Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tüzeléssel kapcsolatos kérdés?

Tüzeléssel kapcsolatos kérdés?

Figyelt kérdés

A kutyám dec 9-én kezdett tüzelni.( +-1-2 nap, mert előtte is megvolt dagadva a pérája, de még nem vérzett)

akkor vérzett is kb 6-7 napig, utána abbamaradt.

tegnap, amikor néztem neki, akkor láttam, hogy ismét vérzik.

(de az is lehet, hogy még mindig, mert kb 4 nap után néztem meg megint, és amikor utoljára néztem pont nem volt véres)

Szerintetek ez normális?

Elmentem egy állatorvoshoz, elmondtam neki, hogy mi a helyzet, ő azt mondta, hogy teljesen normális(persze azt is, hogy mik lehetnek a bajok) de kíváncsi lennék a ti véleményetekre is. Normális az, hogy már lassan 2 hete vérzik?

A viselkedésével minden rendben, néha el játssza, hogy válogat, és nem eszik, de amikor kihagyjuk pl a reggelit, akkor este már tűkön ülve várja a kaját. Játszik, bolondozik, szóval semmi változás a viselkedésén azt leszámítva, hogy amióta tüzel azóta alkalmi süket, és a parancsokat se nagyon akarja végrehajtani.

Ivartalanítással kapcsolatban nem kérek kommentet, mert a szerződésben az van, hogy még nem ivartalaníthatom)

Előre is köszönöm a választ.


2012. dec. 22. 08:30
 1/5 anonim ***** válasza:
a vérzésnek illik megszűnni a 10 nap körül, és utána már világos, savós szinű váladék jön.
2012. dec. 22. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ, szerinted aggódjak, vagy legyek nyugodt? mert végülis az állatorvos sem mondta, hogy bármi rendellenes lenne.
2012. dec. 22. 13:53
 3/5 anonim ***** válasza:

Szerintem nem kell aggódnod, ez teljesen normális. Van olyan kutyám, aki két hét alatt letudja a tüzelést, a másik még 3 hét után is felvenné a kant.


A tüzelés elhúzódása nem okoz zavart, és semmi betegségre nem lehet következtetni.


Szerintem nyugodj meg, de ettől függetlenül figyelj a kutyádra a későbbiekben is.

2012. dec. 22. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Figyelj, ha még vérzik is, akkor is már világos szinűnek kell lennie. Ha nincs szaga, és nem iszik feltűnően sokat a kutya, akkor szerintem nincs baj.
2012. dec. 22. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

már halványabb színű, átlátszóbb, nincsen szaga, csak a kutyám még mindig eljátsza, hogy nem eszik, csak megszagolja. amióta tüzel válogat, amit eddig nem tett, és remélem utána se fog.

Bár, amikor nem kellett neki reggel a kaja, akkor ugyan azt megkapta este, és megette...

2012. dec. 23. 06:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!