Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek? Tudtok mondani...

Mit tegyek? Tudtok mondani valami ötletet? (Szomszéd kutyával+saját kutyával kapcsolatos)

Figyelt kérdés

A szomszédunkban lakik egy kis-közepes termetű keverék kutya. Ez eddig rendben is lenne, meg még az is, hogy mi is kutyát szeretnénk venni jövő nyáron. A bökkenő ott van, hogy ez a szomszéd kutya kb. a mi ebünknek érzi magát, mert a lányom "ideszoktatta". Folyton áthívja (a kerítés alatt bőven van akkora hely, hogy a kutya átfér), játszik vele, tanítja. A kutya meg szinte már az éjszakát is nálunk tölti, nyüszít a kertkapu előtt és fel-alá járkál, amíg a lányom ki nem megy hozzá (az udvarba nem tud bejönni,mert a kertkapu alatt már nem fér át). Ez a kutya egyébként egy bolhás, kullancsokkal teli kis keverék, aki nagyon-nagyon dominánsan viselkedik más kutyákkal. Ugatja, támadja őket, igaz, olyat még nem láttam, hogy meg is harapna egy másik kutyát. Egy szukáról van szó, és az is plusz probléma, hogy mi is szukát szeretnénk.

A kerítés alatti hézagokat kijavítjuk majd természetesen, de így is félek, hogy folyton terrorizálni fogja a keverék a mi kutyánkat, a kerítésen keresztül ugatja, nem hagyja békén. Meg attól is tartok, hogy végig ugatni, vonyítani és hisztizni fog, mialatt kint leszünk a kölyökkel, ezáltal lehetetlenné téve a kiskutyával való foglalkozást, a tanítását.

Nagyon nem tudom, hogy mit csináljak :( Tudtok valami ötletet, hogy hogyan viselje majd el egymást a két szuka, hogyan szokjanak össze? Kérlek, segítsetek! Köszi...:)


Ui.: számtalan összeszoktatásos cikket, erről szóló netes oldalt elolvastam már, de nem vagyok biztos abban, hogy tudni fogom használni ennél a már-már vad kutyánál. Egyébként nem tudja bezárni (és nem is akarja) ezt a kutyát a gazdája.


Utó Ui:D.: a lányomnak eleve meg sem akartam engedni, hogy ideszoktassa hozzánk ezt az ápolatlan, neveletlen, domináns szukát, de nem lehetett neki parancsolni, annyira szereti az állatokat, és úgy megsajnálta ezt az ebet a rossz sora miatt :( (a gazdája szörnyű körülmények között tartja, nem is foglalkozik vele).



2012. dec. 22. 16:37
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

egy fajtába nem lehet beleszeretni, ez kb olyan, mintha hajszín alapján választanál párt...

egy kutyába lehet. a lányodnak sikerült is, örüljetek ennek az élménynek :))) szóval én is a kutyamentésre szavazok.

2012. dec. 22. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

Köszi utolsó :)

De azzal nem értek egyet, hogy FAJTÁBA nem lehet beleszeretni...miért ne lehetne? A tenyésztők is szerinted miért választanak egy (vagy 2-3) adott fajtát, amit aztán felelősen, odaadóan tenyésztenek akár egy életen át? Mert BELESZERETNEK :)

2012. dec. 23. 12:56
 13/13 anonim ***** válasza:

ha így volna, mindegy lenne, mely állatokkal tenyésztenek, amíg a szűrés és a genetika indokolja. de a tenyésztő vérvonalat figyel, azaz egy személyiségbe szeret bele, amit az adott fajta nagy eséllyel képvisel.

egy kölyöknél ez viszonylag lutri, hogy mit visz tovább anyu-aputól, mert nyilván nem betű szerint ugyanolyan egy adott fajta minden képviselője.

2012. dec. 24. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!