Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mikor érdemes felnőtt tápra...

Mikor érdemes felnőtt tápra átállni?

Figyelt kérdés

6 hónapos lesz a kutyusom (pitbull) aki jelenleg az Orijen Puppy Large tápot kapja ez kiemeltem magas fehérjével bír. Mikor érdemes átállni felnőtt tápra illetve heti hányszor adhatok neki csirkehúst száraz táp helyett? Válaszokat köszi :)

a kutyus: [link]


[link]



2012. dec. 20. 17:48
 1/3 anonim ***** válasza:

Mi 4.5 hónaposan álltunk át orvosi ajánlásra, mert túl gyorsan nőtt a kutya a nagy fehérje tartalmú kölyök táp miatt. Alapvetően 2 éves korig kaphat a kutya kölyök tápot, de 6-8 hónapos korban már érdemes lehet váltani.


Akár teljesen el is hagyhatod a tápot. Mi már másfél éve B.A.R.F.-ozunk, nekem nagyon tetszik, amit látok a kutyámon, mióta már nem tápon él. Nyugodtan adhatsz neki nyers vagy főtt húst, akár rizst, gabona féléket és minél több zöldséget, gyümölcsöt.

2012. dec. 20. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nagyon szép a kutyád.Én a helyedben már nem adnék neki magas fehérje tartalmú tápot.Úgy emlékszem ilyen korban teljesen elhagytam a tápot mint főeleséget,azóta én vegyesen adom a tápot hússal ill.egyéb kutyakajával. A kutya alapvetően a ragadozókra jellemző fogazattal lett megáldva,ergo húsevő.Nem fog megharagudni ha naponta a kajája egy része hús.

Mellesleg legalább eszik húst,mert akármilyen tápot adsz neki abban csak a szöveg szerint van hús,amúgy belek meg vérsavó meg az élelmiszeripar melléktermékei.

2012. dec. 20. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
én kerek 2 hónapos korában álltam átt a felnőtt tápra amint hozzám került a kutya. Semmi értelmét nem látom a junior tápoknak, kb az egyik táptípusál az a junior ami másiknál a felnőtt. Táp mellé adok izületvédőt és ennyi... most 2 éves a kutyám könyöke 0-as, csípje A-s (dp-mentes)
2012. dec. 20. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!