Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szotkassam rá a kutyáma...

Kutyagyerek kérdése:

Hogyan szotkassam rá a kutyámat a rongyozásra?

Figyelt kérdés
Van egy amerikai staffordshire terrier kiskutyám 10hetes körülberül, már edzettetni akarom de nemakarja,erőszakoskodik olyan 6-7 hetesen ráharapott a rongyra de már nem azt szeretném tudni hogy még ez azért van még mert csak korán van vagy csak nem akar,illetve mivel edzem a kutyusomat?

2012. dec. 20. 15:27
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Először is, mi a fenét keresett nálad már 6 hetesen? A törvény világosan kimondja, hogy 8 hetes kora előtt tilos elválasztani a kölyköt az alomtól! Gratulálok, hogy sikeresen szert tettél egy agyon szaporított staffi keverékre és támogattál egy szaporítót, mert tenyésztő nem adja 8-9 hetesnél fiatalabban a kölyköt.


Másodszor egyedül sehogy se "edzd", mert csak el fogod rontani. Járj iskolába, ahol majd hozzáértő segéd foglalkozik a kölyökkel, miután már egy bizonyos szintet elértél vele, kellően fegyelmezetté válik és tekintélyed is lesz a szemében, tudod kontrollálni valamennyire.

2012. dec. 20. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
92%
Az edzéssel rohadtul ráérsz 1 éves koráig, előbb ugyanis tönkreteszed a kutya fogait, és ízületeit. Ha egy egész életében egészségügyi gondokkal (sántítás, végtag fájdalmak) küzdő kutyát akarsz akkor hajrá! De olvass csak nyugodtan utána, hogy mennyi idős korban kezdik edzeni az amstaffokat! Amúgy pedig nem mindegyik kutya rongyozik!!! Az enyém sem pedig nem 10 hetes...
2012. dec. 20. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Az 5éves nagyobb stafimnak a kölyke és fajta tiszta csak őt választottam ki magamnak mert megnéztem kutyusokat játszottam velük stb és kiválasztottam az eggyik legszebbet mert az aranyos volt a többi meg ugatgatott stb... 8-9hetesen hoztam haza nővéreméktől.
2012. dec. 20. 15:47
 4/9 anonim ***** válasza:
79%

tilos "rángatós" játékokat játszani vele 1 éves koráig, mert csak tönkre vágod a fogazatát, a csigolyáit, ízületeit, egyéb csontjai - ahogy írták.


(mellesleg én még mindig nem hiszem el, hogy tenyésztők vagytok...)

2012. dec. 20. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
58%
Nem szabad egy éves kor előtt edzeni. Utána se otthon kell, hanem iskolában
2012. dec. 20. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Hiába szaporít a nővéred, akkor sem szabadott volna 8 hetes kora előtt elhozni a kölyköt.
2012. dec. 20. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
67%

sehogy ne rongyozz vele, mert a fogai ha csak tizedmillimétert is, de kimozdulnak (ez vonatkozik a friss maradandó fogakra is) és ez rendelenes harapást okoz. Látni nem fogsz semmit, de a nem tökéletesen zárodó fogak rendelenesen koptatják egymást.


Ebben a korban a kiskutya zsákmányösztönét és önbizalmát tudod fejleszteni. Húzgáld a rongyot előtte, mint a sérült zsákmányt, hol lasabban, hol gyorsabban. Ha utánanyúl, dícsérd. Ha rá is fog a legkisebb húzásra is engedd el, hagy szerezze meg, ezzel tudod növelni az önbizalmát.

Ha 6-7 hetesen ráharapott, de most már nem érdekli az egyébként azt jelenti, hogy már valamit elbasztál, mert ebben a korban a zsákmányöszönnek még egyre erősebbé kellene válnia, még kb 1 hónapig.


valószínű fájdalmat okoztál neki a húzás közben vagy valami hasonló. Sajnos ebben a korban minden, de minden élmény mélyen bevésődik a kiskutyák tudatába, egy életre.

2012. dec. 20. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Értem köszönöm a segitséget azóta nemcsinálja ezt mert beteg volt 1 2-3napig nem evett nemvolt életkedve..azután állatorvos adott neki vitamint és sokkaljobban van és most kis labdát dobálok el neki jókedvel fut utána és letettem neki a rongyát huzogálom gyengéden és ugrik rá,interneten találtam iskolát szomszéd városban van majd ha idősebb lessz odafogjuk majd vinni,és elmondom még egyszer nemvagyunk szaporítók a kutyám most szült először igazábol még haza se hoztam a kutyusom mert még nincs kész neki a kutyaház szóval ne írjátok hogy 8-9hetesen választjam el az anyukájátol hétvégén viszem magamhoz
2012. dec. 20. 21:01
 9/9 anonim ***** válasza:
Bocsánat, de erre a nem vagytok szaporítók kijelentésre csak a biztonság kedvéért hadd kérdezzek rá: a szukának és a kannak is akkor tk-e, kiállítási eredményei, tenyészszemléje, szükséges egészségügyi szűrések vannak, ugye? A kölyköknek van (vagy legalábbis lesz) tk-ük, ugye?
2012. dec. 20. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!