Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hallott már valaki Aujeszkys...

Hallott már valaki Aujeszkys kutyáról?

Figyelt kérdés
Itt Magyarországon.
2012. dec. 21. 00:17
 1/8 anonim ***** válasza:

[link]

Van ilyen, de aki nyers sertéshúst ad kutyáknak, macskáknak, az számolhat vele.

2012. dec. 21. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Azt tudom, hogy van ilyen, de konkrét eset előfordult-e itt?
2012. dec. 21. 03:02
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
Ma már az emberi fogyasztásra szánt állatok elég sok antibiotikumot kapnak, igy ennek a veszélye minimális. Nyilván sertés és vadhúst csak főzve adunk, de a csirke, ill. a marhahús nyersen történő fogyasztásától szinte kizárt, hogy megbetegedhet az állat. Vaddisznóhús nyersen egyébként ami okozhat megbetegedést.
2012. dec. 21. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Vadászkutyáknál igen, nem is olyan régen.
2012. dec. 21. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A nyáron volt valamelyik határ közelében vadászkutyáknál . Vaddisznótól kapták el sajnos. Termelői házi sertésekben nagyon minimális az esélye, hogy fertőzött legyen.
2012. dec. 21. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
57%

Sertéshús terjesztette régebben de ma már nincs, a sertéstelepeken nagyon szigorúak az előírások ez pedig azonnali jelentésköteles betegség. Rendszeresen vizsgálják rá a sertésállományt. (az antibiotikumokhoz ennek semmi köze tekintettel arra, hogy nem nem bakteriális fertőzés) Más haszonállatok nem terjesztik, a többi állat húsa ebből a szempontból nyersen nyugodtan adható, sőt én a disznót is adom nyersen, saját disznóink tesztelve vannak erre a betegségre szóval nem nagyon idegeskedem.


A vaddisznó viszont továbbra is potenciális vírusgazda szóval azt nyersen semmiképpen se adjad.

2012. dec. 21. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Utolsó: nagy telepeken vizsgálják az állományt, de csak ott. Ilyen területen dolgozom, beszéltem erről állatorvos kollégával, a házi disznó húsa sem biztonságos.
2012. dec. 21. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Úgy tudom, hogy magyarország megkapta azt a minősítést, hogy gyakorlatilag mentes a vírustól. De ahogy ezt előttem is leírták csak a sertéstelepeken vizsgálják az állományt a vaddisznó és a háznál tartott sertés lehet fertőzött.

A legfőbb fertőzőforrás a gége, azt egyáltalán nem ajánlott adni, de a disznót egyébként is csak jól megfőzve.

2012. dec. 22. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!