Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Áruljátok el, hogy szeditek...

Áruljátok el, hogy szeditek ki a kutyaszőrt a szőnyegből?

Figyelt kérdés

De tényleg. Van egy gyönyörű rövid szálú szőnyegem, és egy rövid szőrű fehér kutyám, aki ugyan nem megy a szőnyeg közelébe, mégis a zokninkon, mamuszokon behordjuk a szőrt... Már mindennel próbáltam kiszedni, de nem tudom. 2 naponta kéne kiporszívózni, ami múltkor is több mint 45 perc volt. Pedig úgy szív a porszívóm, mint az atom. Ja és hiába kefélem a szőrét, a szőnyeg mintha direkt beszívná... :)


Mi a titkotok?



2012. dec. 20. 00:13
1 2
 1/18 anonim válasza:
En csak neha vigyazok anyam kutyajara, de nekem is kinszenvedes kiszedni a szonyegbol... A porszivofejnek van egy lenyomhato kefeje, azzal szoktam kikuzdeni. Amugy macskam van, rendszeresen fesulom es a keferol a szonyegbe (!) szoktam beledorzsolni a szoret, az lazan kijon mindig, csak a kutya eros bundajaval van gond... Ez sajnos ilyen, ero es kitartas.
2012. dec. 20. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
[link] esküsznek rá az emberek. Én is tervezem, hogy szerzek magamnak egyet:)
2012. dec. 20. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Nincs szőnyegem. Más megoldás nincs. Nekem van csoda pórzsívó fejem de azzal sem lehet teljesen kiszedni.
2012. dec. 20. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Száműztem az összes szőnyeget a lakásból, a ruhákhoz meg van olyan kefénk, mint a fennt említett porszívófej. Egyedül a lábtörlő ami összeszedi a szőrt de az nagyon. Azt meg a kutyák tükrös keféjével néhány húzással tökéletesen szőrmentesíteni tudom. Bár nekem hosszúszőrű kutyáim vannak, a rövidszőrű kutyák szőre valószínűleg sokkal nehezebben távolítható el.
2012. dec. 20. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
egy erős porszívó mindenre képes:D
2012. dec. 20. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
a Fressben most akciós ez a fej, 3600 ft. én vettem, és egész türhető.
2012. dec. 20. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
nekem is ilyen porszívó fejem van (mint a linkben) nagyon jó! skót juhászunk van lakásban és semmi más nem használ csak ez
2012. dec. 20. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Nekem egy rövidszőrű trikolor kutyám van, ez maga a katasztrófa szőr szempontjából.

Világéletemben baromságnak tartottam a szárítógépet, mert micsoda baromság már automatizálni meg áramot használni ahhoz, hogy megszáradjon a ruha...

Aztán apám vett egyet, én azóta haza járok mosni. Olyan szinten szedi ki mindenből a kutyaszőrt, hogy így sokkal kevesebb jut a lakásba. Olyan fekete kötött pulcsik, amikről azt hittem, hogy sosem tudom már kiirtani belőlük a kutyaszőrt újjávarázsolódtak.

Én a rongyszőnyeget azt bedobom a mosógépbe, és utána a szárítóba, a nagy szőnyeget csak porzsívózom, de mivel a lakásban, a ruhákban, meg a papucsokon, meg mindenhol kevesebb a szőr, a nagy szőnyegre sem jut annyi.

Meg van Furminatorom, takarítás előtt át szoktam vele kefélni a kutyát.

2012. dec. 20. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Ja és a kutyaágyat, meg a kutyás cuccokat is bedobom a szárítóba. Komolyan, nekem ez az év felfedezése, hogy mindenből kiszedi a szőrt, és utána kb. egy ilyen egybefilcesedett szőrt szedsz ki a szűrőjéből. Mindeféle pokrócok, pl. a kocsiból a kutyás pokról.

Szóval eleve nagyságrendekkel kevesebb szőr van a rendszerben :)

2012. dec. 20. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Egy Afrikai Oroszlánkutyánk van.Lakásban tartott.Én minél több szőnyeget tettem le,mert,annak ellenére,hogy nagyon kevés szőrt hullat,azért hullatja.Tehát van szőr,de legalább tudom,hogy hol!A szőnyegen.Így nem száll a konyhába,az ágyra egy ajtónyitásnál,szellőztetésnél.Amit én használok: [link] A porszívó,két turbó fejjel(egy nagy és egy kisebb méretű),plusz a többi tartozék(kefék,stb.) 1OO Euró volt.Hidd el megéri a befektetést.Nagyon könnyen és pillanatok alatt megvan a porsz1vozás.Élvezet vele dolgozni és látványos az eredmény.Jó kutyázást.
2012. dec. 20. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!