Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Agresszív pitbull kan. Mit...

Agresszív pitbull kan. Mit lehetne tenni?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy van egy kedves barátnőm, akinek van egy másfél éves pitbull kan kutyája, nekem pedig egy 14 hónapos kisfiam.

Na már most a kutya rettentően agresszív a kisgyerekekkel szemben. A barátnőm pedig nem tud ezen változtatni. Próbálkozik nevelni a kutyát, nagyon szereti, de úgy érzem ez kezd kevés lenni. 24 órából 23-at be van zárva a kennelbe, merthogy dolgozik és nincsen ideje rá.

Mondtam neki, hogy én így nem igazán merem a kisfiamat a közelébe vinni, mert igyekszem én jól nevelni a gyereket, hogy ne sikítson, de hát kicsi még, nem igazán érti, így fejezi ki ha örül és erre még idegesebb lesz a kutya. Szabályosan rángatta a gazdáját és folyamatosan ugatott, agresszív volt. Persze csak tisztes távolról ment (volna) az ismerkedés. Normális hangvételben közöltem, hogy szeretném ha változtatna a dolgon, mert így sajnos ez nem biztonságos és én nem kockáztatok.

Én is állatbarát vagyok, de ezt meg kell értenie. Sajnos nem így történt, hanem megsértődött rám, amiért leszólom a nevelési elveit...Kicsit gyermetegnek érzem ezt a viselkedést 25 éves felnőtt ember létére.


A kapcsolatot nem szeretném megszakítani, mert régóta ismerjük egymást, de hogy lehetne a lelkére beszélni, hogy ennek így rossz vége lesz?


2012. dec. 22. 01:15
1 2
 1/14 intrepid ***** válasza:
14%
A barátnőd a kutyáját szereti nagyon, Te a gyerekedet. Ilyen szempontból a gyerek a nagyobb prioritás, az ő érdeke, biztonsága a fontosabb, sajnos hallottunk már olyan kutyabalesetekről, ahol teljesen normális kutya is összemart embert ok nélkül, igazad van, ha elővigyázatos vagy. Az lenne a baj, ha nem ezt tennéd.
2012. dec. 22. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Nem kötekedni szeretnék, de abban mi a szeretet, hogy 23 órára bezárja és nem viszi el kutyaiskolába? Nem hiszem, hogy a kutyának nagyon jó, hogy ilyen labilis az idegrendszere.

Ez nem egy szokásos "a kutya vagy a gyerek a jobb?" kérdés. :)

2012. dec. 22. 01:31
 3/14 anonim ***** válasza:
52%

még csak kutya iskola se kell... nekem is van kutyám énis dolgozom, mégis van időm rá...

a kutya meg a rossz szocializáció és ingerszegény környezett miatt ideggyenge (vagy akár még gyengébb ha már alapból az-ha szaporítottól vette)

2012. dec. 22. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

"Agresszív pitbull kan. Mit lehetne tenni?"


Én is állatbarát vagyok, és nekem is van kicsi gyermekem. Én egész biztos elkerülném a barátnőmet, illetve a kutyáját. Megértem az aggodalmadat. A kutya érdekében pedig csak a barátnőd tehet, hogy jobb legyen a helyzet.

2012. dec. 22. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
20%
A kutya természetes, hogy prédának tekinti a környezetében élő emberi példányok legkisebbjét. Főleg, ha úgy közlekedik, hogy közben próbálja átlépni a hangsebességet. Ezen nincs mit csodálkozni, és ezt a gondot nem is neked kell kedves kérdező megoldanod. Ha valaki kutyát választ maga mellé, nyilván mérlegel, mielőtt megteszi. Egy harci állatnak kitenyésztett lényt hozni a házhoz, milyen gondolat sor előz meg? Hogy aranyos? Ugyan már...Aranyos egy kis cica, vagy a tévémaci. Az egész napra bezárt jószág úgy szocializálódik, ahogy sikerül. A kutya olyan, mint az ember gyerek: rohadt sok törődés kell neki, de mindig éreznie kell az őt körülvevő társadalomban hol van a helye. Csányi Vilmos, etológus mondta: egy felnőtt kutya értelmi szintje olyan, mint egy három éves ember gyereké! Ezt érdemes átgondolni:)
2012. dec. 22. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
59%

Ennyiből még nem derül ki, hogy valóban agresszív e.


