Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A ti kutyátok az idős kora...

A ti kutyátok az idős kora ellenére is fiatalnak néz ki?

Figyelt kérdés

Csak azért vagyok erre kíváncsi, mert az állatorvos, amikor beleolvasott az eboltási könyvbe, csodálkozva kérdezte tőlem, hogy a kutyám 10 éves? Azt feleltem, hogy igen, májusban lett 10 éves.

A doki mondta, hogy a kora ellenére elég fiatalnak néz ki: épek a fogai, szép a bundája és ráadásul nagyon aktív is. A válaszom az volt, hogy kicsi kora óta rengeteg zöldséget, gyümölcsöt fogyasztott. 3 éves kora óta házi kosztot eszik, száraztáppól ritkán evett. Talán ez lehet az oka, hogy ilyen fiatalnak látszik a kutyám.



És a tiétek?



2012. dec. 19. 21:26
1 2
 1/15 anonim válasza:
70%
Persze,mindig használja az Avon,Vichy stb. ránctalanító krémeket.
2012. dec. 19. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Első: peeeeeeeeeeeeersze! xD
2012. dec. 19. 21:32
 3/15 anonim ***** válasza:

Az én kutyusom 9 éves, szépek a fogai. Most 1 éve eléggé meghízott, és ettől nehézkesebben mozog. Én azért már látom rajta, hogy idősödött, de még mindig kis kerge tud lenni.

Amúgy lusta disznó volt mindig is, plusz állandóan engem őrzött kiskorától fogva, a kertben is csak mellettem feküdt, szóval nem olyan feltűnő, hogy most is sokat lustálkodik.

A házi koszt nagyon jó, az a véleményem.

2012. dec. 19. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Nekem a spánielem már elégé idős,sajnos nem is bírja már sokáig,de ránézésre mindenki 2-3 évesnek nézi.
2012. dec. 19. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
55%
A házi kosztnak ehhez semmi köze, a kutyádnak szerencsés a genetikája, ennyi az egész. Minden kutyánál máskor kezdődnek el az öregedési folyamatok, van akinél 7 évesen, másnál 15 évesen. Az enyém 9 éves, sajnos 1 éve néha-néha problémák vannak a csípőjével, de egyébként még mindig ugyanolyan aktív és játékos, mint régen és persze minden rosszaságban benne van.
2012. dec. 19. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Az én kutyám 8-9 éves lehet (nem tudták megmondani pontosan a menhelyen a korát), de nem igazán látszik rajta. Nagyon aktív, szeret sokat mozogni, kirándulni, és semmi egészségügyi gondja nincs még. Csak abból látni, hogy nem fiatal kutya, hogy a pofája eléggé őszülni kezdett.
2012. dec. 19. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Azért a házi koszt is csak valami, mivel nem eszi a sok szárazat. Hát mit mondjak. Nekem 7 éves a kutyám, de már látszik rajta. a fogai sajnos elkoptak bizonyos okokból. A szőre világos, azzal nincsen gond, mozogni is jól tud, csak az látszik hogy eddig kellett neki egy óra séta, míg kicsit kifáradt, és nem húzott annyira. Persze még mentünk egy óráig hogy teljesen elfáradjon. Most meg egy 15 perc után laza pórázon lábam mellett jön, ha lassan megyek, olyan kis öregesen baktat hogy rá sem ismerek. Persze jobb mintha rángatna, de csak idősödik, na, meg kell mondani az igazat.
2012. dec. 19. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Egyik kutyám 12 éves, nem néz ki fiatnak mert a koromfeketén korán meglátszik az őszülés, de úgy viselkedik. Egész életében száraztápot evett. Ennek nem a kajához van köze. Sőt, a házikoszt (ha csak nem azt érted alatta, hogy húst füzöl neki külön) nem túl jó a kutyának, én csak szenvedtem vele.
2012. dec. 19. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Van egy 8 éves tacskóm, a fogai már nem valami szépek, de ettől függetlenül 2-3 évesnek szokták gondolni,kivételes esetekben kölyöknek...még nem őszül.

Másik kutyám palotapincsi keverék 6 éves és őszül a pofája.

2012. dec. 19. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim válasza:
Szerencsés vagy,hogy ilyen kutyád van,nekem volt egy kutyám,13 éves korában több füle volt,mint foga,és ami foga volt,az is hosszában kettétörve.
2012. dec. 19. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!