Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen időközönként fürdessem...

Milyen időközönként fürdessem a sicu-mat? Hány hetes kortól lehet fürdetni?

Figyelt kérdés

2 napja van nálam a kuty, és 8 hetes. Napszak fontos a fürdetésnél vagy mindegy?

Milyen sampon ajánlott számukra? Hajszárítóval száríthatom vagy csak a törölközés jöhet szóba?


2012. dec. 20. 20:26
 1/5 anonim ***** válasza:
Igen, én fontosnak tartom a napszakot fürdetésnél! Este fürdetek mert akkor reggelig nem is viszem ki, és hiába szárítod a szőrét az alj szőrzet és a bőr vizes maradhat több órán keresztül. Azt ajánlom egy hetet még várj a fürdetéssel amíg megszokja az új környezetet mert lehet kicsit nagy lenne neki a stressz, új környezet plusz fürdetés amit egyik kutya se szeret főleg nem először! Sampon az legyen jó minőségű (nem holmi Bobi, stb) ph és színező anyag mentes. Mi a Pethead termékeket használjuk. Mivel elég kényes a szőre én szárítás előtt ajánlanék valami permetet aminek a segítségével könyebben átfésűlhető a szőr (mi Pantent használunk vagy gliss kurt). Alaposan töröld át töröközővel, majd hajszárítóval szárísd de a leggyengébb fokozaton!!! És a fejére vigyázz ott ne hajszárítózd!
2012. dec. 20. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

alapból mindegy a napszak. A kor is mindegy én 4 hetesen fürdetek első alkalommal majd 8 hetes korig 2 hetente ( ilyenkor ugye hetente készül kép a kicsikről (plusz jönnek a gazdik nézegetni őket) amíg nálam vannak így fontos, hogy mindig tiszták legyenek, jó illatuk)

Egyenlőre kölyköknek való sampont használj pl a IV San Bernard Talco sampon, mindenképpen jó minőségű sampont érdemes venni, ha felnő és nagyon koszos akkor tisztításra a WU2 nagyon jó de nagyon szárítja a szőrt és a bőrt is szóval utána ajánlatos egy balzsam vagy egy kondicionáló használat szóval tényleg csak akkor ajánlatos azt használni ha nagyon koszos a kutya.

Ha gyakran fürdetsz akkor olyan sampont válassz ami alkalmas erre, pl a ALL SYSTEMS Super Cleaning and Conditioning ami napi fürdetésre is alkalmas (kondicionálót is tartalmaz) nem szárít, nem korpásít, nem rontja se a szőr se a bőr minőségét.

Ha nem túl koszos akkor vannak víz (fürdetés) nélkül használható samponok, habok, porok, ezek kellemes illatot adnak és tisztítanak de azért kell néha fürdetni mert megállhat a szőrbe és irritálhatja a kutyát.

Az időközt te döntsd el, vannak olyan minőségű samponok mint pl az All System ami napi fürdetésre is jó (bár azt azért nem ajánlanám) akkor fürdesd ha nagyon koszos vagy nem jó az illata max heti egy alkalommal de én nem kiállítási kutyáknál inkább a max havi 2-őt mondanám.

Szárításnál a legfontosabb a mancsok alapos kiszárítása mert ott hamar begombásodhat, a fülben lévő szőrt pedig vagy te vagy kozmetikus szedje ki legalább havi 1x-er. Hajszárítót ne tartsd közel a bőréhez nehogy túlmelegítsd szegényt.

Fésüléshez valami filcbontó/ fésülő permetet használj így nem töredezik a szőr és a filceket is könnyebb kibontani.

Ha könnyezésre hajlamos akkor Angel Eyes könny eltávolítót használj a szőrén így nem színeződik el.

2012. dec. 20. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
32%
Én amelett állok hogy nem kell a kutyát agyonfürdetni, mert ha 2 hónapban 2szer fürdeted és él 15 évig akkor már az első 5 évben nem lesznek bűzmirigyei és a bőrének a megfelelő védekezőrendszere én 2 hónaponta fürdetem de meg kell mondjam hogy nem kinti kutya és nincs itthon dzsuva.
2012. dec. 20. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
35%
Minek fürdetni állandóan? jó kaját kell neki adni, naponta szépen kikefélni a szőrét. Bőven elég 1-2 havonta megfürdetni.
2012. dec. 20. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
73%
Szerintem egy kutyát csak indokolt esetben kell samponnal fürdetni. Az nem indok, hogy "már régen volt megfürdetve". Tiszta vízzel lehet akár naponta is, az nem árt neki. A legtöbb esetben a rendszeres fésülés vagy egy tiszta vizes öblítés elég a kutya tisztántartásához. Pedig nekem bejárós kinti kutyáim vannak.
2012. dec. 20. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!