"24 órából 23-at be van zárva a kennelbe"


Ez nem nevelés, még csak kutya tartásnak se nevezném.

Olyan trauma egy kutya életében, ami rengeteg viselkedés problémát okozhat.

Ennyiből nem lehet tudni, mi váltja ki belőle az "agressziót" bár ahogy az eddigiekből leszűrtem, inkább túlzott izgatottságról lehet szó.


Tenni viszont semmit nem tudsz.

Eszet nem tudsz adni a barátnődnek, és itt be is zárul a kör.


Pedig amúgy a legtöbb ilyen eset elég könnyen kezelhető, tovább megyek, még olyan nagy nevelésre nincs is szükség, csak rendes tartási körülményekre.

Az magában foglalja a testi-szellemi lefárasztást, szabályok, korlátok betartatását, és természetesen a megfelelő szocializációt.


Erős a gyanúm, hogy ha ezek meglennének, akkor minimális korrekciókból, nagyon hamar megértené a kutya az elvárt viselkedést.

Egy ilyen elhanyagolt, ereje teljében lévő szocializálatlan energiabombát viszont egy hozzáértőnek is szinte lehetetlen leállítani.


Egy szó, mint száz, ilyen embernek nem való kutya!

Tehetetlen vagy az ügyben, mert a barátnőd ragaszkodik a saját kitalált valóságához, miszerint ő mindent megtesz.

2012. dec. 22. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
8%
Ha valami rosszAT TESZ, MOROG STB FOGJÁTOK MEG A TARKÓJÁNÁL A BŐRT, JÓ ERŐSEN h ne tudjon visszaharapni.(Egyébként én inkább kutyát vállalok mint gyereket:)).Különben nem az számít, mennyit, hanem hogyan foglalkoznak vele. Nekem is van pitbullom szereti a kisgyerekeket, de ennek ellenére ezt a fajtát max. csak +6 éves gyerekekhez ajánlom
2012. dec. 22. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
88%

Én nem láttam még olyan kutyát, ami ilyen sok kennel és ilyen kevés foglalkozás mellett ne lett volna agresszív vagy idegbeteg.


És kérdező igazad van teljes mértékben. Megértem h nem akarod megszakítani vele a kapcsolatot, de akkor jöjjön ő hozzátok a kutya nélkül, vagy csináljatok olyan közös programot, ahová nem viheti ak utyát. A gyerek érdekeit kell jelen esetben szem előtt tartani.


Vannak normális kutyagazdik, akiknél azt mondanám h próbálkozzatok tovább, de ez nem az a gazdi. Se suliba nem viszi (hogy változzon a helyzet), se a kutya igényeit nem elégíti ki. Csak tudnám, h minek kellett neki kutya.... Mert ebben a sztoriban a kutya a legnagyobb vesztes.

2012. dec. 22. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Kedves gyalogos. A kutya nem az enyém, nem az én dolgom megnevelni. Az viszont érdekes, hogy szerinted az én 1 éves gyerekem a hibás, a kutya semmiképp. Tudomásom szerint a pitbull egy igen mozgékony és temperamentumos kutya, akinek ha el van rontva a nevelése, akkor akár csúnyán is elsülhet a dolog. Azért írtam ki a kérdést, hogy hátha tud vki valamilyen megoldást erre a helyzetre, és hogy hogyan lehetne ráébreszteni a gazdit, hogy ez így nem jó.

A többieknek köszönöm a válaszokat! :)


Aki azt mondta, hogy ez még nem biztos, hogy agresszió, azoktól minden kötekedés nélkül kérdezem, hogy azt minek nevezi, hogy a kutya magából kikelve ugat és vicsorog, emellett igen erősen rángatja a pórázt és próbál elszabadulni?

2012. dec. 22. 11:08
 10/14 A kérdező kommentje:

07:42 teljes mértékben a te dolgod, hogy neked kutya kell-e vagy gyerek.

Bár szerintem neked egyik sem való, ameddig így "neveled" a kutyát. Nem hiszem, hogy egy viselkedés zavaros állatot így kéne jobb belátásra bírni, ahogyan te írod.

2012. dec. 22. 11:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!