Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A dobermann tartása mennyire...

A dobermann tartása mennyire problémás?

Figyelt kérdés
Milyen magas költségekre számíthatnék ha azt a fajtát választanám?Napi több sétát is igényelnek?Minden érdekel.

2012. dec. 22. 12:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
55%

sok mindentől függenek a válaszok...

hol tartanád? költségek alatt mit értesz (etetés, állatorvos? vagy még más is?) volt már kutyád vagy első kutya lenne? mennyi időt tudnál napi szinten foglalkozni vele? és Te mennyi idős vagy? elég talpraesettnek érzed magad egy dobihoz?


dióhéjban ennyi viszont kérdésem lenne :)

2012. dec. 22. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sok mozgást igényelnek napi 2-3 óra intenzív mozgást (futás, agility)
2012. dec. 22. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egy dobermann tartása nem problémásabb, mint más kutyáé, amennyiben elég időt tudsz rá fordítani és a fizikai és szellemi lefárasztásáról is gondoskodsz. Ha kölyök kutyát választasz, akkor kezdetben a költségeid a kutya ára, amiben annyira nem vagyok jártas, de 80 ezer körül szerintem legalább kell számolni, a maradék oltásai (ez általában 2 oltást jelent) és féreghajtása. Emellett kiváló minőségű kölyöktáp, aminek mondjuk 1000-1200 Ft-ra mondanám kilóját (bár ez függ attól, hogy milyet veszel és honnan), aztán attól függően, hogy kinn vagy benn tartod a kutyát, kell fekhely (8000-től a csillagos égig) vagy kutyaház (20000-től a csillagos égig) (esetleg mindkettő), itató és etetőtálak, játékok, nyakörv és póráz. Kezdetben talán ennyi dolog elég. Mikor megkapta az oltásait, nem árt ha jársz vele kutyasuliba, hogy megfelelően tudjon szocializálódni a többi kutya és ember között, ennek költsége sokmindentől függ. Felnőtt korban tényleg igényel 2-3 óra intenzív mozgást, kölyökként valamivel kevesebbet.
2012. dec. 22. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Először is a dobermann kontaktkutya.És nem lehet kertben tartani. Nemcsak a napi többszöri sétát igényli, hanem a rengeteg futást. Muszáj odafigyelni a fejlődésére, épp ezért kiskortól kura szerűen izület, és porcvédőket adunk nekik. kell a jó minőségű kaja, ami lehet akár táp, mondjuk én előnyben részesitem a nyers husos etetést. Egyébként nagyon jó fejek, de csak olyan gazdának ajánlott, aki tudja kezelni a hülyeségeit. Nem egy alázatos fajta, gondolkodik, és kombinál. Épp ezért képzéséhez sokkal több türelem, és kitartás kell, mint pl. egy németjuhászhoz, ill. egy malihoz. Mindezek mellett, én azt gondolom, hogy egy jó idegzetű, dobermann egy nagyon jó társ. Aki egyszer megfertőződik, szinte el sem tud képzelni más fajtát maga mellé:) Vételi ára, kb.100-150 e ft. körül mozog. Izületvédő, kb 5-6 e ft, ez ugy 3 hónapig elég, plussz a kaja. 3 oltással adják oda általában a tenyésztők, és 3 hónapos kortól már érdemes vinni mindenhova. Szereti ha van napirendje, és ehhez maximálisan alkalmazkodik is.
2012. dec. 22. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%
Jaj utolsó, azért nem kell ennyire eltúlozni. Mindeféle kutyát lehet kertben tartani, nem fog belehalni. Amit te leírsz az a tökéletes királyi tartás, de akárhogy törik magukat az emberek, soha nem fogja mindenki így tartani a kutyáját, ezt el kell fogadni.
2012. dec. 22. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
76%
Nem fog belehalni valóban, de olvass utána a fajtának légyszives. Lehet kertben, persze, mindent lehet. Aztán lehet 6 évesen cipelni az ortopédushoz, mert az izületei tönkre mennek. Nem váltja a szőrét, és nincs aljszőrzete sem. És aki azt állitja, hogy télen a kinti kutyával naponta együtt van 5 óránál többet, az hazudik. Na most ott van még 19 óra, amikor a kutya egyedül van. és ilyenkor bizony elszórakoztatja saját magát. Na ekkor jön a kennel. Más a Te véleményed, és más az enyém. Én olyannak biztosan nem adnék kiskutyát, aki kihajitja a kertbe.
2012. dec. 23. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
31%
Abban viszont igazad van, hogy ezt sajnos nem mindenki igy gondolja.:(
2012. dec. 23. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

#5

az előtted szólónak bizony 100%-ban igaza van. dobit így KELL tartani. aki ezt nem tudja megadni neki, az NE TARTSON DOBERMANNT!

tudom mit beszélek, van összehasonlítási alapom. a legelső dobimat sajnos csak kertben tarthattam (nem rajtam múlott) és meg is lett az eredménye, viszonylag hamar tönkrementek szegény kutyám ízületei :( és rohadtul lelkiismeret furdalásom volt, amikor mi benn tök jól elvoltunk, a kutya pedig nem lehetett ott velünk, mert egy idióta miatt nem jöhetett be a házba :((( pedig napi szinten vittem sétálni, futtatni a kerten kívülre, de akkor is, én már csak ilyen hülye vagyok :)

azóta volt már egy pár dobim, de mindegyiknek megadom a tőlem telhető legjobbat, kezdve azzal, hogy benn tartom. de az első kutyám miatt, amíg élek bocsánatot kérek minden nap :(

2012. dec. 23. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
53%
Én nem beszélek véleménytől én a VALÓSÁGRÓL beszélek. Úgyhogy gratulálok a lepontozásért meg a támadásért, de ha nem vettétek volna észre, én nem azt írtam le, hogy én nem értek egyet veled, hanem azt, hogy a legtöbb ember nem fogja úgy tartani a kutyát ahogy te írod, akármit is csinálnak az állatvédők meg állatszerető ember, ez a valóság és hogy a kutyák többsége ennek ellenére él és virul (az már más kérdés, hogy milyen jól van, de én NEM arról beszéltem).
2012. dec. 23. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
53%
Ja, az meg különösen felháborít, amikor totál ismeretlen emberek beképzelten megmondják, hogy nekem nem lehet elég jó kapcsolatom a kutyámmal és nem foglalkozhatok vele eleget csak azért mert kint tartom (nem tartom kint és nem dobermannom van hanem kinti tartásra alkalmas fajtám de akkor is milyen jogon nevez hazugnak?). Ha annyi lenne a boldogság titka, hogy a kutya bent lehetne a házba akkor nagyon szép és egyszerű lenne a világ.
2012. dec. 23. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!