Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Terápiás kutyust szeretnék...

Terápiás kutyust szeretnék venni. Merre induljak?

Figyelt kérdés

Gyógypedagógus végzettségem mellé a kutyával asszisztált terápia végzettséget is szeretném megszerezni. Ehhez azonban kell egy kutyus is. Tudna valaki abban segíteni, hogy mégis merre induljak? Azzal tisztában vagyok, hogy milyen kutyus kéne, a boxer és a labrador retriver között gondolkodom. Mindkettő megfelelne a feltételekne, bár a boxer egészségügyi problémái miatt aggódom. Természetesen kizárólag tenyésztőtől, törzskönyvezett, állatorvos által megvizsgált, tesztelt kiskutyus kéne. Lehetőleg minél korábban kapcsolatba szeretnék lépni vele, már akár az ellés előtt is megismerkednék a szülőkkel.

A következők lennének a kérdéseim:

- Melyik fajta a jobb? (esetlegesen más tipp is érdekelne fajta téren)

- Merre tudnék elindulni? Mármint hol találok olyan tenyésztőt, aki az elvárásaimnak megfelel? Vannak tenyésztők, akik kimondottan ezzel foglalkoznak?

- Van esetleg valamilyen szervezet, amivel érdemes lenne felvennem a kapcsolatot ez ügyben?


A válaszokat előre is köszönöm mindenkinek! :)


2012. dec. 22. 19:13
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Hát én az ezzel foglalkozó szervezeteknél kezdeném, nekik van rutinjuk a kutyaválasztástól kezdve mindenben. Google a barátod, keresd meg őket, vedd fel velük a kapcsolatot, előbb-utóbb kialakul, hogy melyikükkel szeretnél együtt dolgozni :)
2012. dec. 22. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
8%

Ha nem ragaszkodsz a "törzskönyvezett, tenyésztett" kutyákhoz, akkor a jobb menhelyeken tudnak ajánlani 1-2 éves, örökbefogadható kutyákat. Ők ismerik a legjobban a saját állataikat. És ezek chippelt, ivartalanított, oltott, kutyaiskolában nevelt állatok, akikkel önkéntesek rendszeresen sétálnak és foglalkoznak velük.

Noé Állatotthon, vagy REX Kutyaotthon alapítvány.

2012. dec. 22. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy Google a barátom, de elsősorban tapasztalatok érdekelnek a két fajtával (és esetlegesen másikakkal) kapcsolatban, mivel egyikkel sem volt hosszú távon és főként ilyen területen kapcsolatom. Most elsősorban nem a tulajdonságaik érdekelnek, hanem az, hogy hogyan lehet velük együttműködni. Neten találtam az KEA-t, akikkel szeretném felvenni a kapcsolatot, de ők főként segítő kutyákkal foglalkoznak. De természetesen igyekszem mindennek utána járni, de a személyes tapasztalatoknak jobban hiszek, mint a netes írásoknak. :)


A fajtatiszta, törzskönyvezett kutyust pedig azért tartanám jobb választásnak, mert kicsi gyerekekkel foglalkozok, melléjük bombabiztos kutyát szeretnék, akinek tudok a családfájáról, a temperamentumáról mindent. Elsősorban ezért is szeretném a lehető legfiatalabban megismerni, hogy ki tudjam ismerni, mire a gyerekek közé engedem. Ez mellett kimondottan hosszútávra tervezek, így a betegségek miatt sem mindegy. Tudom, hogy a menhelyes kutyusok jók, jelenleg is egy befogadott kutyusom van, akit imádok, csak ő már öregecske a terveimhez. :)

2012. dec. 22. 19:35
 4/14 anonim ***** válasza:
9%

Sajnos éppen a tenyésztett kutyák között sok a "túltenyésztett", ideggyenge, csípőficamos, süket stb. kutyus. Semmire nem biztosíték a törzskönyv, pláne amikor abból is minden második hamis...

REX nyári táborában voltak a gyerekek között szabadon kutyák, akikkel semmi gond nem volt. És ezen az Állatszigeten sok a gyerek, van parasztudvar, játszótér is. [link]

2012. dec. 22. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
A kiképzés miatt sem mindegy, hogy mennyi idős a kutyus. Mivel ő lenne számomra az első ilyen téren, ezért mindenképpen szeretnék vele együtt én is mindent megtanulni, szeretnék a kiképzésében részt venni. Nekem fontos lenne. A tenyésztő nem elsősorban a törzskönyv miatt érdekel, bár ha nagyon jól teljesít a kutyus, akkor a vérvonalat szeretném továbbvitetni, ahhoz pedig jól jönne. Nem úgy szeretnék tenyésztőt keresni, hogy beírom netre és az elsőtől, akit kidob attól veszek kutyust. Időt, energiát és pénzt szeretnék szánni rá és így a legtökéletesebb kicsit munkatársamnak. Ez természetesen nem a menhelyek ellen szól, mondom jelenleg is egy befogadott kutyusom van, mellette 4 befogadott cicám. Mindegyikőjüket imádom, kutyusom is nagyon jól kijön a gyerekekkel, pedig sohasem volt szoktatva hozzájuk, egyszerűen benne van a vérében. Tökéletes, imádom is. Terápiára azonban kimondottan leinformált kutyust szeretnék. Még egyszer mondom, nem a törzskönyv a lényeg, nem versenyeztetni akarom, nekem a szociális háttértörténet, az egészségügyi története érdekel, ami egy menhelyes kutyusnál nem biztosított. Autista pici mellé nem tehetek úgy kutyust, hogy annak bármikor egészségügyi problémája lehet.
2012. dec. 22. 20:10
 6/14 anonim ***** válasza:
Nyisd meg a linket, írjál nekik, kérjél tőlük tanácsot.
2012. dec. 22. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Tyler913 ***** válasza:
100%

ma 19:45

Ne haragudj,de ez elég nagy butaság volt. OK,hogy van hamis törzskönyv,de a tenyésztésnek pont az a lényege,hogy kiszűrjék a fizikailag vagy idegileg nem megfelelő kutyákat.


