Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez miért van? Miért nagyszájú...

Ez miért van? Miért nagyszájú ha a párommal van csak?

Figyelt kérdés

Kutyám 2 éves,kistestű keverék kutya. Nem lesz hosszú annyi a lényeg hogy ha velem van csak lent akkor nyugis,minden kutyával barátkozik,tök lazán sétálunk,nagyon jól nevelt.

Viszont ha a párom is velünk van,vagy csak ő viszi le,akkor ahogy leérnek elkezd egyet vonyítani,aztán húzza pórázon,minden kutyaugatásra ideges lesz,prüszköl,kutyákkal is buta néha olyankor,teljesen kifordul magából,mintha védené a párom vagy nem tudom..

Nem értem velem miért jól nevelt,angyal,párommal meg egy ideges,meg mérges?

Alapból az én kutyám,tehát még akkor lett meg mikor még párom nem élt velem,csak együtt voltunk.

Én tanítottam,én etetem,betartom vele mindennap kivétel nélkül a falkavezérségi teendőket.

Párom kicsit inkább kényeztető,de határozott típus,de még mindig nem világos a kutyám viselkedése.

Páromat nem tiszteli,vagy védelmezi,vagy úgy érzi védelmeznie kell,vagy?

Köszönöm!



2012. dec. 22. 10:30
 1/7 anonim ***** válasza:
64%
Szerintem a párod a rangsorban alatta van és úgy érzi meg kell őt védenie. Ezzel szemben amikor te viszed le, te vagy a falkavezér, neked kell őt "megvédeni", így nem csinál semmit:)
2012. dec. 22. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Így van, párodat nem tiszteli, sőt, úgy érzi, hogy védelemre szorul. A falkavezérségre gyúrjon rá ő is tudatosan, kicsit tartson tőle távolságot, ne kényeztesse egy kis ideig, amíg le nem esik a kutyának, hogy ő is fölötte van. Persze utána sem szabad visszaállni a régi rendszerre, mert annak ugyanaz lesz az eredménye, ki kell tapasztalni, mennyit lehet lazítani.
2012. dec. 22. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

én is erre tippeltem igen,sajnos..

Párom most kiaakadt hogy a kutya nem tiszteli :D

De rááll ő is ezentúl, be fog tartani mindent :)

2012. dec. 22. 11:38
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem feltétlen van a rangsorban alatta, ez azért butaság, az extrém helyzet lenne. Inkább úgy mondanám, hogy nincs eléggé fölötte. Az én kutyáim is játszópajtásnak tekintik barátomat, behívni csak néha tudja őket, letiltás az nulla. Ha a pároddal meg tudod beszélni, akkor vedd rá, hogy dolgozzon ő is a tekintélyen, ha viszont nem, akkor neked kell még magasabbra kerülnöd, hiszen az, hogy veled van a barátod, nem jelenti, hogy a kutyának nem kell neked engedelmeskednie. Légy ilyenkor még határozottabb, mint amúgy. Én is ezt teszem, és beválik, mert a drágámat nem izgatja túlzottan, hogy tekintélyt szerezzen a kutyák előtt.
2012. dec. 22. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Viszont 100%-ig szót fogad neki amúgy,és a kötődés is megvan,csak egyszerűen ez a védelmezés..

De hát 1 falkában csak 1 falkavezér van,nem? Az én vagyok neki akkor a párom csak tekintélyt kell hogy szerezzen nála,hogy nem kell küldetésnek éreznie a kutyámnak hogy megvédje őt?

2012. dec. 22. 14:21
 6/7 Szilvi & Argos ***** válasza:
Azért ez a falkavezér dolog nem ilyen fekete-fehér :D A kutyának az a lényeg, hogy mindketten felette legyetek a hierarchiában. És kb. ugyanannyi távolság legyen a Páros és a kutya közt, mint Közted és a kutya közt
2012. dec. 22. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Egyszerább kimondani, azt hogy "falkavezér", mint azt, hogy "a falka rangsorában a kutya felett álló személy", pedig valójában ezt értjük alatta mindig, ha emberekről beszélünk :) Amúgy egy falkának egy vezére van, illetve kettő, az alfa pár, de ez a mi szempontunkból lényegtelen, a kutyával szemben falkavezérként kell viselkednünk, ha azt akarjuk, hogy jól működjön :)
2012. dec. 22. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!