Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek nagy hülyeséget...

Szerintetek nagy hülyeséget csináltam és csak a szerencsén múlott a dolog?

Figyelt kérdés
Egy ismerősömhöz mentem és vittem magammal a 4 hónapos kutyámat is. A város egyik leggazdagabb környéke és hiába ugattak mindenhol a kutyák nyugodt voltam,mert feltételeztem, hogy ilyen környéken nyilván jók a kerítések és nem lesz semmi baj. Aztán ahogy elhaladtam az egyik háznál nagy puffanást hallottam mögülem. Egy hatalmas nagy tibeti masztiff átugrotta lazán a kerítést és elindult utánunk ugatva, nagyon megijedtem, nem is magam miatt hanem inkább a kutyusom miatt. Nem vicsorgott csak ugatott így abban reménykedtem, hogy csak területvédő ösztön és nem pont széttépni akar minket, próbáltam folytatni az utamat, hogy minél hamarabb kiérjek a területéről, meg amúgy is már csak 4 háznyira voltam a céltól, de egyre közelebb jött és elég sunyi módon kissé lapítva, mint aki be akar cserkészni. Szembe fordultam vele és próbáltam határozottan ráordítani, hogy tűnj innen, erre megállt, én felkaptam a kiskutyát (amit nem szabadna mert zsákmánynak nézheti,de nem birtam vele haladni mert ő meg lecövekelt) és nyugodt de azért gyors léptekkel haladni,mert egyre kisebb volt már a táv amit meg kellett tennem, hogy biztonságban legyünk, de amint elfordultam megint jött utánam,megint ráordítottam megállt, elindultam aztán megint rá kellett ordítanom. Senki nem jött ki a házából, hogy segítsen, nem hiszem el, hogy egy egész utcában nem volt otthon senki!? Szerencsére az ismerősöm az udvarán volt és meghallott minket jött elém és így, hogy már ketten voltunk a kutya végre feladta a dolgot. Máskor ha ilyen történik, hogy kellene helyesen viselkednem?
2012. dec. 21. 11:47
 1/3 anonim ***** válasza:
Jól csináltad. Még hatásosabb lehet, ha teszel néhány fenyegető lépést a kutya felé, közben morogsz, ráordítasz ha kell és ha bármi nagy zajt okozótárgyad van, azt is felé vághatod. Az sem gond, hogy felkaptad a kölyköt, kevésbé tekinti zsákmánynak, ha az öledben van, mintha vacogva és félve ücsörög a földön. Nyilván azt nem szabad, hogy ha általában egy másik kutya jön feléd, akkor azonnal ölbe kapod a kölyköt, de ha látszólag fenyegetően közelít az idegen eb, még ez a lehető legjobb megoldás.
2012. dec. 21. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Legközelebb, ha netán ilyesmi van, még megpróbálhatod, hogy lehajolsz, mintha követ vennél fel és úgy csinálsz, mintha dobnád a kutya felé. Elég sok kutya ettől elmegy. Az ismerősödnek pedig ajánlatos a masztiff tulajával beszélni, oldja meg, hogy a kutya ne tudjon kimenni.
2012. dec. 21. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Szilvi & Argos ***** válasza:

1. Azonnal szólni a kutya gazdájának, hogy zárja el a kutyáját biztonságosan.

2. Ha nem zárja el a gazdi, akkor a jegyzőnél bejelentést tenni szabálytalan állattartás miatt!

3. Ilyen esetben hatásos, ha a kutyádat magad mögé húzod a pórázzal és TE nyugodtan, határozottan felé mozdulással, nagy testfelületet mutatva, morogva-utasítva elzavarod. Fontos, hogy ne hátrálj ki a szituból, mert sok kutya hajlamos hátulról támadni! Várd ki az időt, amíg a másik kutya adja fel a dolgot és megy el!

2012. dec. 21. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!