A kérdezőnek:

A párom évek óta foglalkozik állatasszisztált terápiával,így az ő révén több, ebben érdekelt gazdit megismertem kutyástul. Hangsúlyozom,nem vagyok szakértő,de nekem külsősként az a tapasztalatom,hogy a terápiások nagy része nem gyógypedagógus,aki a terápia miatt lett kutyás, hanem olyan kutyás,aki valami miatt terápiázni kezdett. Érted a különbséget?


Nagyon nehéz úgy kutyát választani (pláne kölyköt),hogy majd tutira terápiás kutya lehessen belőle. Ha csak azért akarsz kutyát,hogy ilyen munkára alkalmazd,és egyébként nincs kutyás tapasztalatod,akkor nagyon könnyen félrecsúszhat a próbálkozás.

Az egyik ismerősünk is pont ilyen szándékkal vágott bele,gyp-sként eldöntötte,hogy ő majd a terápiához vesz kutyát,hónapokon át tartó válogatás,fajta,tenyésztő,kölyök, ráadásul még tapasztalt terápiások tanácsát is kikérte,és most ott tart,hogy a kutya mindjárt fél éves,és összepisili magát mindenkitől.


Ha Te is belefutsz egy ilyenbe,és mondjuk kutyás előképzettség nélkül akarsz mindenáron terápiás kutyát nevelni egy kölyökből, egyrészt elég nagy kudarcélmény érhet,másrészt mit csinálsz,ha nem jön össze? Elajándékozod a kutyát?


Szóval nekem az a tapasztalatom,hogy ritkán működik az ilyen "előre eldöntöm,hogy terápiás kutyát nevelek belőle" koncepció. A párom is úgy került bele,hogy már évek óta megvolt a kutya (aki amúgy sétatéri keverék),mikor kiderült,hogy a jelleme miatt lehetne alkalmazni ilyen feladatra. És utána kezdtek el dolgozni rajta.

2012. dec. 22. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Olyanokat keress akiknek van terápiás kutyája és esetleg olyan fajta amit te szeretnél és onnan vegyél. Én ausztrál juhászt ismerek aki terápiás meg shetlandi juhászt és border colliet, ők is nagyon jók gyerekek mellé. Pl a boxer nem tudom mennyire alkalmas erre mert szerintem eléggé hebrencs kutyák ami kicsiknél nem éppen jó dolog.

Menhelyi kutyát én se választanék ilyen célra max talán fajtamentőktől nem ilyen kirakat helyekről mint pl a REX ahol a kutyáknál sokkal fontosabb a média hírverés...

Rendes tenyésztőtől pedig egészséges, jó idegrendszerű kutyát lehet venni bár terápiára azért nem minden kutya alkalmas.

2012. dec. 22. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Természetesen a képzés részét és a többit nem úgy értettem, hogy én odaállok, és kutyát képzek. Túl nagy előképzettségem nincsen, az igaz, de a jelenlegi kutyusommal is végigcsináltam a kutyaiskolát, engedelmességi vizsgát szakember mellett. Nem én magam szeretném a képzést végezni, tisztában vagyok a saját tudásommal, de részt szeretnék venni benne és én is tanulni a kutyussal együtt.

Próbáltam utána olvasni könyvekben, neten is, hogy mit és hogyan. Alap a két éves kutyaterapeuta képzés. Oda azonban már engedelmességi vizsgával rendelkező saját kutyussal vesznek csak fel. Még van időm, mert jelenleg a lovas terapeuta képzést végzem, ezért gondoltam, hogy hamarabb nekiállok a keresésnek.

Hallottam, hogy vannak különböző vizsgálatok direkt a kutyus idegrendszerét és tűrőképességét tesztelve, amikhez egyesületek, szervezetek, szakemberek segítséget nyújtanak. Minden lehetőséget szeretnék kihasználni.

Természetesen tudom, hogy nem adnak sehol garanciát a kutyusra, de a jó felmenőkkel (akár ugyanezen a területen dolgozó szülőkkel) és a korai életszakaszban történő foglalkozással sok mindent el lehet érni velük.

Nem állítom, hogy veszek egy kutyust és terápiás kutyus lesz belőle, de az általam választott két fajtánál elég jók a már elért eredmények.


Esetleg azt megtudhatom, hogy milyen szervezet az, ahol a Ti kutyusotokat felmérték és képezték? :)

2012. dec. 22. 20:35
 10/14 anonim ***** válasza:
Nekem van vizsgázott terápiás kutyám, bár én nem gyógypedagógus vagyok hanem én gyógyped.-del dolgozom együtt. Ha van kérdésed írj privit.
2012. dec. 22. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!