánanézek a dolgoknak!:) amúgy a célja a szökéssel az, hogy találkozzon a hátszó szomszédunknál lévő kiskutyával. Azon a kis zsemlén kívül, egy kutyával sem szimpatizál. Minden más állatot szét tépne ha tehetné. Egy keverék, kb 20 kg-os kutyusról van itt szó. Agresszív mint egy kismalac.
2012. dec. 19. 21:24
 7/8 anonim ***** válasza:
Meg is van a baj forrása, a nevelést úgy ahogy van, kifelejtettétek az életéből. Persze, hogy azt gondolja, hogy bármit megtehet. A villanypásztor és egyéb remek ötletek arra jók, hogy a kutyát megtanítsa az a kerítés tabu. De ezt is veheti figyelmen kívül, vagy keres egy másik utat. Amit tenni kell(ene), hogy szépen helyre hozod a viszonyodat a kutyával, felállítasz egy szabályrendszert, foglalkozol vele, naponta mind szellemileg, mind fizikailag lefárasztod és megfelelő kötődést alakítasz ki benne feléd.
2012. dec. 19. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Olvasom a könyvet, igyekszek én is tanulni belőle, hogy neki is megtaníthassam a dolgokat. Rajta vagyok :) köszönöm
2012. dec. 19. 22:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!