Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A yorkik ha kölyökkorukban...

A yorkik ha kölyökkorukban félénkek az első tüzelés után megváltozhat ez?

Figyelt kérdés

Fél az idegenektől és más kutyáktól ha ez nem is változik tüzelés után mivel lehetne ezen segíteni? Itthon semmi probléma játszik futkározik ugrál ugat.. de az utcán fél és mögöttem megy.

Azt mondták lehet ő volt az utolsó az alomban.

Még annyi h ő egy 7 hónapos yorki kislány


Előre is köszi a válaszokat:)



2012. dec. 20. 09:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

A tüzelésnek semmi köze ahhoz ha kutya rosszul/hiányosan szocializált.

Ezen kívül valószínű h Te is rosszul reagálod le ezeket, és nem segíted h ez oldódjon, hanem talán még rá is erősítesz. Ezt a félénkséget szakemberrel kell megoldanod, és nem a tüzelésre várni.

2012. dec. 20. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

A tüzelési idő alatt esetleg megváltozik, de utána ugyan olyan lesz mint előtte!

Semmi köze annak, hogy hányadik volt az alomban, nem attól függ.

Szocializálási problémák vannak.

Ha az utcán sétáltok semmiképpen ne dicsérd ha fél mert megerősíted a félelmét. Kutyákhoz engedd oda inkább ne szólj akkor sem hozzá. Ha érdeklődést mutat bármi iránt akkor lehet dicsérni!

2012. dec. 20. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Nem várom én szeretnék neki segíteni... Nyilván ezért tettem fel a kérdést mert nem tudom hogyan de te arra nem adtál választ h kéne csinálni... Pedig gyanítom az emberek azért vannak itt fent h olvassanak és kérdezzenek amit nem tudnak...
2012. dec. 20. 09:42
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm 2.ik a választ :)
2012. dec. 20. 09:43
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
2. vagyok nincs ismerősöd akinek kistestű kutyája illetve jól nevelt nagyobb testű kutyája van? Az is sokat segíthetne. Ahol laksz sűrűn vinni kellene kutyák és emberek társaságába. Arra figyelj oda, hogy ne nyomuljon senki a kutyára inkább adjanak neki jutalomfalatot akár sajtot, vagy valami nagyon finomat úgy , hogy hozzá se szóljanak vagy rá se nézzenek! Ha bizalmat szerez, utána sima ügy :-))
2012. dec. 20. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
1hónapig élt egy ónémetjuhásszal de utána mikor elköltöztünk ugyanúgy fél mindentől..:S de köszönöm megpróbálom h sokszor emberek és kutyusok közé viszem:)
2012. dec. 20. 09:58
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

1 vagyok.

Ezer és egy oka lehet h miért fél...

- lehet alapvetően idegrendszeri probléma

- lehet szocializációs probléma

- lehet h nem vagy az életében olyan biztos pont, ami számára megnyugtató lenne

- rosszul/hibásan reagálod le a félelmeit


Ez tök összetett. Látatlanba mondani valamit egy ilyenre, felelőtlenség - szerintem.

Mert ha azt mondom h ignoráld az ilyen viselkedését, akkor ez, ha a kutyának amúgy sem te vagy akitől az infókat veszi a világról, még jobban elbizonytalanítja.


Ezért mondtam h menj szakemberhez. A félősség magától nem fog megoldódni, ez tuti.

2012. dec. 20. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Ezek szerint a németjuhász neki biztonságot adott, ugyanezt a biztonságot kell megteremtened neki, amihez az kell h következetes, határozott vezető legyél, akire támaszkodhat ha elbizonytalanodik és aki mellett meg tud erősödni az önbizalma.

Mennyire tudod kizökkenteni amikor fél? Mit csinálsz olyankor? Mit látsz rajta? Mennyiszer találkozott kisebb korában több kutyával? Engedted-e más kutyákhoz?

2012. dec. 20. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

A 85%-osnak van igaza.

A 2. sem mond hülyeséget, de ez csak egy sablon - amit ráadásul hiányosan ír le -, amit itt szoktak csípőből nyomni az okosok...


Én a kutyasuli.hu-t ajánlom...

Tájékozódj, nézd meg, neked kik szimpatikusak - de ott vannak (szerintem) a legjobb terápiások...

2012. dec. 20. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
4 hónapos kora óta van nálam de mikor hozzánk került ilyen félős volt ... igyekszek szoktatni a kutyusokhoz nem kapom fel mikor ön másik kutya engedem h megszaglássza ha szeretné én is azt szeretném ha kiegyensúlyozott lenne :) És köszönöm szépen a válaszokat sokat segítettek :)
2012. dec. 20. 10:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!