Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kiskutyát szeretnék venni,...

Kiskutyát szeretnék venni, fajtatisztát családbafogadás céljából, milyen internetes oldalakat ajánlotok?

Figyelt kérdés
Csak weboldalak címét várom, tanácsok, tippek, beszólások nem érdekelnek. Következő oldalakat már néztem: jofogas, aprod, expressz, kiskutya.hu. Mellesleg Győr-Moson-Sopron megye érdekel.

2012. dec. 20. 19:38
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Fajtatiszta kutyát kennelből vehetsz.. Milyen fajtát keresel.. Az mondjuk szűkítené azt a 5000 weboldalt egy párra amit ajánlhatunk :)
2012. dec. 20. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:

mi az a "családba fogadás"? családi ill hobby kutyára gondolsz?

milyen fajtát? (mert azért az se mindegy, ajánlani is úgy lehet ha ezt tudjuk)

2012. dec. 20. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
Jaj, ne nézz mindenféle oldalt! Ha találsz egy szaporítót (ahol valószínűleg olcsóbb a kuty mint egy tenyésztőnél), lehet hogy olyan kutyát veszel ami testvérek között szaporodott, és ki tudja milyen betegségei vannak/lesznek. Attól függ milyen fajtát szeretnél! Vannak kifejezetten olyan oldalak ahol fajta szerint szerepelnek a tenyésztők. De ha ez nem érdekel, (mármint a véleményem) akkor van még ilyen hogy: olx.hu, meg ebadta.hu e-dog.hu, topapro.hu, apronet.hu, haziallat.hu
2012. dec. 20. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

Családi kutyának, melyet egy 30-as férfi és nő alkot.

Gondolkodtunk csivaván, yorkin, francia bulldogon, pitbullon, huskyn, mopszon, uszkáron, rottweiler. De szóba jöhet még rengeteg féle, viszont az alábbiakat kizárnám: Westie, dalmata, nagy testűek közül mint pl: német juhász, labrador. (pusztán előítélet miatt)

2012. dec. 20. 19:47
 5/20 anonim ***** válasza:
Nem sértésből, de ha ennyire nincs konkrét elképzelésetek, sétáljatok be egy menhelyre, mondjátok el az igényeiteket, és ők ehhez mérten ajánlanak kutyát. Egy fajtatiszta kutya (már amit tenyésztőtől veszel, és valóban fajtatiszta, nem egy szaporítmány) általában 100 ezer fölött kezdődik. Az nem kifejezetten olcsó, és ha csak nincsenek konkrét céljaid vagy elképzelésed, szerintem fölösleges.
2012. dec. 20. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
94%

Most külső alapján választotok kutyát vagy ahogy esik úgy fuffan? Olyan fajtát kell választani ami illik hozzátok, illik a minden napotokba.

A labradort és a német juhászt nem nagyon értem. Túl vannak szaporítva de más hibájuk nem nagyon van. Igazából a labi egy kifejezett családi kutya.

A pit is az de csak tapasztalt gazdinak ajánlják, és semmiképpen sem első kutyának, ha nem vagytok jó falkavezérek sok gond lehet vele, úgy szint a husky-val eléggé makacs fajta.

Nem azért írtam, hogy lehurrogjam a kutyafajtákat csak azért írtam hogy gondold át és ha megvan egy fajta ami tökéletes lenne hozzátok akkor egy TENYÉSZTŐT fel kell keresni aki törzskönyvel adja a kiskutyákat és a kölykök 100%-ig fajtatiszták. Az ilyen oldalakon hogy: apród.hu, expressz nagyon ritkán lehet ilyen kutyát találni.

Ott általában 15-20 000ft-ért vannak kölykök akik ki tudja milyen betegek.

Ha így totális a sötétség a kutyafajták terén akkor én ajánlanám hogy menjetek el egy menhelyre ott segítenek és meg is tudtok menteni egy kutyust és hobby célra tökéletes egy keverék kutyus is.

2012. dec. 20. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

előző vagyok.

az lemaradt: nem bántásból mondom csak jót akarok a "kis regényemmel" hogy ne döntsetek rosszul és ne hogy valami probléma legyen a továbbiakban.

2012. dec. 20. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
68%

Az általad nézett oldalakon szinte csak és kizárólag fajtatisztának hirdetett keverék, agyon szaporítás miatt alulfejlett, beteges, gyenge idegrendszerű kölyköket találhatsz. Valóban fajtatiszta kutyát tenyésztőtől lehet venni, mint írták minimum 100e körül. Igaz, hogy az expresszen, vaterán és egyéb helyeken látott kutyák kevesebbe kerülnek, de sokszorosa lesz csak az orvosi kezelése 6 éves korára, mintha egy normális tenyésztőtől vennél kölyköt.

És ha nincs konkrét ötleted, akkor tényleg a menhelyek, fajtamentők, gyepmesteri telepek a lehető legjobbak nektek. Számtalan olyan kutyát fogtok találni ott, akik ideálisak lehetnek számotokra.

2012. dec. 20. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Mond hogy csak vicc...
2012. dec. 20. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
80%

Én megmondom kerek perec: egyik oldalt se nézd.

Most megmondom, hogy sz.r gazda lennél.


- Menhelyen ilyeneknek nem adnak

- Szaporítótól vehetsz, aztán villogj a 25.000-res kutyáddal, akinek az anyja meg az apja testéverek, és egy sz.ros putriban elletik szerencsétlen anyakutyát. Gratulálok, ha ezt még támogatod is a pénzeddel. (az általad felsorolt oldalakon ilyeneket találsz)

- Tenyésztőből ismerek olyan gyökeret, aki ilyen embereknek is ad kutyát, keresgélj, ritkán, de találni ilyet is.

2012. dec. 20. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!